Euroliga: hosszabbításos pécsi vereség

A kiegyenlített küzdelmet, de nagy kosárínséget hozó nyitónegyed a múlt heti első körben a spanyol Halcon Avenidát verő pécsieknek sikerült jobban, főként a nyáron érkezett Brooke Queenan jóvoltából. A folytatásban 15-23-ról az isztambuli gárda egy 12-0-ás rohammal elhúzott, a félidőt Vajda Anna feljavulásával is csak 39-32-re sikerült “menteni”.

Nagyszünet után fordított Füzy Ákos együttese, és már hat ponttal is meglépett, ám az utolsó szakaszban az amerikai Laura Harper irányította törökök visszavették a vezetést. A meccs 61-53-nál már elúszni látszott, ám a vendégek – bár Queenan kipontozódott – hallatlan lelkierővel a 37. percben egyenlítettek (69-69). A hajrá izgalmasabban nem is alakulhatott volna: 17 mp-cel a vége előtt döntetlenre álltak a felek (74-74), amely a rendes játékidőben már nem változott.

Füzy Ákos csapata egy hajszállal maradt alul (MTI)

A hosszabbításban hol itt, hol ott volt az 1-2 pontos előny, a házigazdáknál Harper már 26 pontnál és 18 lepattanónál tartott. A ráadás utolsó perce 84-80-ról indult, és bár a Besiktas négy büntetőt is kihagyott, mégis megszerezte a győzelmet.

A pécsiek jövő csütörtökön a lengyel Kraków együttesét fogadják.

Női Euroliga, 2. forduló, A csoport:
Besiktas (török)-MiZo Pécs 2010 84-82 (13-17, 26-15, 11-20, 24-22, 10-8)
A magyar csapat legjobb dobói: Vajda 27, Somogyi 16, Queenan 14, Iványi 11

—-Velencében kikapott a Sopron, Rátgéberék veresége—-

Az MKB-Euroleasing Sopron vereséget szenvedett az olasz Venezia vendégeként a női kosárlabda Euroliga 2. fordulójában. A Rátgéber László vezette, címvédő Szpartak Moszkva meglepetésre 72-64-re kikapott Vilniusban.

A múlt heti nyitófordulóban Rigában diadalmaskodó – és ezúttal számos szurkolójától támogatott – magyar bajnok kezdett jobban, főként Honti Katának és a nyáron érkezett ausztrál Kathleen MacLeodnak köszönhetően. A velencei gárda – amely előzőleg az Euroliga-ezüstérmes Brno otthonában nyert – mindenekelőtt a 193 centis, 109 kilós Vanessa Haydenre épített. A második negyedben a gyengén célzó házigazdák 24-24-nél érték utol a Sopront, amely Horti Dóra kosaraival jutott ismét előnyhöz. A félidőben 35-41 volt az állás.

Fordulás után Székely Norbert együttese 6 perc alatt mindössze 3 pontot hozott össze, így fordítottak az olaszok, akiknél a ponterős Hayden és a 204 centis Eva Giauro egyeduralkodó volt a palánk alatt. Az 52-50-nel kezdődő zárószakaszban Jelena Milovanovic triplájával ismét a magyaroknál volt az előny, ám a behemót Haydent lehetetlen volt tartani. A hazaiak 60-59-nél egy 9-0-ás rohammal pecsételték meg az ellenfél sorsát, ahonnan már a Minnesota Lynx sztárjának sérülése után sem volt visszaút.

A Sopron egy hét múlva a francia Lille-t fogadja.