Újabb brazil futballsiker

A Kolumbia ellen 2-1-es győzelmet arató brazil U 20-as válogatott nyerte a venezuelai kontinenstornát. Az aranyzöldek tizedik dél-amerikai elsőségüket ünnepelhették.

A nagy riválisok közül előbb Uruguayt (3-2) majd Argentínát (2-0) is felülmúló brazilok megszakítás nélkül negyedik sikerüket érték el a tornán, s ezzel – no meg a második helyen álló Uruguay Paraguay elleni 2-2-es döntetlenje miatt az 5. forduló végeredményétől függetlenül az első helyen végeztek.

A magyar idő szerint szombat hajnali találkozón a Renan – Douglas, Welinton, Rafael Toloi, Diogo – Sandro, Maylson, Giuliano, Douglas Costa (Zé Eduardo) – Walter (Alan Kardec), Dentinho (Renan Oliveira) összeállításban játszó brazilok gyakorlatilag az első félidőben eldöntötték a találkozót.

A brazilok tizedik sikerüket aratták (Placar)

Előbb Walter csapott le egy lecsorgó labdára, majd a 35. percben a tizenhatosra betörő Douglas Costa növelte az előnyt egy életerős lövéssel.

A második félidőben, a fölényben játszó Kolumbia Pertuz büntetőjével szépített ugyan, de a brazilok diadala nem forgott veszélyben.

U 20-as Dél-amerikai bajnokság, Venezuela
Hatos torna, körmérkőzések, 4. forduló:

Brazília-Kolumbia 2-1 (2-0)
Puerto la Cruz. Vezette: Vera (ecuadori)
Gól: Walter (30.), Douglas Costa (35.) illetve Pertuz (72., 11-esből)
Az állás:
Brazília 12 pont (már bajnok), 2. Uruguay 7, 3. Paraguay 5, 4. Venezuela 4, 5. Kolumbia 3, 6. Argentína 2