Magyarország-Egyesült Államok percről percre

A címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott megszerezte a magyar küldöttség harmadik aranyérmét a pekingi olimpia utolsó napján. Kemény Dénes csapata a szoros első félidő után leiskolázta az Egyesült Államok legjobbjait.

Férfi vízilabda, döntő:
Magyarország-Egyesült Államok 14-10 (6-4, 3-4, 2-1, 3-1)
Vezeti: Turcotte (kanadai), Brguljan (montenegrói)
Magyarország: Szécsi Zoltán (kapus), Gergely István (kapus), Varga Tamás, Madaras Norbert, Varga Dénes, Kásás Tamás, Hosnyánszky Norbert, Kiss Gergely, Benedek Tibor, Varga Dániel, Biros Péter, Kis Gábor, Molnár Tamás
Egyesült Államok: Merrill Moses (kapus), Peter Varellas, Peter Hudnut, Jeffrey Powers, Adam Wright, Rick Merlo, Layne Beaubien, Tony Azevedo, Ryan Bailey, Tim Hutten, Jesse Smith, James Krumpholz, Brandon Brooks (kapus)

IV. NEGYED

8. perc:
Olimpiai bajnok Magyarország! Mindenki a vízben, önfeledten ünnepelnek a fiúk és a szakmai stáb.

8. perc:
Benedekék elpasszolgattak az emberelőny alatt. Másodpercek vannak már csak hátra.

7. perc:
Újabb magyar időkérés, most már Kemény is mosolyog.

7. perc:
Jesse Smith gyönyörű gólt szerzett, de ennek már semmi jelentősége nincsen. (14-10)

6. perc:
Madaras belőtte az emberelőnyt. Öt góllal vezetünk! (14-9)

5. perc:
Kivédekeztük az emberfórt. Kemény Dénes arca még nagyon feszült, de már ő is tudja, hogy megvan.

4. perc:
Szécsi megint védett, úgy tűnik megroggyant az amerikai csapat.

4. perc:
Varga Dénes hosszú lóbálás után a rövidbe lőtt. Innen már nem szabadna kikapni. (13-9)

4. perc:
Kásás próbálta magát áthúzni az emberén. Kiállítás, Kemény időt kért.

3. perc:
Benedeket három amerikai tüntette el, érdekes módon megint semmit nem kapunk.

2. perc:
Amerikai emberelőny és kapufa. Eldöntheti a meccset a magyar válogatott.

1. perc:
Kásás bombája a kapufáról kipattant. Varga Dániel már pontosabban célzott. Először vezetünk három góllal. (12-9)

1. perc:
Az amerikaiak voltak ezúttal gyorsabbak, de levitték a labdát. A játékvezetői labdát Kásás hozta el, aki hatalmas pofont kapott. A bírók orra előtt volt az eset, de nem fújtak semmit.

III. NEGYED

8. perc:
Stílusosan egy újabb Szécsi-védéssel zárult a harmadik negyed.

7. perc:
Parádésan véd Szécsi – emberhátrányos helyzetben. A másik kapunák kontrát fújtak a bírók. És megint Szécsi!

6. perc:
Brooks szépen zárta a rövid oldalt, Varga Dani lövését védte.

5. perc:
Megúszott a magyar csapat, és Varga Dániel könyörtelenül bevágta Kiss passzát. Kapust cserélt az amerikai csapat is. (11-9)

4. perc:
Szécsi emberhátrányban védett. Maradt az egygólos előny. Biros kisebb sérüléssel bajlódik. Egyelőre pihenteti Kemény.

4. perc:
Hosnyánszky harmadik hibájával végleg kiállt. Az amerikai kapitány, Terry Schröder időt kért.

3. perc:
A becserélt Molnár Tamás nagyon fontos gólt dobott. Tíznél jár a rutinos center. (10-9)

3. perc:
Varga Dénes lövése az amerikai blokkról fölészállt.

2. perc:
Szécsi beleért Beaubien emberfóros lövésébe, de védeni már nem tudott. (9-9)

1. perc:
Jól kezdődött a második félidő. Kásás hozta el a labdát, sajnos a támadásból nem született magyar gól.

