Egy ponttal távozott Zalaegerszegről az Újpest

Az Újpest bár kétszer vezetett Zalaegerszegen, végül be kellett érnie egy ponttal, de - ideiglenesen - ezzel is élre került a labdarúgó Soproni Ligában.

Gyorsan vezetést szereztek a vendégek, akik ettől kezdve kontrázni próbáltak.

A ZTE a félidő közepén egyenlített, ám védelmének újabb hibáját ismét kihasználták az újpestiek, és 45 perc után megérdemelten álltak nyerésre.

Waltner két góljával harcolta ki az egyenlítést a ZTE (MTI)

Szünet után lendületesen kezdett a ZTE, ám az Újpest egy ideig taktikusan futballozott, azonban Lipták a 65. percben lerántotta Waltnert, ezért megkapta második sárga lapját.

Az emberelőnybe játszó hazaiak fölénybe kerültek, helyzeteik is adódtak, de végül csak az egyenlítésre futotta az erejükből, a győzelmet már nem tudták megszerezni.

soproni liga, 13. forduló

ZTE-Újpest 2-2 (1-2)
Zalaegerszeg, 6430 néző. Vezette: Kassai
Gól: Waltner (23., 71., a másodikat 11-esből) illetve Korcsmár (4.), Rajczi (42.)
Kiállítva: Lipták (66.)
Sárgalap: Waltner (27.), Szamosi (63.) ill. Dudic (21.), Lipták (27., 66.), Bozic (73.)
ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Varga R., Miljatovics, Szamosi (Horváth A., 70.) – Sluka, Máté, Davidov (Petneházi, 60.), Hajdú (Alomerovics, 83.) – Meye, Waltner.
Újpest: Balajcza – Dudic, Lipták, Korcsmár, Mijadinovski – Bori (Jucemar, 77.), Sándor (Foxi, 76.), Bozic, Pollák – Rajczi (Cutuk, 70.), Kabát.

Góllövőlista
11 gólos: Bajzát (Győr)
9 gólos: Apostu (Nyíregyháza), Oláh (Debrecen), Tököli (Paks)
8 gólos: Kabát (Újpest)
7 gólos: Rudolf (Debrecen), Zahorecz (Kaposvár)
6 gólos: Csordás (Kecskemét), Waltner (ZTE)

Az élcsoport:
1. Újpest 28 pont, 2. DVSC 27, 3. Vasas 24 (22-17), 4. Haladás 24 (20-8), 5. Kecskemét 19 (21-16), 6. Fehérvár 19 (15-14)