Élet-Stílus

Olimpiai eredmények: amerikai fölény az uszodában

admin
admin

2008. 08. 12. 19:39

A négy kedd délelőtti döntőben összesen hét érmet - köztük három aranyat szereztek az amerikai úszók. Michael Phelps harmadszor állhatott fel a dobogó tetejére, természetesen ezúttal is világcsúccsal győzött.

Birkózás

Férfi kötöttfogás
55 kg:

1. Nazir Mankijev (Oroszország)
2. Rovsan Bajramov (Azerbajdzsán)
3. Roman Amojan (Örményország)
3. Park Eun Csul (Koreai Köztársaság)

60 kg:
1. Iszlam-Beka Albijev (Oroszország)
2. Vitalij Rahimov (Azerbajdzsán)
3. Ruszlan Tiumenbajev (Kirgizisztán)
3. Nurbakit Tengizbajev (Kazahsztán)

Cselgáncs

Férfi 81 kg:
1. Ole Bischof (Németország)
2. Kim Je Bum (Koreai Köztársaság)
3. Tiago Camilo (Brazília) és Roman Gontjuk (Ukrajna)

Női 63 kg:
1. Tanimoto Ajumi (Japán)
2. Lucie Decosse (Franciaország)
3. Von Ok Im (Koreai NDK) és Elisabeth Willeboordse (Hollandia)

Gyeplabda

Nők
Csoportkör, 2. forduló
A csoport:
Ausztrália-Spanyolország 6-1
Kína-Dél-Afrika 3-0

B csoport:
Nagy-Britannia-Argentína 2-2
Egyesült Államok-Japán 1-1

Galéria

Galéria

Kajak-kenu

Szlalom
Kenu egyes, férfiak:
1. Michal Martikan (szlovák) 176.65 (88.92; 87.73)
2. David Florence (brit) 178.61 (90.46; 88.15)
3. Robin Bell (ausztrál) 180.59 (91.16; 89.43)

Kajak egyes, férfiak:
1. Alexander Grimm (német) 171.70 (87.31; 84.39)
2. Fabien Lefevre (francia) 173.30 (87.21; 86.09)
3. Benjamin Boukpeti (togói) 173.45 (86.08; 87.37)

Kézilabda

Férfiak
Csoportkör, 2. forduló
A csoport:
Horvátország-Brazília 33-14
Franciaország-Kína 33-19
Spanyolország-Lengyelország 30-29
Az állás:
1. Franciaország 4 pont (67-45), 2. Horvátország 4 (64-43), 3. Lengyelország 2 (62-49), 4. Spanyolország 2 (59-60), 5. Brazília 0 (40-67), 6. Kína 0 (38-66)

B csoport:
Oroszország-Egyiptom 28-27
Korea-Dánia 31-30
Izland-Németország 33-29
Az állás:
1. Izland 4 pont (66-60), 2. Németország 2 (56-56), 3. Oroszország 2 (59-60), 4. Korea 2 (54-57), 5. Dánia 1 (53-54), 6. Egyiptom 0 (50-51)

Keddi képek (Galéria)

Keddi képek (Galéria)

Kosárlabda

Férfiak
Csoportkör, 2. forduló
A csoport:
Litvánia-Irán 99-67
Horvátország-Oroszország 85-78

B csoport:
Görögország-Németország 87-64
Spanyolország-Kína 85-75 – h.u.
Egyesült Államok-Angola 97-76

Labdarúgás

Nők
Csoportkör, 3. forduló
E csoport:
Kína-Argentína 2-0
Svédország-Kanada 2-1
Végeredmény:

1. Kína 7 pont (5-2), 2. Svédország 6 (4-3), 3. Kanada 4 (4-4), 4. Argetnína 0 (1-5)
Kína, Svédország és kanada továbbjutott.

F csoport:

Németország-Korea 1-0
Brazília-Nigéria 3-1
Végeredmény:
1. Brazília 7 pont (5-2), 2. Németország 7 (2-0), 3. Korea 3 (2-3), 4. Nigéria 0 (1-5).
Brazília és Németország továbbjutott.

G-csoport:
Japán-Norvégia 5-1
Egyesült Államok-Új-Zéland 4-0
Végeredmény:
1. Egyesült Államok 6 (5-2), 2. Norvégia 6 (4-5), 3. Japán 4, 4. Új-Zéland 1
Egyesült Államok, Norvégia és Japán továbbjutott.

