Szávayék bravúros győzelme Melbourne-ben

Az egyesben korán búcsúzó magyar teniszező az orosz Jelena Vesznyinával az oldalán legyőzte a nyolcadik helyen kiemelt párost az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. Egyesben menetelnek az esélyesek, Federer, Djokovics, Jankovics, Ivanovics és Szafina hozta a kötelezőt. A tizedikként rangsorolt Nalbandian viszont óriási csatában elbukott.

A viadal honlapja szerint az egyesben már hétfőn búcsúzó magyar játékos és partnere a nyolcadik helyen kiemelt Csuang Csia-csung, Szun Tien-tien tajvani, kínai kettőst győzte le nagy csatában. A háromszettes mérkőzés első szettjét 3:6 arányban elbukta a magyar-orosz-kettős, a másodikat pedig ugyanilyen arányban megnyerte.

A döntő, harmadik játszma kiegyenlített csatát hozott, Szávayék elsősorban a jobb második szerváiknak köszönhetően diadalmaskodtak. A következő körben a cseh Iveta Benesova, Barbora Zahlavova-Strycova duóval találkoznak.

Párosban jobban sikerült a rajt (MTI/EPA)

Egyesben Davi Nalbandian kiesését leszámítva nem történt meglepetés az Australian Open harmadik napján. A világranglistán 61. tajvani Lu Jen-hszun óriási csatában győzte le a tizedik helyen kiemelt argentint. A 25 éves meglepetésember csaknem négyórás csatában búcsúztatta a 2002-ben wimbledoni döntős dél-amerikait.

A második helyen kiemelt Roger Federernek a második körben sem volt
különösebben nehéz dolga, mindössze hat gémet veszített az orosz
Koroljov ellen. A svájci klasszissal 2003 óta először fordult elő, hogy
nem világelsőként kezdi az évet, de a jelenlegi formáját elnézve
könnyen elképzelhető, hogy rövidesen visszaülhet a tenisztrónra.

Lesz
ehhez néhány szava Novak Djokovicsnak, aki címvédőként érkezett
Melbourne-be. A szerb játékos is szettveszteség nélkül jutott a
harmadik fordulóba. A francia Chardy csak első játszmában tudta
megnehezíteni a dolgát, a folytatásban leteniszezte ellenfelét
Djokovics.

A 36 évével a férfi top 100 legidősebb tagjaként ismert francia Fabrice Santoro már 66. GS-viadalán szerepel – ezzel csúcstartó -, a 11 esztendővel fiatalabb, 32-dikként rangsorolt német Philipp Kohlschreibert verte ugyancsak öt szettben.

Elbúcsúzott Tomic, a meglepetésember (MTI/EPA)

Kiesett a 16 éves Bernard Tomic, aki hétfőn az Australian Open történetének legfiatalabb meccsgyőztese lett. A világranglista 768. helyén álló ausztrál élete második felnőtt Grand Slam-találkozóján négy játszmában maradt alul a 27 ászt szóró, luxemburgi Gilles Mullerrel szemben.

A szerb sztárok a nőknél is folytatták jó szereplésüket. A világelső Jelena Jankovics, az ötödik helyen kiemelt Ana Ivanovics is két szettben győzött. A harmadikként rangsorolt Szafina kicsit jobban megizzadt, de ő is bebiztosította a helyét a következő körben. A nyitókörben Szávay Ágnest búcsúztató kazah Galina Voszkobojeva sikerrel vette a második akadályt.

Australian Open
Női páros, 1. forduló:
Szávay Ágnes, Jelena Vesznyina (magyar, orosz) – Csuang Csia-csung, Szun Tien-tien (tajvani, kínai, 8.) 3:6, 6:3, 6:4