Élet-Stílus

Olimpiai eredmények: a nyolcadik is megvan

admin
admin

2008. 08. 17. 18:15

Az Egyesült Államok válogatottja 3:29.34 perccel világcsúcsot úszott a férfi 4x100-as vegyesváltóban a pekingi olimpián. A győztes staféta pillangón úszott tagja, Michael Phelps így nyolcadik pekingi aranyérmét szerezte, amellyel megdöntötte honfitársának, a legendás Mark Spitznek 1972-es, müncheni hételsőséges rekordját.

Asztalitenisz

Női csapat:
1. Kína: Vang Nan, Csang Ji-ning, Kuo Jüe
2. Szingapúr: Feng Tian-vej, Li Csia-vej, Vang Jüe Kuo
3. Koreai Köztársaság: Kim Kjung Ah, Dang Je Szeo, Park Mi Jung
4. Japán: Hirano Szajaka, Fukuhara Aj, Fukuoka Haruna

Atlétika

Férfi 10 000 m:
1. Kenenisa Bekele (Etiópia) 27:01.17
2. Sileshi Sihine (Etiópia) 27:02.77
3. Micah Kogo (Kenya) 27:04.11
4. Moses Ndiema Masai (Kenya) 27:04.11
5. Zersenay Tadese (Eritrea) 27:05.11
6. Haile Gebrselassie (Etiópia) 27:06.68

Női 100 m:

1. Shelly-Ann Fraser (Jamaica) 10.78
2. Sherone Simpson (Jamaica)
és Kerron Stewart (Jamaica) 10.98-10.98
4. Lauryn Williams (Egyesült Államok) 11.03
5. Muna Lee (Egyesült Államok) 11.07
6. Jeanette Kwakye (Nagy-Britannia) 11.14

Női hármasugrás:
1. Francoise Mbango Etone (Kamerun) 15,39
2. Tatyjana Lebegyeva (Oroszország) 15,32
3. Hriszopiji Deveci (Görögország) 15,23
4. Olga Ripakova (Kazahsztán) 15,11
5. Yargelis Savigne (Kuba) 15,05
6. Marija Sestak (Szlovénia) 15,03

Női 3000 m akadály:
1. Gulnara Galkina-Szamitova (Oroszország) 8:58.81 – világcsúcs (régi: 9:01.59 p, Galkina, 2004.07.04., Heraklion)
2. Eunice Jepkorir (Kenya) 9:07.41
3. Jekatyerina Volkova (Oroszország) 9:07.64
4. Tatyjana Petrova (Oroszország) 9:12.33
5. Cristina Casandra (Románia) 9:16.85
6. Ruth Bosibori Nyangau (Kenya) 9:17.35

Női maratoni:
1. Constantina Tomescu (Románia) 2:26:44 ó
2. Catherine Ndereba (Kenya) 2:27:06
3. Csou Csun-hsziu (Zhou Chunxiu, Kína) 2:27:07
4. Csu Hsziao-lin (Zhu Xiaolin, Kína) 2:27:16
5. Martha Komu (Kenya) 2:27:23
6. Mara Yamauchi (Nagy-Britannia) 2:27:29
…65. Teveli Petre 2:48:32
Rakonczai Bea feladta.

Baseball

Koreai Köztársaság-Kína 1-0

Birkózás

Nők
63 kg:

1. 1. Icso Kaori (Japán)
2. Alena Kartasova (Oroszország)
3. Jelena Saligina (Kazahsztán) és Randi Miller (Egyesült Államok)
…15. Sastin Marianna

72 kg:
1. Vang Csiao (Kína)
2. Sztanka Szlateva (Bulgária)
3. Hamagucsi Kioko (Japán) és Agnieszka Wieszczek (Lengyelország)

