Újévi-kupa: győzelem a szlovákok ellen

A jól hajrázó magyar válogatott 29-28-ra győzött a szlovák csapat ellen a csehországi Újévi Kupa férfi kézilabdatorna utolsó fordulójában. Az csak a cseh-lengyel zárómeccsen derül ki, hogy ki nyeri a háromnapos viadalt.

A két csapat azonos csoportban van az egy hét múlva kezdődő horvátországi vb-n, ám amint Hajdu János szövetségi kapitány jelezte: nincs értelme a titkolózásnak. Ennek kicsit ellentmondott, hogy a világklasszis átlövő, Nagy László alig kapott játéklehetőséget.

A magyarok irányították a játékot, azonban elhúzni nem tudtak, mert a Dunaferr légiósa, Stochl szépeket védett.

Ráadásul közben két büntető is kimaradt. Mocsai találataival nőtt ugyan a különbség, de a szünetben ismét 16-14 volt az állás.

A folytatásban csak tíz percig volt ok az örömre, amikor is létszámfölényben 20-17-re lépett el a Hajdu-csapat. Ezt követően viszont a felpörgő szlovákok akarata érvényesült, és a 46. percben már ők vezettek 22-21-re. Nem álltak le, és már 25-22 is volt a javukra.

A magyarok nem adták fel, hanem egy szenzációs három perccel fordítottak, Fazekas is parádézott a kapuban. A hajrában emberhátrányban is jól ment az együttesnek, és végén sikerült minimális különbséggel diadalmaskodni.

A magyarok akkor nyerik meg az Újévi Kupát, ha a csehek pontot veszítenek a lengyelek ellen.

Újévi-kupa, 3. forduló (Prága):
Magyarország-Szlovákia 29-28 (16-14)
Csehország-Lengyelország 15:30 ó
Az állás:
1. Magyarország 5 pont/3 mérkőzés (82-78), 2. Csehország 3/2 (49-45), 3. Lengyelország 2/2, 4. Szlovákia 0/3