Élet-Stílus

Olimpiai eredmények: kenyai futó nyerte a maratont

admin
admin

2008. 08. 24. 11:02

A kenyai Samuel Wanjiru szenzációs, 2:06:32 órás olimpiai csúccsal nyerte a férfi maratonfutást a pekingi ötkarikás játékokon.

Atlétika

Férfi maraton:
1. Samuel Wanjiru (Kenya) 2:06:32 óra
2. Zsauad Garib (Marokkó) 2:07:16
3. Tsegaye Kebede (Etiópia) 2:10:00
4. Deriba Merga (Etiópia) 2:10:21
5. Martin Lel (Kenya) 2:10:24
6. Viktor Röthlin (Svájc) 2:10:35

Kézilabda

Férfiak
Bronzmeccs:
Spanyolország-Horvátország 35-29
Az 5. helyért:
Lengyelország-Oroszország 29-28
A 7. helyért:
Dánia-Koreai Köztársaság 37-26

Kosárlabda

Férfiak
Döntő:
Egyesült Államok-Spanyolország 118-107
Bronzmeccs:
Argentína-Litvánia 87-75

Vasárnapi képek (Galéria)

Vasárnapi képek (Galéria)

Ökölvívás

48 kg:
1. Cou Si-ming (Kína)
2. Serdamba Purevdorj (Mongólia)
3. Paddy Barnes (Írország) és Yampier Hernandez (Kuba)
BEDÁK PÁL a legjobb 32 között kiesett

54 kg:
1. Badar-Uugan Enkhbat (Mongólia)
2. Yankiel Leon Alarcon (Kuba)
3. Veaceslav Gojan (Moldova) és Bruno Julie (Mauritius-szigetek)

60 kg:
1. Alekszej Tiscsenko (Oroszország)
2. Daouda Sow (Franciaország)
3. Hrahik Javakjan (Örményország) és Yordenis Ugas (Kuba)
VARGA MIKLÓS a legjobb 32 között kiesett

69 kg:
1. Bahit Sarsebajev (Kazahsztán)
2. Carlos Banteaux Suarez (Kuba)
3. Hanati Silamu (Kína) és Kim Dzsung Jo (Koreai Köztársaság)

81 kg:
1. Csang Hsziao-ping (Kína)
2. Kenny Egan (Írország)
3. Tony Jeffries (Nagy-Britannia) és Jerkebulan Scsinalijev (Kazahsztán)
5. SZELLŐ IMRE (MAGYARORSZÁG)

Plusz 91 kg:
1. Roberto Cammarelle (Olaszország)
2. Csang Csi-lej (Kína)
3. David Price (Nagy-Britannia) és Vjacseszlav Gaskov (Ukrajna)

Ritmikus gimnasztika

Csapatverseny:
1. Oroszország (Anna Gavrilenko, Margarita Alijcsuk, Natalija Szujeva, Tatyjana Gorbunova, Jelena Posszevina, Darija Skurihina) 35,550 pont
2. Kína (Csang Suo, Szuj Csiang-huang, Caj Tung-tung, Lu Jüan-jang, Szun Tan, Csou Tao) 35,225
3. Fehéroroszország (Anasztaszija Ivankova, Kszenia Szankovics, Alina Tumilovics, Oleszja Babuskina, Glafira Martinovics, Szinaida Lunyina) 34,900
4. Olaszország 34,425
5. Bulgária 33,550
6. Izrael 32,100

Röplabda

Férfiak
Döntő:
Egyesült Államok-Brazília 3-1
Bronzmeccs:
Oroszország-Olaszország 3-0

Vízilabda

Férfiak
Döntő:
Magyarország-Egyedült Államok 14-10
Bronzmeccs:
Szerbia-Montenegró 6-4
Az 5. helyért:
Spanyolország-Horvátország 11-9
A 7. helyért:
Görögország-Ausztrália 9-8
A 9. helyért:
Olaszország-Németország 10-8

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.