Élet-Stílus

Vasárnapi sporteredmények

admin
admin

2008. 09. 14. 21:40

Az utolsó fordulóban vereséget szenvedő Domino-Honvéd nyerte a szegedi barátságos vízilabdatornát. A holland labdarúgó bajnokságban a Feyenoord öt góllal győzte le a Volendam együttesét, míg Franciaországban döntetlen született a Bordeaux-Marseille rangadón.

Atlétika

Világdöntő, Stuttgart
Férfi kalapács:
1. Kozmus (szlovén) 79,99
2. PARS KRISZTIÁN 79,37
3. Murofusi (japán) 78,99
200 m:
1. Buckland (mauritiusi) 20.57
2. Hession (ír) 20.58
3. Christian (Antigua és Barbuda-i) 20.61
1500 m:
1. Keitany (kenyai) 3:37.92
2. Kipruto Kiprop (kenyai) 3:37.93
3. Willis (új-zélandi) 3:38.22
5000 m:
1. Cheruiyot Soi (kenyai) 13:22.81
2. Ndiema Kipsiro (ugandai) 13:23.02
3. Kogo (kenyai) 13:23.37
110 m gát:
1. Oliver (amerikai) 13.22
2. Svoboda (cseh) 13.33
3. Wilson (amerikai) 13.54
3000 m akadály:
1. Kipsiele Koech (kenyai) 8:05.35
2. Kemboi (kenyai) 8:15.32
3. Kipkemboi Mateelong (kenyai) 8:16.05
Távolugrás:
1. Lapierre (ausztrál) 8,14 m
2. el-Szabi (szaúdi) 8,13
3. el-Huvalidi (szaúdi) 8,04
Rúd:
1. Miles (amerikai) 5,80
2. Walker (amerikai) 5,70
3. Mazurik (ukrán) 5,60
Gerely:
1. Vasilevskis (lett) 86,65 m
2. Thorkildsen (norvég) 83,77
3. Pitkämäki (finn) 81,64

Nők
100 m:
1. Fraser (jamaicai) 10.94
2. Stewart (jamaicai) 11.06
3. Hooker (amerikai) 11.06
400 m:
1. Richards (amerikai) 50.41
2. Ohuruogu (brit) 50.83
3. N. Williams (jamaicai) 51.30
800 m:
1. Jelimo (kenyai) 1:56.23
2. Jepkosgei (kenyai) 1:58.41
3. Okoro (brit) 1:58.64
3000 m:
1. Defar (etióp) 8:43.60
2. Cheruiyot (kenyai) 8:44.64
3. Kiptoo (kenyai) 8:47.65
400 m gát:
1. Walker (jamaicai) 54.06
2. Rabcsenyuk (ukrán) 54.92
3. T. Williams (amerikai) 55.16
Magas:
1. Vlasic (horvát) 2,01 m
2. Csicserova (orosz) 1,99
3. Hellebaut (belga) 1,97
Hármas:
1. Pjatih (orosz) 14,78
2. Lebegyeva (orosz) 14,63
3. Sestak (szlovén) 14,63
Súly:
1. Vili (új-zélandi) 19,69
2. Kleinert (német) 19,42
3. González (kubai) 18,55
Diszkosz:
1. Barrios (kubai) 64,88
2. Grasu (román) 62,48
3. Brown-Trafton (amerikai) 62,23

Autó-motor

Forma 1-es Olasz Nagydíj, Monza
Végeredmény:
1. Vettel (német, Toro Rosso)
2. Kovalainen (finn, McLaren) +12.5
3. Kubica (lengyel, BMW) +20.4
4. Alonso (spanyol, Renault) +23.9
5. Heidfeld (német, BMW) +27.7
6. Massa (brazil, Ferrari) +28.8
7. Hamilton (brit, McLaren) +29.9
8. Webber (ausztrál, Red Bull) +32.0
9. Räikkönen (finn, Ferrari) +39.4
10. Piquet (brazil, Renault) +54.4
11. Glock (német, Toyota) +58.8
12. Nakadzsima (japán, Williams) +62.0
13. Trulli (olasz, Toyota) +65.9
14. Rosberg (német, Williams) +68.6
15. Button (brit, Honda) +73.3
16. Coulthard (brit, Red Bull) +1 kör hátrány
17. Barrichello (brazil, Honda) +1 k.h.
18. Bourdais (francia, Toro Rosso) +1 k.h.
19. Sutil (német, Force India) +2 k.h.
– Fisichella (olasz, Force India) – feladta a 12. körben

Gyorsasági motoros vb
125 kcm:
1. Nicolas Terol (spanyol, Aprilia) 29:51.350
2. Pol Espargaró (spanyol, Derbi) 29:53.058
3. Stefan Bradl (német, Aprilia) 29:55.334

14. Talmácsi Gábor (Aprilia) 30:16.001

Az állás:

1. Mike Di Meglio (francia, Derbi) 192 pont
2. Simone Corsi (olasz, Aprilia) 167
3. Talmácsi Gábor (Aprilia) 149

MotoGP:
1. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 37:20.095
2. Nicky Hayden (amerikai, Honda) 37:26.067
3. Jorge Lorenzo (spanyol, Honda) 37:27.953

Az állás:
1. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 287 pont
2. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 200
3. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 193

A rossz időjárás miatt nem rendezték meg a 250-esek futamát.