Lovassport

Lovastusa, csapat:
1. Németország (Hinrich Romeike/Marius, Ingrid Klimke/Abraxxas, Peter Thomsen/The Ghost of Hamish, Andreas Dibowski/Butts Leon, Frank Ostholt/Mr. Medicott)
2. Ausztrália
3. Nagy-Britannia

Lovastusa, egyéni:
1. Hinrich Romeike (Németország)
2. Gina Miles (Egyesült Államok)
3. Kristina Cook (Nagy-Britannia)

Műugrás

Női szinkrontoronyugrás:
1. Vang Hszin, Csen Zso-lin (Kína) 363,54 pont
2. Briony Cole, Melissa Wu (Ausztrália) 335,16
3. Paola Espinosa, Tatiana Ortiz (Mexikó) 330,06

Röplabda

Férfiak
Csoportkör, 2. forduló:
A csoport:
Egyesült Államok-Olaszország 3-1
Kína-Venezuela 3-2
Bulgária-Japán 3-1
Az állás:
1. Bulgária 4 pont (6-2), 2. Egyesült Államok 4 (6-3), 3. Olaszország 3 (4-4), 4. Kína 3 (4-5), 5. Venezuela 2 (4-6), 6. Japán 2 (2-6)

B csoport:
Oroszország-Németország 3-2
Lengyelország-Egyiptom 3-0
Brazília-Szerbia 3-1
Az állás:
1. Lengyelország 4 pont (6-0), 2. Brazília 4 (6-1), 3. Oroszország 4 (6-3), 4. Szerbia és Németország 2-2 (2-6), 6. Egyiptom 2 (0-6)

Sportlövészet

Férfi szabadpisztoly:
1. Dzsing Dzsong O (Koreai Köztársaság) 660,4 kör (563)
2. Kim Dzsong Szu (Koreai NDK) 660,2 (563)
3. Tan Cung-liang (Kína) 659,5 (565)

Férfi dupla trap:
1. Walton Eller (Egyesült Államok) 190 pont (145)
2. Francesco D,Aniello (Olaszország) 187 (141)
3. Hu Pin-jüan (Kína) 184 (138)
4. Jeffrey Holguin (Egyesült Államok) 182 (140)
5. Russell Mark (Ausztrália) 181 (136)
6. Richard Faulds (Nagy-Britannia) 180 (137)
…9. Gerebics Roland (Magyarország) 136

Súlyemelés

Női 63 kg:
1. Pak Hjon Szuk (Koreai NDK) 241 kg (szakítás: 106, kg, lökés: 135 kg)
2. Irina Nyekraszova (Kazahsztán) 240 (110, 130)
3. Lu Jing-csi (Tajvan) 231 (104, 127)

Tenisz

Férfiak
2. forduló (a 16 közé jutásért):
Federer (svájci, 1.)-Erevalo (salvadori) 6:2, 6:4
Nadal (spanyol, 2.)-Hewitt (ausztrál) 6:1, 6:2
Nalbandian (argentin, 7.)-Massu (chilei) 7:6, 6:1
Blake (amerikai, 8.)-Hrbaty (szlovákia) 7:6, 4:6, 6:3
Simon (francia,10.)-Canas (argentin) 7:5, 6:1
Gonzalez (chilei, 12.)-Cilic (horvát) 6:4, 6:2
Juzsnyij (orosz, 13.)-T. Johansson (svéd) 7:5, 6:2
Kiefer (német, 15.)-Anderson (dél-afrikai) 6:4, 6-7, 6:4
Berdych (cseh, 17.)-Seppi (olasz) 6:3, 7:6
O. Rochus (belga)-Tipszarevics (szerb) 7:6, 2:3 – f.a.
Monfils (francia)-Hanescu (román) 6:4, 7:6
Andrejev (orosz)-Llodra (francia) 6:4, 3:6 6:1
Mathieu (francia)-Davigyenko (orosz,4.) 7:5, 6:3

Nők
2. forduló (a 16 közé jutásért):
Jankovics (szerb, 2.)-Bondarenko (ukrán) 7:5, 6:1
S. Williams (amerikai, 4.)-Stosur (ausztrál) 6:2, 6:0
Gyementyjeva (orosz, 5.)-Arvidsson (svéd) 6:3, 6:4
Szafina (orosz, 6.)-Martinez Sanchez (spanyol) 7:6, 6:1
V. Williams (amerikai, 7.)-Benesova (cseh) 6:1, 6:4
Schiavone (olasz)-A. Radwanska (lengyel, 8.) 6:3, 7:6
Zvonarjova (orosz, 9.)-Peer (izraeli) 6:3, 7:6
Wozniacki (dán)-Hantuchova (szlovák,10.) 6:1, 6:3
Azarenka (fehérorosz, 12.)-Dellacqua (ausztrál) 6:2,6:2
Bammer (osztrák)-Schnyder (svájci, 13.) 6:4, 6:4
Cornet (francia, 15.)-Peng (kínai) 6:2, 6:2
Cibulkova (szlovák, 16.)-Pironkova (bolgár) 6:2, 6:2
Cseng (kínai)-Vives (spanyol, 6.) 6:7, 6:1, 6:4
Kanepi (észt)-Razzano (francia) 6:4, 7:5
Li (kínai)-Morita (japán) 6:2, 7:5

