Magyar-argentin percről percre

A szlovákok ellen az utolsó pillanatokban pontot vesztő magyar férfi kézilabda-válogatott az egyelőre nyeretlen dél-amerikaiakkal meccsel a horvátországi világbajnokságon.

A csoport, 4. forduló:
Magyarország-Argentína 31-20 (17-8)
Eszék, Vezeti: Sztanojevics, Viszekruna (szerbek)

60. perc: Vége, 11 góllal vertük az argentínokat. Ez az olimpiai bajnok franciáknak sem sikerült.

58. perc: Kiegészültünk, most az argentinok fogyatkoztak meg. Mocsai hetesére nincs ellenszer. (31-20)

56. perc: Katzirz kapott két percet lerántásért. Mocsai emberhátrányból dobott gólt. (30-19)

53. perc: Mocsai és Iváncsik Tamás góljaival 12 a különbség. (29-17)

50. perc: Katzirz remekül került helyzetbe, de fölélőtte a ziccert. Látszik a játékán, hogy szoknia kell még a vébé légkörét.

48. perc: Az argentinok sokadszorra a kapufát trafálják telibe, Nagy Laci kínai figurából eredményes. (27-15)

46. perc: Katzirz először léphet a pályára a vébén. Ilyés a vonalról volt eredményes, majd Eklemovics lerohanásból. (26-14)

Fazekas elképesztő százalékkal véd (25-12), majdnem minden második lövést megfog. A B csoportban Dél-Korea hat góllal verte Kubát.

44. perc: Ilyés jó 10 méterről dobott hatalmas gólt. Már négynél tart a Veszprém átlövője. (24-13)

43. perc: Gál ziccert rontott, majd Zubai vesztett labdát. Baj nincsen, az előny továbbra is tízgólos. (23-13)

39. perc: A rövid magyar gólínséget Ilyés szakította meg egy kőkemény, alulról eleresztett bombával. (23-12)

36. perc: Garcia remek reflexmozdulattal kiütötte Nagy megpattanó bombáját. Rövid idő alatt két gólt kapott Fazekas Nándor. (22-12)

34. perc: Hatalmasat löktek Iváncsikon, de ő ma képtelen hibázni. A magyar válogatott ott kezdte a második félidőt, ahol nemrég abbahagyta. (22-10)

33. perc: Iváncsik Gergő tarthatatlan, újabb lerohanás, újabb gól. Az argentinok is összeszedték magukat a szünetben. Mocsai hetesével tíz gólra hízott a különbség. (20-10)

32. perc: Nagy László szokatlan helyről, beállós posztról emberhátrányban szerez gólt – nem először a vébén. (18-9)

31. perc: Az argentinok kezdtek, mi még bő fél percig emberhátrányban. (17-9)

Remekel a válogatott, támadásban és védekezésben egyaránt stabil a csapat. A kulcsemberek mellett az eddig kissé háttérbe szorult játékosok is meghálálják a kapitány bizalmát. Ezt a meccset innen nem lehet elveszíteni.

30. perc: Vége az első félidőnek.

Magyar időkérés 15 másodperccel a szünet előtt.

29. perc: Császár hetest hibázott, majd kiállíttatta magát.

25. perc: Iváncsik megint labdát szerzett, és ezúttal sem kegyelmezett. Az argentinok nagyon fáradtnak tűnnek. (17-6)

23. perc: A szlovákok elleni meccsel ellentétben sokat cserél Hajdu László. Császár hetesből volt eredményes, majd lerohanásból Iváncsik Gergő is beköszönt. (15-5)

21. perc: Öt perc gólcsend után betalált az argentin csapat, Mocsai gyönyörű egyéni akcióból válaszolt. (13-5)

20. perc: Gál már-már megalázó módon a háta mögött ereszti el a labdát. Az argentin kapus meglehetősen bosszús. (12-4)

19. perc: Mocsai találta meg a rést az argentin falon, a másik oldalon Nagy Laci blokkolt. (11-4)

Jobbak vagyunk az argentinoknál, ezt a meccset mindenképpen nyerni kell. A vébé egyik legjobb százalékával védő Fazekas csúcsformában van, támadásban is ötletes, kiismerhetetlen a magyaer válogatott.

16. perc: Nagy visszatért, és remekül játszotta meg beállósban Gál Gyulát, aki bevágta a ziccert. Argentin időkérés. (10-4)

15. perc: Nagy Lacit negyedóra után lehozta a kapitány, a helyén Mocsai Tamás. (9-4)

13. perc: Ilyés találatával már öt góllal megy a magyar együttes. (8-3)

10. perc: Remekül védekezik a válogatott, Fazekas parádézik, és támadásban is remekelnek a fiúk. (6-3)

5. perc: Öt perc alatt három magyar gól esett, majd Nagy Laci is bedobta első gólját. (4-2)

1. perc: A mieink kezdték az összecsapást. Az első gólt az argentinok szerezték. (0-1)