Élet-Stílus

Olimpiai eredmények: Armstrong olimpiai aranya

admin
admin

2008. 08. 13. 18:30

Az amerikai Kristin Armstrong nyerte a női országúti kerékpárosok egyéni időfutamát a pekingi olimpián. Az ezüstérmet a brit Emma Pooley, a bronzot a svájci Karen Thürig szerezte meg. A hetedik olimpiáján induló, 49 esztendős francia Jeannie Longo-Ciprelli éppen lemaradt a dobogóról, negyedik lett.

Birkózás

Férfiak, 74 kg
A 32 között:
Bácsi Péter-Dantzler (amerikai) 2-1
Nyolcaddöntő:
Bácsi Péter-Julfalakjan (örmény) 2-1
Negyeddöntő:
Bácsi Péter-Szamurgasev (orosz) 2-0
Elődöntő:
Manucsar Kvirkelija (grúz)-Bácsi Péter – tussal nyert a grúz versenyző
Végeredmény:
1. Manucsar Kvirkelija (Grúzia)
2. Csang Jung-hsziang (Kína)
3. Javor Janakijev (Bulgária) és Christophe Guenot (Franciaország)
5. Bácsi Péter

Férfiak, 66 kg
A 32 között:
Lőrincz-Adikjan (örmény) 2-0
Nyolcaddöntő:
S. Guenot (francia)-Lőrincz Tamás 2-1
Vigaszág:
Alain Milian (kubai)-Lőrincz Tamás 2-0
Végeredmény:
1. Steeve Guenot (Franciaország)
2. Kanetbek Begalijew (Kirgizisztán)
3. Armen Vardanjan (Ukrajna) és Mihajil Szemjonov (Fehéroroszország)
…8. Lőrincz Tamás

Cselgáncs

Nők, 70 kg
Nyolcaddöntő:
Mészáros Anett- Julija Kuzina (orosz) – a magyar dzsúdós a nyolc közé jutott
Negyeddöntő:
Ueno Maszae (japán)-Mészáros Anett – japán iponnal nyert
Vigaszág:
Mészáros Anett- Vang Jüan (kínai) – iponnal nyert Mészáros
Ronda Rousey (amerikai)-Mészáros Anett – iponnal nyert az amerikai
Végeredmény:
1. Ueno Maszae (Japán)
2. Anaysi Hernandez (Kuba)
3. Ronda Rousey (Egyesült Államok) és Edith Bosch (Hollandia)
…7. Mészáros Anett

Férfi 90 kg:
1. Irakli Cirekidze (Grúzia)
2. Amar Benihlef (Algéria)
3. Hesam Mesbah (Egyiptom) és Sergei Aschwanden (Svájc)


Galéria

Galéria

Gyeplabda

Férfiak
Csoportkör, 3. forduló

A csoport:
Kína-Korea 2-5
Németország-Belgium 1-1
Spanyolország – Új-Zéland 1-0
Az állás:
1. Spanyolország 6 pont, 2. Németország 4, 3. Koreai Köztársaság 3 (6-5), 4. Új-Zéland 3 (3-2), 5. Belgium 1, 6. Kína 0

B csoport:
Dél-Afrika-Ausztrália 0-10
Pakisztán-Kanada 3-1
Hollandia-Nagy-Britannia 1-0
Az állás:
1. Ausztrália 6 pont (16-1), 2. Hollandia 6 (6-0), 3. Nagy-Britannia 3 (4-3), 4. Pakisztán 3 (5-5), 5. Kanada 0 (2-9), 6. Dél-afrikai Köztársaság 0 (0-15)

Kerékpár

Női egyéni időfutam (23,5 km):
1. Kristin Armstrong (Egyesült Államok) 34:51.72 p
2. Emma Pooley (Nagy-Britannia) 24.29 mp hátrány
3. Karen Thürig (Svájc) 59.27 mp h.
4. Jeannie Longo-Ciprelli (Franciaország) 1:00.90 p h.
5. Christin Thorburn (Egyesült Államok) 1:02.44 p h.
6. Judith Arndt (Németország) 1:08.05 p h.

