Lett-magyar percről percre

A magyar jégkorong-válogatott 7-3-as vereséget szenvedett a házigazda lett csapattól a rigai olimpiai selejtező első napján, csütörtökön.

Riga, jégkorong olimpiai selejtező, 1. forduló:
Lettország-Magyarország 7-3 (1-1, 3-2)
Gól:
Sprukts (13.), Rekis (25.), Darzins (26., 58.), Karsums (31., 60.), Vasiljevs (48.), illetve Ladányi (8.), Svasznek (29.), Vas M. (38.)

60. perc: Vége a meccsnek.

60. perc: Karsums is belőtte második gólját, összezuhant a válogatott. A védők már vissza sem értek, Szuper teljesen ki volt szolgáltatva. A vancouveri olimpiai el kell felejteni. (7-3)

59. perc: Fekete a büntetőpadon.

58. perc: Vége. A lettek lecsaptak egy eladott korongra, Szuper Levente lába között becsorgott Darzins lövése. (6-3)

56. perc: Pontatlan lövések, nem sikerült szépíteni. Vasiljevs visszatért.

55. perc: Pujacsot is kiküldték, kettős előny egy percig.

55. perc: A lettek visszafogták a tempót, de így is többet van nálunk a korong. Talán most majd veszélyesebb lesz a magyar csapat – Vasiljevs a büntetőpadon.

53. perc: Kiegészült a csapat. Szép volt fiúk!

51. perc: Kettős emberelőnyből egy lett kapufa, majd egy meg nem adott gól. Nagyon nehéz lesz…

50. perc: Úszik a magyar védelem. Horváthot és Tokajit is kiszórták, egyre jobban fárad a Cortina-csapat.

48. perc: Gyönyörű lett gól, el kell ismerni. Már a korong felhozatalánál is varázsolt a házigazda, majd kipasszolták a magyar védelmet. Vasiljevs elfektette Szupert, és az üres hálóba emelt. (5-3)

46. perc: Sikerült kivédekezni, elsősorban Szuper, és a visszatérő Szélig révén.

44. perc: A lettek a kapu mögül kavarnak, Szuper remekül ért le a sarokba. Újabb magyar kiállítás: Svasznek akasztásért kapott két percet.

42. perc: Remek magyar ellentámadás, de az egyik lett védő kinyúlt, és megakadályozta a keresztpasszt.

41. perc: A harmadik bulit elhozták a mieink. Vas kínálta meg a lett kapust.

Továbbra is nagy fölényben a lettek, de az eredmény szoros. A mérkőzés még nem úszott el, ugyanakkor a bravúrhoz elsősorban jobban kellene védekezni.

40. perc: Vége a második harmadnak.

39. perc: Darzins bombáját fogta Szuper a legjobbkor. Jó lenne kivédekezni a harmadot.

38. perc: Újabb emberelőnyös magyar gól. Sille lövése kipattant a kapusról, Vas Márton pedig remekül helyezkedett. Nem tudnak elszakadni a lettek. (4-3)

34. perc: Gyorsabbak és erősebbek a lettek, de nekünk van egy Szuper Leventénk. Jó lenne még a harmadban egy gólt lőni, akkor a záró 20 perc nagyon izgalmas lenne.

31. perc: Belőtt lett korong a kapu elé, Szuperról kijött, sajnos pont egy támadó elé. Újra két gól a különbség. (4-2)

Szélig blokkolt egy lövést. A magyar csatárt a kispadra kellett támogatni, hatalmas vértócsa a jégen.

30. perc: Benn van! Svasznek vágta be Ladányi passzát. (3-2)

29. perc: Emberelőnyben faraghat a hátrányából a magyar csapat. Sajnos továbbra is Szuper kapujánál pattog a korong. Jó lenne felállni a lettek harmadában.

28. perc: Kiszabadult a lettek szorításából a válogatott. Sofron telibe találta a kapust.

26. perc: Tokaji válaszolt, de a korong mellészállt. A másik oldalon Darzins volt eredményes egy gyors támadás végén. Szupernek esélye sem volt. (3-1)

25. perc: Eddig bírta a magyar védelem – a védő Rekis jött fel a kapu elé, és kapásból kilőtte a rövidet. (2-1)

24. perc: A negyedik magyar büntetés, megint Tokaji volt szabálytalan. A lettek még egyszer nem voltak emberhátrányban. Szuper továbbra is bravúrosan véd.

22. perc: Kiegészültünk. Jó lenne egy kicsit megtartani a korongot.

21. perc: A második bulit is a lettet vitték el. Horváth maradt a büntetőpadon.

Hősiesen védekezik a magyar válogatott a jóval erősebb lettek ellen – kérdés meddig lehet bírni ezt a tempót. Egy szép góllal meglepetésre Cortina csapata vezetett, de az 1-1-es döntetlen így is a mieinkre nézve hízelgő. Túl sok a szabálytalanság és az emberhátrányos szituáció a magyaroknál.

20. perc: Vége az első harmadnak.

19. perc: A harmad végét emberhátrányban kell kivédekezni. Horváth Ferenc volt szabálytalan.

18. perc: Túl gyorsan elveszíti a csapat a korongot. Óriási a nyomás a magyar kapun. Szuper szenzációsan véd.

16. perc: Óriási bravúr Szupertól. A magyar kapus már feküdt a földön, de valahogy kikotorta a kapuból a korongot.

15. perc: Megint emberhátrányban a Cortina-csapat – Tokajit szórták ki. Szerencsére megúsztuk újabb gól nélkül.

13. perc: Újabb lett előny, Ocskay kapott büntetést, és másodpercek alatt ki is használták. (1-1)

12. perc: A bekapott gól sokkolta a házigazdákat, de sajnos nem sokáig. Újra beszorultunk.

10. perc: Magyar korongszerzés a lett harmadban, a lövésbe beleérnek a védők. A bedobás a letteké.

Sokkal többet van a korong a letteknél, akik nem kímélik a magyar kapust. A mieink a védekezésre figyelnek, és egy gyönyörű góllal vezetnek.

9. perc: Kis híján egyenlített a házigazda, de Szuper idáig hibátlan.

8. perc: Vezet a magyar válogatott! Ladányi volt eredményes az első lövésből, a korong a kapus lába között vágódott a hálóba. (0-1)

6. perc: Egykapuzik a lett csapat, ami nem is csoda, hiszen papíron sokkal erősebb.

4. perc: Kiegészült a magyar válogatott, de így is beszorul a saját harmadába. Szuper Levente már sokadik védését mutatta be.

2. perc: Hamar emberhátrányba került a Cortina-csapat – Kóger a büntetőpadon. A lettek azonnal felálltak, és villámgyorsan teszteltek a kapuban kezdő Szuper Leventét.

1. perc: A magyarok hozták el a korongot a bedobásnál.