Váratlan veszprémi vereség

Váratlan vereséget szenvedett az MKB Veszprém az izlandi Haukar Hafnarfjördur otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 3. fordulójában, így ismét harcolnia kell a középdöntőbe jutásért.

A magyar bajnok abban a hitben lépett pályára, hogy ha nyer, szinten biztos továbbjutónak számít. Csakhogy az izlandi gárda keresztül húzta a számítását. A hazaiak eleinte csak 1-2 góllal vezettek, majd a szünet előtt rákapcsoltak, és hatgólos, magabiztos előnyt szereztek.

Bármit próbált a Veszprém, semmi sem sikerült, a felzárkózás sokáig elmaradt. Az utolsó tíz percben hatalmas hajrát nyitottak a vendégek, de az egyenlítés nem sikerült, s nem várt vereség lett a vége.

A mostani kudarc azt jelenti, hogy a Veszprém és a német Flensburg-Handewitt különcsatájába “beleszólt” a Haukar, amely bejelentkezett a középdöntőt érő első két hely valamelyikére.

A magyar együttes legközelebb november 8-án lép pályára a BL-ben, akkor a pont nélküli ukrán Zaporizzsját fogadja, és kötelező a győzelem.

Férfi BL, F csoport, 3. forduló:
Haukar Hafnarfjördur (izlandi)-MKB Veszprém 27-26 (16-10)
Flensburg-Handewitt (német) – Zaporizzsja (ukrán) 38-20
Az állás:
1. Flensburg 4 pont (101-78), 2. Veszprém 4 (87-80), 3. Haukar 4 (82-86), 4. Zaporizzsja 0

H csoport:
Pick Szeged-HC Zagreb (horvát) 30-36 (14-15)
Rhein-Neckar Löwen (német) – Wisla Plock (lengyel) 38-25 (20-15)
Az állás:
1. HC Zagreb 5 pont (103-80), 2. Rhein-Neckar Löwen 5 (99-82), 3. Pick Szeged 2, 4. Wisla Plock 0
A csoportokból az első két helyezett jut a 16-os középdöntőbe, a harmadikok átkerülnek a KEK nyolcaddöntőjébe.