Férfi egyéni időfutam (47,3 km):
1. Fabian Cancellara (Svájc) 1:02:11.43 ó
2. Gustav Larsson (Svédország) 33.36 mp hátrány
3. Levi Leipheimer (Egyesült Államok) 1:09.68 p h.
4. Alberto Contador (Spanyolország) 1:18.08 p h.
5. Cadel Evans (Ausztrália) 1:23.54 p h.
6. Samuel Sanchez (Spanyolország) 2:25.81 p h.
…27. Bodrogi László (Magyarország) 5:16.06 p h

Kézilabda

Nők, csoportkör, 3. forduló
A csoport:
Románia-Franciaország 34-26
Kína-Angola 32-24
Norvégia-Kazahsztán 35-19
Az állás:
1. Norvégia 6 pont (96-59), 2. Románia 6 (99-65), Franciaország 4, Kína 2, Kazahsztán 0 (56-87), 6. Angola 0 (62-95)

B csoport:

Oroszország-Brazília 28-19
Koreai Köztársaság-Svédország 31-23
Magyarország-Németország 25-24
Az állás:
1. Korea 5 (90-72), 2. Oroszország 5 (85-72), 3. Magyarország 5 (83-76), 4. Németország 2 (68-77), 5. Brazília 1 (69-80), 6. Svédország 0 (71-89)

Kosárlabda

Nők
Csoportkör, 3. forduló
A csoport:
Fehéroroszország-Oroszország 65-71
Brazília-Lettország 78-79
Ausztrália-Korea 90-62
Az állás:
1. Ausztrália 6 pont (253-191), 2. Oroszország 6 (210-194), 3. Fehéroroszország 4 (209-211), 4. Koreai Köztársaság 4 (202-229), 5. Lettország 4 (193-220), 6. Brazília 3

B csoport:
Spanyolország-Csehország 74-55
Új-Zéland-Kína 63-80
Egyesült Államok-Mali 97-41
Az állás:
1. Egyesült Államok 6 pont, 2. Spanyolország 5 (223-184), 3. Kína 5 (210-235), 4. Csehország 4 (193-218), 5. Új-Zéland 4 (201-237), 6. Mali 3

Labdarúgás

Férfiak
Csoportkör, 3. forduló
A csoport

Elefántcsontpart-Ausztrália 1-0
Argentína-Szerbia 2-0
Végeredmény:
1. Argentína 9 pont (5-1), 2. Elefántcsontpart 6 (5-5), 3. Ausztrália 1 (1-3), 4. Szerbia 1 (3-7)

B csoport:
Hollandia-Japán 1-0
Nigéria-Egyesült Államok 2-1
Végeredmény:
1. Nigéria 7 pont (4-2), 2. Hollandia 5 (3-2), 3. Egyesült Államok 4 (4-4), 4. Japán 0 (1-4)

C csoport:
Kína-Brazília 0-3
Új-Zéland-Belgium 0-1
Végeredmény:
1. Brazília 9 (9-0), 2. Belgium 6 (3-1), 3. Kína 1 (1-6), 4. Új-Zéland 1 (1-7)

D csoport:
Korea-Honduras 1-0
Olaszország-Kamerun 0-0
Végeredmény:
1. Olaszország 7 (6-0), 2. Kamerun 5 (2-1), 3. Korea 4 (2-4), 4. Honduras 0 (0-5)

A negyeddöntőben:
Argentína-Hollandia
Nigéria-Elefántcsontpart
Brazília-Kamerun
Olaszország-Belgium

Ökölvívás

48 kg, 1. forduló:
Birzsan Zsakipov (kazah)-Bedák Pál 7-6

Sportlövészet

Női sportpisztoly 30 plusz 30 lövés, 25 m:
1. Csen Jing (kínai) 793,4 kör (585)
2. Gundegmaa Otryad (mongol) 792,2 (590)
3. Munkhbayar Dorjsuren (német) 789,2 (587)
4. Fej Feng-csi (kína) 787,9 (582)
5. Maria Grozdeva (Bulgária) 786,6 (583)
6. Dzso Jong Szuk (Koreai NDK) 783,4 (584)

