BEK-negyeddöntős a Honvéd

A házigazda Olympique Nice legyőzése (16-6) után szombaton a második akadályt is sikerrel vette a Honvéd női vízilabdacsapata a BEK franciaországi selejtezőcsoportjában.

Györe Lajos együttese a négyesben a legfőbb riválisnak számító görög Glyfadát is megverte három góllal, így már biztosan negyeddöntős.

A magyar bajnok kissé elfogódottan kezdett, de aztán belelendültek Györe Anették, és – Novák Ferenc szakosztály-igazgató beszámolója szerint – 1-3-ról fordítva egyenlítettek, majd a záró nyolc percnek már kétgólos előnnyel indulhattak neki.

A görögök megpróbáltak felzárkózni, de a Honvéd nem engedte őket közelebb, s végül is biztos győzelmet aratott, ezzel elérte célját, a továbbjutást.

Vasárnap délelőtt a Honvéd a gyengécske brit West London Penguinsszel játszik, s aligha kétséges, hogy nyer.

Ha sikerül, csoportgyőztesként folytathatja majd a Bajnokcsapatok Európa Kupájának legjobb nyolc csapata között.

Női BEK
csoportselejtező a 8 közé jutásért, 2. játéknap:

Domino Honvéd-Glyfada (görög) 10-7 (1-3, 2-1, 4-1, 3-2)
Magyar góldobók: Zantleitner, Valkai Á. 3-3, Pardo, Kisteleki D., Györe, Tóth I. 1-1