Negyedik a Napoli

Az Inter üldözői közül a Juventus és a Napoli is győzelemmel kezdte az évet, ellenben a Fiorentina jókora meglepetésre otthonában kapott ki a Leccétől.

A San Siróban a Cagliarival nem bíró címvédő Interhez hasonlóan a Juventus is téli álmából „ébredező” társaság benyomását keltette, a torinóiaknak azonban van egy Del Pierójuk – aki „fél gólt” jelent szabadrúgás esetén.

A támadó a 33. percben gyönyörűen csavart a jobb alsó sarokba – ez volt Alex hatodik szabadrúgás-gólja az idényben.

A folytatásban akadozott a Juve gépezete, Amauri pár kósza helyzetén kívül inkább félnivalójuk volt a meglehetősen tartalékos vendéglátóknak, a Siena támadói azonban a kiharcolt fölény ellenére pontatlannak bizonyultak Manninger kapuja előtt.

Del Piero mesterien csavar - immár hatodszor (Ansa)

Del Piero mesterien csavar – idén immár hatodszor (Ansa)

A Napoli is egy góllal nőtt ellenfele fölé: Lavezzi remek átadását követően Maggio a 80. percben érte el a győztes találatot, s ezzel a nápolyiak immár Bajnokok Ligája indulást érő negyedik helyen állomásoznak. A Fiorentina ugyanis otthonában alulmaradt a Leccével szemben.

Az Artemio Franchiban a déliek két hasonló találattal gyűrték le az összes ászukat – Mutut, Gilardinót, Montolivót – felvonultató lilákat.

Előbb Giacomazzi, majd Castillo is a leshatárról lepte meg a firenzeieket, ám amíg első esetben Comotto beragadt, másodjára joggal háborogtak a hazaiak; Mazzoleni játékvezető nem látott okot a beavatkozásra. A két hellyel visszaeső Fiorentinát ráadásul az ág is húzza, a második félidő elején ugyanis Mutu csúnyán megsérült, és cserét kért.

Reggio Calabriában a macedón Goran Pandev mesterhármasával nyert a Lazio a Reggina vendégeként, míg a Palermo alaposan megizzadt: bár Miccoli és Bresciano góljaival kétgólos előnyzt építettek a szicíliaiak, a vendég Atalanta Valdes két gólpasszának köszönhetően a hajrában egyenlített, viszont a 81. percben Liverani hajszálpontosan emelt Cavani elé, s az uruguayi nem hibázott.

Serie A, 18. forduló:

Bologna-Chievo 1-1 (1-1)
Gól: Di Vaio (45., 11-esből) illetve Pellisier (43.)
Kiállítva: Mudingayi (81., Bologna)

Fiorentina-Lecce 1-2 (1-2)
Gól: Melo (24.) ill. Giacomazzi (6.), Castillo (28.)
Kiállítva: Osvaldo (90., Fiorentina)

Juventus-Siena 1-0 (1-0)
Gól: Del Piero (33.)

Napoli-Catania 1-0 (0-0)
Gól: Maggio (80.)

Palermo-Atalanta 3-2 (2-0)
Gól: Miccoli (22.), Bresciano (39.), Cavani (81.) ill. Floccari (65.), Pinto (78.)

Reggina-Lazio 2-3 (1-2)
Gól: Corradi (4., 11-esből), Cozza (63.) ill. Pandev (14., 22., 76.)

Udinese-Sampdoria 1-1 (0-0)
Gól: Domizzi (62.) ill. Delvecchio (57.)

Az élcsoport:
1. Inter 43 pont, 2. Juventus 39, 3. Milan 33 (28-18, 17 mérkőzés), 4. Napoli 33 (26-16), 5. Genoa 32 (27-17), 6. Fiorentina 32 (26-16), 7. Lazio 30