32. Csonka Zsófia 571

Súlyemelés

Női 69 kg:
1. Liu Csun-hung (Kína) 286 kg – világcsúcs (szakítás: 128 kg – világcsúcs, lökés: 158 kg – világcsúcs)
2. Okszana Szlivenko (Oroszország) 255 (115, 140)
3. Natalja Davidova (Ukrajna) 250 (115, 135)

Férfi 77 kg:
1. Sza Dzse Hjuk (Koreai Köztársaság) 366 (szakítás: 163, lökés: 203)
2. Li Hung-li (Kína) 366 (168, 198)
3. Gevorg Davtjan (Örményország) 360 (165, 195)

Tenisz

Női páros, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Morita/Szugijama-Szávay Ágnes/Arn Gréta 6:3, 6:3

Férfiak, egyes
Nyolcaddöntő:
Federer (svájci,1.)-Berdych (cseh,17.) 6:3, 7:6
Nadal (spanyol, 2.)-Andrejev (orosz) 6:4, 6:2
Djokovics (szerb,3.)-Juzsnyij (orosz, 13.) 7:6, 6:3
Blake (amerikai, 8.)-Simon (francia, 10.) 6:4, 6:2
Gonzalez (chilei, 12.)-Rochus (belga) 6:0, 6:3
Mathieu (francia)-Kiefer (német,15.) 6:3, 7:5
Melzer (osztrák)-Lu (tajvani) 6:2, 6:4

Nők, egyes
Nyolcaddöntő:
Jankovics (szerb, 2.)-Cibulkova (szlovák, 16.) 7:5, 6:1
S. Williams (amerikai, 4.)-Cornet (francia, 15.) 3:6, 6:3, 6:4
Gyementyjeva, orosz, 5.-Wozniacki (dán) 7:6, 6:2
Szafina (orosz, 6.)-Cseng (kínai) 6:4, 6:3
V. Williams (amerikai, 7.)-Azarenka (fehérorosz, 12.) 6:3, 6:2
Zvonarjova (orosz, 9.)-Schiavone (olasz) 7:6, 6:4
Bammer (osztrák)-Safarova (cseh) 7:5, 6:4
Li (kínai)-Kanepi (észt) 4:6, 6:2, 6:0

Torna

Női csapatverseny:
1. Kína (Cseng Fej, Teng Lin-lin, Ho Ko-hszin, Csiang Jü-jüan, Li San-san, Jang Ji-lin) 188,900 pont
2. Egyesült Államok (Shawn Johnson, Nastia Liukin, Chellsie Memmel, Samantha Peszek, Alicia Sacramone, Bridget Sloan) 186,525
3. Románia (Andreea Acatrinei, Gabriela Dragoi, Andreea Grigore, Sandra Izbasa, Steliana Nistor, Anamaria Tamirjan) 181,525
4. Oroszország 180,625
5. Japán 176,700
6. Ausztrália 176,525

Úszás

Férfi 200 m pillangó:
1. Michael Phelps (Egyesült Államok) 1:52.03 p – új világcsúcs (régi: 1:52.09 p, Phelps, 2007.03.28., Melbourne)
2. Cseh László (Magyarország) 1:52.70
3. Macuda Takesi (Japán) 1:52.97
4. Moss Burmester (Új-Zéland) és Vu Peng (Kína) 1:54.35-1:54.35
6. Pawel Korzeniowski (Lengyelország) 1:54.60
7. Kaio Almeida (Brazília) 1:54.71
8. Nyikolaj Szkvorcov (Oroszország) 1:55.14

