Japán remeklés a US Openen

A negyedik helyen kiemelt spanyol David Ferrer, a hetedikként rangsorolt argentin David Nalbandian és a hazai James Blake (9.) is kiesett férfi egyesben az amerikai nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójában.

Ferrert jókora meglepetésre a japán Kei Nisikori múlta felül öt játszmában. Miután a japán megnyerte az első két játszmát, úgy tűnt, a negyedik helyen rangsorolt spanyol magához tér; behúzta a sorban következő két szettet.

A mindent eldöntő ötödikben 5:4-nél Nisikori a mérkőzésért adogathatott, ám Ferrer sikeresen hárított.

6:5 után viszont a japán elvette a spanyol adogatását, és egy szép fonákegyenessel kiharcolta a továbbjutást. A 18 esztendős japán országa első képviselője a US Open nyolcaddöntőjében, egyben Marat Szafin 1998-as sikere óta a legfiatalabb játékos, aki ilyen messzire jutott Flushing Meadowsban.

Ferrer a végén nem tudta tartani a lépést Nisikorival (AP)

Nisikori korábban egyszer győzött le top20-as játékost, februárban James Blake-et múlta felül a szintén kemény pályás Delray Beach-i torna döntőjében.

A japán fiatalember sikere a jelek szerint nem kedvez Blake-nek: ezúttal a kilencedik kiemelt ugyan legjobb barátjától, Mardy Fishtől kapott ki. Az olimpián a svájci Roger Federert kiejtő amerikai három szettben kapott ki honfitársától.

David Nalbandian sem lehet ott a végelszámolásnál, az argentint a francia Gael Monfils, az idei Roland Garros elődöntőse múlta felül három sima szettben. Andy Murray és Jürgen Melzer öt szettes drámában döntött a továbbjutásról, a skót kiválóan profitált abból, hogy osztrák ellenfele a végjátékban a fáradtságon kívül már egy combhúzódással is szenvedett.

Murrayhez hasonlóan a svájci Stanislas Wawrinka is kétszettes hátrányból állt talpra a végére elfáradó, s szintén kezelésre szoruló olasz Flavio Cipolla ellen. A két túlórázó, Murray és Wawrinka a nyolcaddöntőben egymással mérkőzik.

A hölgyek között az esélyesek magabiztos produkciókkal rukkoltak elő, egyedül az orosz Dinara Szafina kényszerült három szettre – de végül legyőzte a svájci Timea Bacsinszkyt.

Nisikori a legnagyobb japán sikert szállította a US Openen (AP)