Gyeplabda

Férfi csoportkör, 4. forduló
A csoport:
Korea-Belgium 3-1
Új-Zéland-Kína 2-2
Németország-Spanyolország 1-0
Az állás:
1. Spanyolország 9 pont, 2. Németország 8, 3. Koreai Köztársaság 7 (12-9), 4. Új-Zéland 7 (9-6), 5. Belgium 1 (6-12), 6. Kína 1 (6-13)

B csoport:
Nagy-Britannia-Kanada 1-1
Pakisztán-Dél-Afrika 3-1
Ausztrália-Hollandia 2-2
Az állás:
1. Ausztrália 10 pont (21-4), 2. Hollandia 10 (12-4), 3. Nagy-Britannia 7, 4. Pakisztán 6, 5. Kanada 1, 6. Dél-afrikai Köztársaság 0

Kerékpár

Női 3000 m-es egyéni üldözőverseny:
1. Rebecca Romero (Nagy-Britannia)
2. Wendy Houvenaghel (Nagy-Britannia)
3. Leszja Kalitovszka (Ukrajna)

Vasárnapi képek

Vasárnapi képek

Kézilabda

Női csoportkör, 5. forduló
A csoport:
Kína-Franciaország 21-18
Angola-Kazahsztán 24-24
Norvégia-Románia 24-23
Végeredmény:
1. Norvégia 10 pont, 2. Románia 8, 3. Kína 4 (122-135), 4. Franciaország 4 (121-128), 5. Kazahsztán 3, 6. Angola 1

B csoport:

Svédország-Brazília 25-22
Oroszország-Németország 30-29
Dél-Korea-Magyarország 33-22
Végeredmény:
1. Oroszország 9 pont, 2. Dél-Korea 7, 3. Magyarország 5, 4. Svédország 4, 5. Brazília 3, 6. Németország 2

A negyeddöntőben:
Norvégia-Svédország
Románia-Magyarország
Dél-Korea-Kína
Oroszország-Franciaország

Kosárlabda

Női csoportkör, 5. forduló
A csoport:
Ausztrália-Oroszország 75-55
Lettország – Dél-Korea 68-72
Brazília-Fehéroroszország 68-53
Végeredmény:
1. Ausztrália 10 pont, 2. Oroszország 9, 3. Fehéroroszország 7 (324-332), 4. Dél-Korea 7 (327-360), 5. Lettország 6 (334-387), 6. Brazília 6 (337-354)

B csoport:
Spanyolország-Mali 79-47
Kína-Csehország 79-63
Egyesült Államok-Új-Zéland 96-60
Végeredmény:
1. Egyesült Államok 10 pont, 2. Kína 9, 3. Spanyolország 8, 4. Csehország 7, 5. Új-Zéland 6, 6. Mali 5
Csoportonként az első négy jutott be a negyeddöntőbe.

Műugrás

Női 3 méter:
1. Kuo Csing-csing (Kína) 415.35 pont
2. Julia Pakalina (Oroszország) 398.60
3. Minxia Vu (Kína) 389.85
…12. Barta Nóra 269.25

Röplabda

Női csoportkör, 5. forduló
A csoport:
Kuba-Venezuela 3-0
Egyesült Államok-Lengyelország 3-2
Kína-Japán 3-0
Végeredmény:
1. Kuba 10 pont, 2. Egyesült Államok 9, 3. Kína 8, 4. Japán 7, 5. Lengyelország 6, 6. Venezuela 5

B csoport:
Kazahsztán-Algéria 3-1
Brazília-Olaszország 3-0
Oroszország-Szerbia 3-0
Végeredmény:
1. Brazília 10, 2. Olaszország 9, 3. Oroszország 8, 4. Szerbia 7, 5. Kazahsztán 6, 6. Algéria 5

Súlyemelés

Férfi 94 kg:
1. Ilja Ilin (Kazahsztán) 406 kg (szakítás: 180, lökés: 226)
2. Szymon Kolecki (Lengyelország) 403 (179, 224)
3. Hadzsimurat Akajev (Oroszország) 402 (185, 217)

Tenisz

Férfi egyes:
1. Rafael Nadal (Spanyolország)
2. Fernando Gonzalez (Chile)
3. Novak Djokovics (Szerbia)
4. James Blake (Egyesült Államok)

Női egyes:
1. Jelena Gyementyjeva (Oroszország)
2. Dinara Szafina (Oroszország)
3. Vera Zvonarjova (Oroszország)
4. Li Na (Kína)
Szávay Ágnes az első fordulóban kiesett.