Galéria

Galéria

Női 200 m gyors:
1. Federica Pellegrini (Olaszország) 1:54.82 p – világcsúcs (régi: 1:55.45 p, Pellegrini, 2008.08.11., Peking)
2. Sara Isakovic (Szlovénia) 1:54.97
3. Pang Csia-jing (Kína) 1:55.05
4. Katie Hoff (Egyesült Államok) 1:55.78
5. Camelia Alina Potec (Románia) 1:56.87
6. Caitlin McClatchey (Nagy-Britannia) 1:57.65
7. Bronte Barratt (Ausztrália) és
Ophelie Cyriell Etienne (Franciaország) 1:57.83-1:57.83

Női 200 m vegyes:
1. Stephanie Rice (Ausztrália) 2:08.45 p – világcsúcs (régi: 2:08.92 p, Rice, 2008.03.25., Sydney)
2. Kirsty Coventry (Zimbabwe) 2:08.59
3. Natalie Coughlin (Egyesült Államok) 2:10.34
4. Katie Hoff (Egyesült Államok) 2:10.68
5. Alicia Coutts (Ausztrália) 2:11.43
6. Kitagava Aszami (Japán) 2:11.56
7. Julia Wilkinson (Kanada) 2:12.43
8. Katarzyna Baranowska (Lengyelország) 2:13.36

Férfi 4×200 m-es gyorsváltó:
1. Egyesült Államok (Michael Phelps, Ryan Lochte, Ricky Berens, Peter Vanderkaay) 6:58.56 p – világcsúcs (régi: 7:03.24 p, Egyesült Államok, 2007.03.30., Melbourne)
2. Oroszország (Nyikita Lobincev, Jevgenyij Lagunov, Danyila Izotov, Alekszandr Szuhorukov) 7:03.70
3. Ausztrália (Patrick Murphy, Grant Hackett, Grant Brits, Nick Frost) 7:04.98
4. Olaszország 7:05.35
5. Kanada 7:05.77
6. Nagy-Britannia 7:05.92
7. Japán 7:10.31
8. Dél-afrikai Köztársaság 7:13.02

Vívás

Női párbajtőr
A 32 között:
Szász Emese-Hadia Bentaleb (algériai) 15-4
Mincza-Nébald Ildikó – Jeung Csuj Ling (hongkongi) 15-11
Nyolcaddöntő:
Ljubov Sutova (orosz)-Szász Emese 15-12
Mincza-Nébald Ildikó – Sherraine Schalm (kanadai) 15-13
Negyeddöntő:
Mincza-Nébald Ildikó – Imke Duplitzer (német) 15-11
Elődöntő:
Ana Maria Branza (román)- Mincza-Nébald Ildikó 15-14
A bronzmérkőzésen:
Mincza-Nébald – Li Na (kínai) 15-11
A döntőben:
Britta Heidemann (német)-Branza 15-11
Végeredmény:
1. Britta Heidemann (Németország)
2. Ana Maria Branza (Románia)
3. Mincza-Nébald Ildikó (Magyarország)
4. Li Na (Kína)
…12. Szász Emese (Magyarország)

Férfi tőr:
1. Benjamin Kleibrink (Németország)
2. Ota Juki (Japán)
3. Salvatore Sanzo (Olaszország)
4. Csu Csün (Kína)
A döntőben:
Kleibrink-Juki 15-9
A bronzmérkőzésen:
Sanzo-Csu Csün 15-14

Vízilabda

Nők, csoportkör, 2. forduló
A csoport:
Kína-Oroszország 13-11
Egyesült Államok-Olaszország 9-9
A csoport állása:
1. Egyesült Államok 3 pont (21-20)
2. Olaszország 3 (18-17)
3. Kína 2 (24-23)
4. Oroszország 0 (19-22)

B csoport:

Magyarország-Ausztrália 7-7
Hollandia-Görögország 9-6
A csoport állása:
1. Magyarország 3 pont (18-16)
2. Ausztrália 3 (15-13)
3. Hollandia 2 (18-17)
4. Görögország 0 (12-17)

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.