A hajrában fordított a Liverpool

Az utolsó négy percben fordított a Liverpool a Middlesbrough ellen az angol labdraúgó-bajnokság 2. fordulójában. Az újonc Hull City döntetlent ért el a Blackburn otthonában. A vendégeknél Halmosi Péter nem lépett pályára.

Az Anfield Roadon fellépő Middlesbrough a 86. percig vezetett, ám a hármas sípszó pillanatában vesztesként hagyta el a pályát. A vendégek a 70. percben a cserepadról beugró Mido révén szereztek vezetést, a hajrában viszont elfogyott a szufla.

Robbie Keane és Huth harca a labdáért (Getty)

Előbb az osztrák Emmanuel Pogatetz segítette a hálóba Carragher beívelését, a ráadásban pedig Gerrard éles szögből leadott lövése állította megoldhatatlan feladat elé a fiatal Ross Turnbullt.

A Newcastle csapata is megjárta a mennyet és a poklot: az első fordulóban a bajnok Manchestert az Old Traffordon kapujához szögező United ugyanis az első félidőben nem bírt a Boltonnal, sőt, miután Taylor a hazai tizenhatoson belül kezezett, a vendégek büntetőhöz jutottak.

Given hárítja Nolan tizenegyesét (AP)

Kevin Nolan lezser tizenegyesét azonban kivédte Shay Given, míg a hajrában a cserepadról érkező Michael Owen kiharcolta csapatának a győzelmet.

A válogatott támadó a 71. percben Geremi szélről érkező beadása után Jaaskelainen kapujába fejelt.

Szenved az idény kezdete előtt még merész álmokat szövögető Tottenham. Az első forduló idegenbeli veresége után ezúttal a White Hart Lane-en bukott a Spurs: a vendég Sunderland győztes találatát a nagy klubváltó, Djibril Cissé érte el. A Fulham Gera Zoltánnal a soraiban meglepetésre egy góllal nyert az Arsenal ellen. A magyar válogatott középpályás végigjátszotta a találkozót.

Premier League, 2. forduló:

Blackburn-Hull City 1-1 (1-1)
Gól: Roberts (38.) ill. Garcia (40.)

Liverpool-Middlesbrough 2-1 (0-0)
Gól: Pogatetz (86., öngól), Gerrard (90.) ill. Mido (70.)

Fulham-Arsenal 1-0 (1-0)
Gól: Hangeland (21.)

Newcastle-Bolton 1-0 (0-0)
Gól: Owen (71.)

Owen ismét megszerezte szokásos találatát (Getty)

Stoke City-Aston Villa 3-2 (1-0)
Gól: Lawrence (31., 11-esből), Fuller (80.), Sidibe (90.) ill. Carew (63.), Laursen (84.)

Tottenham-Sunderland 1-2 (0-0)
Gól: Jenas (73.) ill. Richardson (55.), Cissé (83.)

West Bromwich-Everton 1-2 (0-0)
Gól: Bednar (89., 11-esből) ill. Osman (65.), Yakubu (76.)

Az élcsoport:
1. Liverpool 6 pont, 2. Blackburn 4 (4-3), 3. Hull 4 (3-2), 4. Newcastle 4 (2-1), 5. Chelsea 3 (4-0, 1 mérkőzés), 6. Aston Villa 3 (6-5)