Élet-Stílus

Olimpiai eredmények: kikaptak birkózóink

admin
admin

2008. 08. 21. 19:27

Két szabadfogású birkózónk a második körben kikapott, és mivel legyőzőik később vereséget szenvedtek, a vigaszágon sem folytathatják.

Atlétika

Férfiak, hármas ugrás:
1. Nelson Evora (Portugália) 17.67
2. Phillips Idowu (Nagy-Britannia) 17.62
3. Leevan Sands (Bahamák) 17.59
4. Arnie David Girat (Kuba) 17.52
5. Marian Oprea (Románia) 17.22
6. Jadel Gregorio (Brazília) 17.20

Férfiak, 110 m gát:

1. Dayron Robles (Kuba) 12.93
2. David Payne (Egyesült Államok) 13.17
3. David Oliver (Egyesült Államok) 13.18
4. Ladji Doucoure (Franciaország) 13.24
5. Artur Noga (Lengyelország) 13.36
6. Maurice Wignall (Jamaica) 13.46

Férfiak, 400 m:

1. LaShawn Merritt (Egyesült Államok) 43.75
2. Jeremy Wariner (Egyesült Államok) 44.74
3. David Neville (Egyesült Államok) 44.80
4. Christopher Brown (Bahamák) 44.84
5. Leslie Dihone (Franciaország) 45.11
6. Martyn Rooney (Nagy-Britannia) 45.12

Nők, 200 m:

1. Veronica Campbell-Brown (Jamaica) 21.74
2. Allyson Felix (Egyesült Államok) 21.93
3. Kerron Stewart (Jamaica) 22.00
4. Muna Lee (Egyesült Államok) 22.01
5. Marshevet Hooker (Egyesült Államok) 22.34
6. Sherone Simpson (Jamaica) 22.36

Nők, gerelyhajítás:
1. Barbora Spotakova (Csehország) 71.42
2. Maria Abakumova (Oroszország) 70.78
3. Christina Obergfoll (Németország) 66.13
4. Goldie Sayers (Nagy-Britannia) 65.75
5. Steffi Nerius (Németország) 65.29
6. Osleidys Menendez (Kuba) 63.35

Nők, 20 km gyaloglás:
1. Olga Kanyiszkina (Oroszország) 1:26:31 óra
2. Kjersti Platzer (Norvégia) 1:27:07
3. Elisa Rigaudo (Olaszország) 1:27:12
4. Liu Hung (Kína) 1:27:17
5. Maria Vasco (Spanyolország) 1:27:25
6. Beatriz Pascual (Spanyolország) 1:27:44
…39. Füsti Edina (Magyarország) 1:37:03

Birkózás

Szabadfogás
96 kg
A 32 között:
Kiss Gergely-Nicolai Ceban (moldovai) 2-0
Nyolcaddöntő:
Kurban Kurbanov (üzbég)-Kiss Gergely 2-1
Végeredmény:
1. Sirvani Muradov (Oroszország)
2. Soszlan Tigijev (Üzbegisztán)
3. Hetag Gazjumov (Azerbajdzsán)
3. George Gogselidze (Grúzia)
…8. Kiss Gergely (Magyarország)

120 kg
Nyolcaddöntő:
Aubéli Ottó-Florian Temengil (palaui) 2-0
Negyeddöntő:
David Musulbes (szlovák)-Aubéli Ottó 2-0
Végeredmény:
1. Artur Tajmazov (Üzbegisztán)
2. Bahtijar Ahmedov (Oroszország)
3. Marid Mutalimov (Kazahsztán)
3. David Musulbes (Szlovákia)
…8. Aubéli Ottó (Magyarország)

Gyeplabda

Férfiak
Elődöntő:
Németország-Hollandia 1-1, bübtetőkkel 4-3
Spanyolország-Ausztrália 3-2

A 7-8. helyért:
Új-Zéland-Pakisztán 4-2
A 9-10. helyért:
Belgium-Kanada 3-0

Csütörtöki képek (Galéria)

Csütörtöki képek (Galéria)


Kézilabda

Nők
Elődöntő:
Oroszország-Magyarország 22-20
Norvégia-Koreai Köztársaság 29-28

Helyosztó az 5-8. helyért:

Kína-Svédország 20-19
Franciaország-Románia 36-34

Kosárlabda

Nők, elődöntő:
Egyesült Államok-Oroszország 67-52
Ausztrália-Kína 90-56

Labdarúgás

Nők
Döntő:
Egyesült Államok-Brazília 1-0
A 3. helyért:
Németország-Japán 2-0
Végeredmény:
1. Egyesült Államok
2. Brazília
3. Németország
4. Japán

Lovassport

Díjugratás, egyéni:
1. Eric Lamaze (Kanada) 0 hibapont
2. Rolf-Göran Bengtsson (Svédország) 0
3. Beezie Madden (Egyesült Államok) 4

Műugrás

Női toronyugrás:
1. Csen Zso-lin (Kína) 447,70 pont
2. Emilie Heymans (Kanada) 437,05
3. Vang Hszin (Kína) 429,90