II. NEGYED

8. perc:
Kiss Gábor észrevette Birost, aki az utolsó másodpercben gondoskodott arról, hogy magyar előnnyel záruljon az első félidő. (9-8)

8. perc:
Mindkét csapat nagyon jól védekezik, kevés a kiállítás, így a gólok sem potyognak olyan sebességgel mint az első negyedben.

7. perc:
Azevedo is tud ejteni. Megint feljöttek két gólról az amerikaiak. (8-8)

6. perc:
Kiss lövését kiütötte Moses, aki a torna egyik legjobb kapusa – a statisztika alapján.

6. perc:
Szécsi védéssel mutatkozott be.

5. perc:
Beaubien lőtt előnyből Gergely feje fölé. Kemény Dénes kapust cserélt. (8-7)

4. perc:
Biros vette észre, hogy kijött a kapus. Meseszép ejtéssel ismét kettő az előny. (8-6)

3. perc:
Kásás emelkedett ki a vízből, és középről a hálóba húzta a labdát előnyből. (7-6)

3. perc:
Azevedo emberelőnyből egyenlített. (6-6)

2. perc:
Madaras kicsit elhamarkodottan vállalkozott, a labda a vízről fölépattant.

1. perc:
Egy gólra feljöttek az amerikaiak egy bődületes Smith-bombával. Gergely egy benézte a lövést. (6-5)

1. perc:
Most Madaras úszott a labdáért, megint mi támadhatunk először, de Molnár ellen kontrát fújtak a bírók.

I. NEGYED

8. perc:
Kétgólos magyar előnnyel zárult az első negyed.

8. perc: Benedek szerzett labdát, majd emberfórban volt eredményes. A csapatkapitány kirobbanó formában játszik az egész olimpián. (6-4)

7. perc: Biros úszott meg a bal oldalon, és ellenállhatatlanul kilőtte a hosszút. (5-4)

6. perc: A Szerbiában idegenlégióskodó Bailey csavart Gergely kapujába Kásás szorításában. (4-4)

5. perc: Kis Gábor jó hat méterről lőtt akciógólt. Ez volt a hatodik találata Pekingben. (4-3)

5. perc: Varga Dénes hihetetlen pimasz gólt lőtt emberelőnyben. A szélről bemutatta a passzt, majd nagy erővel a kapuba bombázott. (3-3)

4. perc: Azevedo hetesével ismét egy góllal mennek az amerikaiak. (2-3)

3. perc: Hosnyánszky centerben szerelt, Molnár a másik kapunál fölépattintott.

3. perc: Varga Dani lövése elhalt a blokkban, de szerencsére becsorgott a kapuba. (2-2)

3. perc: A legveszélyesebb amerikai, Azevedo góljával megfordította a meccset. (1-2)

2. perc: Belőtték az amerikaiak is első fórjukat. Varellas bombázott a jobb szélről a magyar kapuba. (1-1)

2. perc: Az első amerikai helyzetet Gergely hatástalanította.

1. perc: Elsült Kiss bal keze, és irtózatosan nagy gólt pattintott emberelőnyből. (1-0)

1. perc: Kásás hozta el a labdát. A magyarok kapujában Gergely kezd.

Kemény Dénes legénysége 2000 és 2004 után harmadszor végezhet az élen az ötkarikás tornán, ha megveri az Egyesült Államok csapatát, amely ellen felettébb pozitív az örökmérleg. A statisztikák szerint eddig 73 alkalommal mérkőzött a két ország nemzeti együttese egymással, és öt döntetlen, valamint 13 vereség mellett eddig 55 magyar győzelem született.

Időrendben utoljára a pekingi játékok előtt, Magyarországon, még közelebbről Leányfalun találkozott a két társaság, és a barátságos meccset 7-6-ra nyerte a Kemény-legénység.

Ami a tétmérkőzéseket illeti, a magyar csapat Athénban, a csoportmérkőzésen 7-5-re, és Sydneyben – szintén a csoportkörben – 10-9-re győzött.