Női páros:
1. Serena Williams, Venus Williams (Egyesült Államok)
2. Anabel Medina Garrigues, Virginia Ruano Pascual (Spanyolország)
3. Jen Ce, Cseng Csie (Kína)
4. Aljona Bondareno, Katerina Bondarenko (Ukrajna)
A Szávay Ágnes, Arn Gréta páros az első fordulóban kiesett.

Tollaslabda

Férfi egyes:
1. Lin Tan (Kína)
2. Li Csong Vej (Malajzia)
3. Csen Csin (Kína)
A döntőben:
Lin-Li 2-0
A 3. helyért:
Csen-Li Hjun Il (Koreai Köztársaság) 2-1

Vegyespáros:

1. Li Hjo Jung, Li Jong De (Koreai Köztársaság)
2. Liliyana Natsir, Nova Widianto (Indonézia)
3. Jü Jang, Ho Han-pin (Kína)
A döntőben:
Li, Li-Natsir, Widianto 2-0
A 3. helyért:
Jü, Ho-Vita Marissa, Flandy Limpele (Indonézia) 2-1

Torna

Férfi talaj:
1. Co Kaj (Kína) 16,050 pont
2. Gervasio Deferr (Spanyolország) 15,775
3. Anton Golocuckov (Oroszország) 15,725
4. Fabian Hambüchen (Németország) 15,650
5. Ucsimura Kohej (Japán) 15,575
6. Diego Hypolito (Brazília) 15,200

Női ugrás:
1. Hong Un Dzsong (Koreai NDK) 15,650 pont
2. Oksana Chusovitina (Németország) 15,575
3. Cseng Fej (Kína) 15,562
4. Alicia Sacramone (Egyesült Államok) 15,537
5. Ariella Kaslin (Svájc) 15,050
6. Carlotta Giovannini (Olaszország) 14,550

Férfi lólengés:
1. Hsziao Csin (Kína) 15,875 pont
2. Filip Ude (Horvátország) 15,725
3. Louis Smith (Nagy-Britannia) 15,725
4. Jang Vej (Kína) 15,450
5. Tomita Hirojuki (Japán) 15,375
6. Kim Dzsi Hun (Koreai Köztársaság) 15,175

Úszás

Női 50 m gyors:
1. Britta Steffen (Németország) 24.06 mp
2. Dara Torres (Egyesült Államok) 24.07
3. Cate Campbell (Ausztrália) 24.17
4. Libby Trickett (Ausztrália) 24.25
5. Marleen Veldhuis (Hollandia) 24.26
6. Kara Lynn Joyce (Egyesült Államok) 24.63
7. Hinkelien Schreuder (Hollandia) 24.65
8. Alekszandra Herasimenia (Fehéroroszország) 24.77

Phelps szurkol a társaknak az utolsó fináléjában (Galéria)

Phelps szurkol a társaknak az utolsó fináléjában (Galéria)

Férfi 1500 m gyors:
1. Usszama Melluli (Tunézia) 14:40.84 p
2. Grant Hackett (Ausztrália) 14:41.53
3. Ryan Cochrane (Kanada) 14:42.69
4. Jurij Prilukov (Oroszország) 14:43.21
5. Larsen Jensen (Egyesült Államok) 14:48.16
6. David Davies (Nagy-Britannia) 14:52.11
7. Csang Lin (Kína) 14:55.20
8. Szun Jang (Kína) 15:05.12