Öttusa

Férfiak:
1. Andrej
Mojszejev (Oroszország) 5632 pont (lövészet: 186 kör/1168 pont, vívás:
26 győzelem/9 vereség/1024 pont, úszás: 2:02.55 perc/1332 pont,
lovaglás: 1060 pont, futás: 9:48.75 perc/1048 pont)
2. Edvinas Krungolcas (Litvánia) 5548 (185/1156, 21/14/904, 2:07.63/1272, 1144, 9:42.65/1072)
3. Andrejus Zadnieprovskis (Litvánia) 5524 (182/1120, 15/20/760, 2:02.27/1336, 1168, 9:25.00/1140
…19. Horváth Viktor 5272 (187/1180, 16/19/784, 2:05.17/1300, 896, 9:32.25/1112)
…26. Balogh Gábor 5064 (179/1084, 19/16/856, 2:07.32/1276, 852, 10:01.90/996)
Pénteken a nők versenyét rendezik, a mezőnyben ott lesz az athéni bajnok Vörös Zsuzsanna, illetve Gyenesei Leila is.


Röplabda

Nők, elődöntő:
Egyesült Államok-Kuba 3-0
Brazília-Kína 3-0

Strandröplabda, nők:

1. Kerri Walsh, Misty May-Treanor (Egyesült Államok)
2. Tien Csia, Vang Csie (Kína)
3. Hszüe Csen, Csang Hszi (Kína)
A döntőben:
Walsh, May-Treanor – Tien, Vang 2-0 (18, 18)

Tekvondó

Férfi 68 kg:
1. Szon Te Dzsin (Koreai Köztársaság)
2. Mark Lopez (Egyesült Államok)
3. Szung Ju-csi (Tajvan) és Servet Tazegul (Törökország)

Női 57 kg:
1. Lim Szu Dzsong (Koreai Köztársaság)
2. Tanrikulu Azize (Törökország)
3. Diana Lopez (Egyesült Államok) és Martina Zubcic (Horvátország)

Úszás

Hosszútávúszás, férfi 10 km:
1. Maarten van der Weijden (Hollandia) 1:51.51.6 óra
2. David Davies (Nagy-Britannia) 1:51:53.1
3. Thomas Lurz (Németország) 1:51:53.6
4. Valerio Cleri (Olaszország) 1:52:07.5
5. Jevgenyij Dratcev (Oroszország) 1:52:08.9
6. Petar Sztojcsev (Bulgária) 1:52:09.1
Gercsák Csaba feladta a küzdelmet.

Vitorlázás

Tornádó hajóosztály:
1. Fernando Echavarri, Anton Paz (Spanyolország) 44 helyezési pont
2. Darren Bundock, Glenn Ashby (Ausztrália) 49
3. Santiago Lange, Carlos Espinola (Argentína) 56
4. Oskar Johansson, Kevin Stittle (Kanada) 61
5. Mitch Booth, Pim Nieuwenhuis (Hollandia) 64
6. Leigh McMillan, Will Howden (Nagy-Britannia) 68

Csillaghajó:
1. Iain Percy, Andrew Simpson (Nagy-Britannia) 45 helyezési pont
2. Robert Scheidt, Bruno Prada (Brazília) 53
3. Fredrik Loof, Anders Ekström (Svédország) 53
4. Mateusz Kusznierewicz, Dominik Zycki (Lengyelország) 59
5. Flavio Marazzi, Enrico De Maria (Svájc) 59
6. Xavier Rohart, Pascal Rambeau (Franciaország) 69

Vízilabda

Nők, bronzmeccs:
Ausztrália-Magyarország 12-11 – büntetőkkel

Döntő:
Hollandia-Egyesült Államok 9-8
Végeredmény:
1. Hollandia (Ilse van der Meijden, Yasemin Smit,
Mieke Cabout, Biurakn Hakhverdian, Marieke van den Ham, Danielle de
Bruijn, Iefke van Belkum, Noeki Klein, Gillian van den Berg, Alette
Sijbring, Rianne Guichelaar, Simone Koot, Meike de Nooy)
2.
Egyesült Államok (Elizabeth Armstrong, Heather Petri, Brittany Hayes,
Brenda Villa, Lauren Wenger, Natalie Golda, Patty Cardenas, Jessica
Steffens, Elsie Windes, Alison Gregorka, Moriah van Norman, Kami Craig,
Jaime Hipp)
3. Ausztrália (Emma Knox, Gemma Beadsworth, Nikita
Cuffe, Rebecca Rippon, Suzie Fraser, Bronwen Knox, Taniele Gofers, Kate
Gynther, Jenna Santoromito, Mia Santoromito, Melissa Rippon, Amy
Hetzel, Alicia McCormack)
4. MAGYARORSZÁG (BRÁVIK FRUZSINA,
DRÁVUCZ RITA, GYÖRE ANETT, HORVÁTH PATRÍCIA, KISTELEKI DÓRA, PELLE
ANIKÓ, PRIMÁSZ ÁGNES, SÓS ILDIKÓ, STIEBER MERCEDES, SZREMKÓ KRISZTINA,
TAKÁCS ORSOLYA, VALKAI ÁGNES, ZANTLEITNER KRISZTINA)
5. Kína
6. Olaszország
7. Oroszország
8. Görögország

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.