Torna

Férfi torna, csapatverseny:
1. Kína (Csen Ji-ping, Huang Hszü, Li Hszio-peng, Hsziao Csin, Jang Vej, Co Kaj) 286,125 pont
2. Japán (Kasima Takehiro, Nakasze Takuja, Okigucsi Makoto, Szakamoto Koki, Tomita Hirojuki, Ucsimura Kohei) 278,875
3. Egyesült Államok (Alexander Artemev, Raj Bhavsar, Joey Hagerty, Jonathan Horton, Justin Spring, Kai Wen Tan) 275,850

Úszás

Férfi 200 m gyors:
1. Michael Phelps (Egyesült Államok) 1:42.96 p – világcsúcs (régi: 1:43.86 p, Phelps, 2007.03.27., Melbourne)
2. Park Te Hvan (Koreai Köztársaság) 1:44.85
3. Peter Vanderkaay (Egyesült Államok) 1:45.14
4. Jean Basson (Dél-afrikai Köztársaság) 1:45.97
5. Paul Biedermann (Németország) 1:46.00
6. Dominik Meichtry (Svájc) 1:46.95
7. Okumura Josimiro (Japán) 1:47.14
8. Robbie Renwick (Nagy-Britannia) 1:47.47

Galéria

Galéria

Férfi 100 m hát:
1. Aaron Peirsol (Egyesült Államok) 52.54 mp – világcsúcs (régi: 52.89, Peirsol, 2008.07.01., Omaha)
2. Matthew Grevers (Egyesült Államok) 53.11
3. Arkagyij Vjacsanyin (Oroszország) 53.18 és
Hayden Stoeckel (Ausztrália) 53.18
5. Ashley Delaney (Ausztrália) 53.31
6. Liam Tancock (Nagy-Britannia) 53.39
7. Aschwin Wildeboer (Spanyolország) 53.51
8. Mijasita Junicsi (Japán) 53.99

Női 100 m hát:
1. Natalie Coughlin (Egyesült Államok) 58.96 mp
2. Kirsty Coventry (Zimbabwe) 59.19
3. Margaret Hoelzer (Egyesült Államok) 59.34
4. Gemma Spofforth (Nagy-Britannia) 59.38
5. Anasztaszja Zujeva (Oroszország) 59.40
6. Nakamura Rejko (Japán) 59.72
7. Laure Manaudou (Franciaország) 1:00.10
8. Ito Hanae (Japán) 1:00.18

Női 100 m mell:
1. Leisel Jones (Ausztrália) 1:05.17 p
2. Rebecca Soni (Egyesült Államok) 1:06.73
3. Mirna Jukic (Ausztria) 1:07.34
4. Julija Jefimova (Oroszország) 1:07.43
5. Megan Jendrick (Egyesült Államok) 1:07.62
6. Tarnee White (Ausztrália) 1:07.63
7. Szun Je (Sun Ye, Kína) 1:08.08
8. Kitagava Aszami (Japán) 1:08.43

Vívás

Férfi kard
A 32 között:
Csou Han-ming (kínai)-Nemcsik Zsolt 15-13
Szilágyi Áron-Decsi Tamás 15-9
Nyolcaddöntő:
Keeth Smart (amerikai)-Szilágyi Áron 15-10
Döntő:
Csong Man (kínai)-Nicolas Lopez (francia) 15-10
A bronzmérkőzésen:
Covaliu-Julien Pillet (Franciaország) 15-11
Végeredmény:
1. Csong Man
2. Nicolas Lopez
3. Mihai Covaliu (Románia)
…15. Szilágyi Áron
…18. Nemcsik Zsolt
…19. Decsi Tamás

Vízilabda

Férfiak, csoportkör, 2. forduló
A csoport:
Montenegró-Kanada 12-0
Spanyolország-Ausztrália 9-8
Magyarország-Görögország 17-6

A csoport állása:
1. Spanyolország 4 (25-14)
2. Montenegró 3 (22-10)
3. Magyarország 3 (27-16)
4. Ausztrália 2 (20-17)
5. Görögország 0 (14-29)
6. Kanada 0 (6-28)

B csoport:
Horvátország-Szerbia 11-8
Egyesült Államok-Olaszország 12-11
Németország-Kína 6-5

A csoport állása:
1. Horvátország 4 pont (22-15)
2. Egyesült Államok 4 (20-15)
3. Szerbia 2 (19-18)
4. Németország 2 (13-16)
5. Olaszország 0 (18-23)
6. Kína 0 (9-14)

—-További sporteredmények—-

Tenisz

Washington, férfi torna, 1. forduló:
Haas (német, 4.)-De Voest (dél-afrikai) 6:4, 4:6, 6:1
Reynolds (amerikai)-Gicquel (francia, 7.) 7:6, 3:6, 6:4
Serra (francia)-Ignatik (fehérorosz) 7:6, 6:3
Devvarman (indiai)-Dent (amerikai) 7:6, 2:6, 6:1
Sela (izraeli)-Spadea (amerikai) 7:6, 6:3

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.