Jégkorong

MOL Liga:
Progym Gyergyószentmiklós-Dab.Docler 6-1
Ferencváros-HC Csíkszereda 2-5
SC Csíkszereda-Újpest 6-1
Budapest NZ Stars-Steaua Bucuresti 2-3 – büntetőkkel
Miskolci Jegesmedvék-Alba Volán 3-5

Kerékpár

Vuelta a Espana
14. szakasz
Oviedo-E. E. Fuentes de Invierno, 158 km:
1. Alberto Contador (spanyol, Astana) 4:16:01
2. Levi Leipheimer (amerikai, Astana) +2.0
3. Ezequiel Mosquera (spanyol, Xacobeo) +4.0
Az összetettben (aranysárga trikó):
1. Contador 55:56:58
2. Leipheimer +1:17
3. Carlos Sastre (spanyol, CSC) +3:41
Hétfőn a Cudillero és Ponferrada közötti 202 km leküzdése vár a mezőnyre.

Kézilabda

Budapest Bank férfi liga:
Balatonfüred-Tatabánya Carbonex 27-27

Női NB I:
Vasas-Békéscsaba 18-33
Győri Audi ETO KC – Fehérép-Alcoa 33-26

Női Bajnokok Trófeája

Döntő:
Zvenyigorod (orosz)-Hypo NÖ (osztrák) 28-27
A 3. helyért:
Larvik (norvég)-Volgograd (orosz) 28-24
A férfiak hasonló tornáját a jövő hétvégén rendezik Veszprémben.

Labdarúgás

NB I:
REAC-Újpest FC 1-3

NB II
Nyugati csoport:
Integrál-DAC – Győri ETO II. 2-1
ZTE FC II.-Ajka 2-1
Kaposvölgye-Barcs 2-1
Százhalombatta-Budaörs 0-4
Az élcsoport:
1. Budaörs 13 pont (15-4), 2. Gyirmót 13 (11-2), 3. Integrál-DAC 11
Keleti csoport:
BKV Előre-ESMTK 2-0 (1-0)
Makó – DVSC-DEAC 1-3 (1-1)
Az élcsoport:
1. Bőcs 16 pont, 2. Ferencváros 12/5 mérkőzés (16-5), 3. Cegléd 12 (10-9)

Anglia, Premier League:
Stoke City-Everton 2-3

Argentína, Apertura:

Newell’s Old Boys-Lanus 2-1
Gimnasia La Plata-Argentinos Juniors 1-1
San Lorenzo-Rosario Central 2-1
Racing Club-Tigre 0-0

Brazília, Campeonato Brasileiro:
Atletico Paranaense-Portuguesa 2-0
Gremio-Goias 1-2
Ipatinga-Atletico Mineiro 3-2

Franciaország, Ligue 1:
Caen-Saint-Etienne 2-0
Sochaux-Lille 1-1
Szombat esti mérkőzés:
Bordeaux-Marseille 1-1

Hollandia, Eredivisie:
Feyenoord-Volendam 5-0
Den Haag-Alkmaar 3-0
Twente Enschede-Nijmegen 1-1

Németország, Bundesliga:
Hannover-Mönchengladbach 5-1
Bochum-Bielefeld 2-0

Olaszország, Serie A:
Juventus-Udinese 1-0
Genoa-Milan 2-0
Bologna-Atalanta 0-1
Lazio-Sampdoria 2-0
Lecce-Chievo 2-0
Napoli-Fiorentina 2-1
Reggina-Torino 1-1
Siena-Cagliari 2-0

Spanyolország, Primera División:
Almería-Valencia 2-2
Real Madrid-Numancia 4-3
Getafe-Real Betis 0-0
Málaga-Bilbao 0-0
Mallorca-Osasuna 1-1
Recreativo-Espanyol 0-1
Villarreal-Deportivo 1-0

Tenisz

Bali, női torna
Döntő:
Schnyder (svájci, 2.)-Paszek (osztrák) 6:3, 6:0

Fed-kupa, döntő:
Spanyolország-Oroszország 0-4 – végeredmény
Medina Garrigues-Kuznyecova 7:5, 3:6, 4:6
Llagostera Vives, Suarez-Navarro-Vesznyina, Makarova
2:6, 1:6

Úszás

Hosszútávúszó Eb
Nők, 25 km:
1. Dominguez (Spanyolország) 5:38:35.3
2. Kamrau-Corestein (Németország) 5:39:00.2
3. Uvarova (Oroszország) 5:39:06.6
Hajnal Erika feladta.

Versenytánc

Standard ob
Végeredmény, standard:
1. László Csaba, Mikes Anna
2. Szepesi József, Szepesi Judit
3. Szalkai Szabó Gábor, Markó Ágnes

Vízilabda

Szegedi vízilabdatorna:
Nagyvárad (romániai)–Domino-Honvéd 11-10
Szeged-Beton VE–Dinamo Moszkva (orosz) 14-13
Végeredmény:
1. Honvéd 9 pont, 2. Nagyvárad 7 (42-39), 3. Szeged 7 (40-40), 4. Moszkva 3, 5. Vasas 3
Az egyformán 3 pontos Dinamo és Vasas között az egymás elleni eredmény döntött.

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.