Női 4×100 m vegyesváltó:
1. Ausztrália (Emily Seebohm, Leisel Jones, Jessicah Schipper, Lisbeth Trickett) 3:52.69 p – világcsúcs (régi: 3:55.74 p, Ausztrália, 2007.03.31., Melbourne)
2. Egyesült Államok (Natalie Coughlin, Rebecca Soni, Christine Magnuson, Dara Torres) 3:53.30
3. Kína (Csao Csing, Szun Je, Csou Ja-fej, Pang Csia-jing) 3:56.11
4. Nagy-Britannia 3:57.50
5. Oroszország 3:57.84
6. Japán 3:59.54
7. Kanada 4:01.35
Svédország váltóját kizárták.

Férfi 4×100 m vegyesváltó:
1. Egyesült Államok (Aaron Peirsol, Brendan Hansen, Michael Phelps, Jason Lezak) 3:29.34 p – világcsúcs (régi: 3:30.68 p, Egyesült Államok, 2004.08.21., Athén)
2. Ausztrália (Hayden Stoeckel, Brenton Rickard, Andrew Lauterstein, Eamon Sullivan) 3:30.04
3. Japán (Mijasita Junicsi, Kitadzsima Koszuke, Fudzsi Takuro, Szato Hiszajosi) 3:31.18
4. Oroszország 3:31.92
5. Új-Zéland 3:33.39
6. Nagy-Britannia 3:33.69
7. Dél-afrikai Köztársaság 3:33.70
Olaszország váltóját kizárták.

Vitorlázás

Yngling hajóosztály:
1. Nagy-Britannia (Sarah Ayton, Sarah Webb, Pippa Wilson) 24 helyezési pont
2. Hollandia (Mandy Mulder, Annemieke Bes, Merel Witteveen) 33
3. Görögország (Szofia Bekatoru, Szofia Papadopulu, Virginia Kravarioti) 48
4. Németország 56
5. Ausztrália 57
6. Oroszország 58

Finndingi hajóosztály:
1. Ben Ainslie (Nagy-Britannia) 23 pont
2. Zach Railey (Egyesült Államok) 45
3. Guillaume Florent (Franciaország) 58
4. Daniel Birgmark (Svédország) 58
5. Christopher Cook (Kanada) 67
6. Jonas Hoegh-Christensen (Dánia) 70

49-es hajóosztály:
1. Jonas Warrer, Martin Kirketerp Ibsen (Dánia) 61 helyezési pont
2. Iker Martinez de Mizarduy, Xabier Fernandez (Spanyolország) 64
3. Jan Peter, Hannes Peckolt (Németország) 66
4. Pietro Sibello, Gianfranco Sibello (Olaszország) 66
5. Nathan Outteridge, Ben Austin (Ausztrália) 73
6. Tim Wadlow, Chris Rast (Egyesült Államok) 89

Vívás

Férfi kardcsapat
Negyeddöntő:
Egyesült Államok-Magyarország 45-44

Helyosztó az 5-8. helyért:
Kína-Magyarország 45-38
Magyarország-Egyiptom 45-25
A csapat a hetedik helyen végzett.

Végeredmény:
1. Franciaország (Julien Pillet, Boris Sanson, Nicolas Lopez)
2. Egyesült Államok (Keeth Smart, Jason Rogers, Tim Morehouse, James Williams)
3. Olaszország (Aldo Montano, Luigi Tarantino, Giampiero Pastore, Diego Occhiuzzi)
…7. Magyarország (Nemcsik Zsolt, Decsi Tamás, Szilágyi Áron, Lontay Balázs)

Vízilabda

Női, rájátszás az elődöntőért:
Kina-Ausztrália 11-12
Hollandia-Olaszország 13-11

Helyosztó a hetedik helyért:
Oroszország-Görögország 12-6

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.