Élet-Stílus

Olimpiai eredmények: nagy csatában kiesett Szávay

admin
admin

2008. 08. 11. 18:37

Az első számú magyar teniszező a női torna első fordulójában háromszettes drámai csatában vereséget szenvedett a kínai Cseng Csietől, aki már Wimbledonban is jobbnak bizonyult a 14. helyen kiemelt magyarnál.

Cselgáncs

Női 57 kg
A 32 között:

Pekli Mária (ausztrál)-Baczkó Bernadett – a magyar dzsúdós kikapott
Vigaszág:
Baczkó Bernadett-Neszria Dzselasszi (tunéziai) – a magyar dzsúdós iponnal nyert
Barbara Harel (francia)-Baczkó Bernadett – a francia versenyző győzött

Végeredmény:
1. Giulia Quintavalle (Olaszország)
2. Deborah Gravenstijn (Hollandia)
3. Ketleyn Quadros (Brazília) és Hszü Jen (Kína)
…7. Baczkó Bernadett

Gyeplabda

Férfiak
Csoportkör, 1. forduló:
A csoport:
Németország-Kína 4-1
Új-Zéland-Koreai Köztársaság 3-1
Spanyolország-Belgium 4-2
Az állás:
1. Németország 3 pont (4-1), 2. Spanyolország 3 (4-2), 3. Új-Zéland 3 (3-1), 4. Belgium 0 (2-4), 5. Koreai Köztársaság 0 (1-3), 6. Kína 0 (1-4)

B csoport:
Nagy-Britannia-Pakisztán 4-2
Ausztrália-Kanada 6-1
Hollandia-Dél-Afrika 5-0
Az állás:
1. Ausztrália 3 pont (6-1), 2. Hollandia 3 (5-0), 3. Nagy-Britannia 3 (4-2), 4. Pakisztán 0 (2-4), 5. Kanada 0 (1-6), 6. Dél-afrikai Köztársaság 0 (0-5)

Íjászat

Férfi csapatverseny:
1. Koreai Köztársaság (Park Kjung Mo, Im Dong Hjun, Li Csang Hvan)
2. Olaszország (Ilario Di Buo, Marco Galiazzo, Mauro Nespoli)
3. Kína (Hszüe Haj-vang, Li Ven-csüan, Csiang Lin)

Kézilabda

Nők, csoportkör, 2. forduló
B csoport:
Magyarország-Brazília 28-28
Oroszország-Svédország 28-24
Koreai Köztársaság-Németország 30-20
Az állás:
1. Koreai Köztársaság 3 pont (59-49), 2. Magyarország 3 (58-52), 3. Oroszország 3 (57-53), 4. Németország 2 (44-52), 5. Brazília 1 (50-52), 6. Svédország 0 (48-58)

A döntetlent ünneplik a kézis lányok (Galéria)

A döntetlent ünneplik a kézis lányok (Galéria)



A csoport:
Franciaország-Kazahsztán 21-18
Norvégia-Angola 31-17
Románia-Kína 34-20
Az állás:
1. Románia 4 pont (65-39), 2. Norvégia 4 (61-40), 3. Franciaország 4 (53-39), 4. Kazahsztán 0 (37-52), 5. Kína 0 (43-64), 6. Angola 0 (38-63)

Kosárlabda

Nők
Csoportkör, 2. forduló
A csoport:
Lettország-Fehéroroszország 57-79
Koreai Köztársaság-Oroszország 72-77
Ausztrália-Brazília 80-65
A csoport állása:
1. Ausztrália 4 pont (163-129), 2. Oroszország 4
(139-129), 3. Fehéroroszország 3 (144-140), 4. Koreai Köztársaság 3
(140-139) 5. Brazília 2 (127-148), 6. Lettország 2 (114-142)

B csoport:
Új-Zéland-Spanyolország 62-85
Kína-Egyesült Államok 63-108
Csehország-Mali 81-47
A csoport állása:
1. Egyesült Államok 4 pont, 2. Spanyolország 3 (149-129), 3. Csehország 3 (138-144), 4. Új-Zéland 3 (138-157), 5. Kína 3 (130-172), 6. Mali 2

Műugrás


Férfi szinkrontoronyugrás:
1. Lin Jüe, Huo Liang (Kína) 468,18 pont
2. Patrick Hausding, Sascha Klein (Németország) 450,42
3. Gleb Galperin, Dmitrij Dobroszkok (Oroszország) 445,26

Ökölvívás

60 kg, a 32 között:
Merej Aksalov (kazah)-Varga Miklós 12-3

Röplabda

Nők
Csoportkör, 2. forduló
A csoport:
Egyesült Államok-Kuba 0-3
Kína-Lengyelország 3-1
Japán-Venezuela 3-0
A csoport állása:
1. Kína és Kuba 4-4 pont (6-1), 3. Japán 3 (4-3), 4.
Egyesült Államok 3 (3-4), 5. Lengyelország 2 (2-6), 6. Venezuela 2 (0-6)

B csoport:

Algéria-Szerbia 0-3
Kazahsztán-Olaszország 0-3
Brazília-Oroszország 3-0
A csoport állása:
1. Brazília 4 pont (6-0), 2. Szerbia és Olaszország 4 (6-1), 4. Oroszország és Kazahsztán 2 (1-6), 6. Algéria 2 (0-6)

Sportlövészet

Férfi légpuska:
1. Abhinav Bindra (India) 700,5 kör (596)
2. Csu Csin-nan (Kína) 699,7 (597)
3. Henri Hakkinen (Finnország) 699,4 (598)

6. Sidi Péter (Magyarország) 698,4 (595) – szétlövés: 9,1

Női trap:
1. Satu Makela-Nummela (Finnország) 91 korong (70)
2. Zuzana Stefecekova (Szlovákia) 89 (70)
3. Corey Cogdell (Egyesült Államok) 86 (69)

Súlyemelés

Nők 58 kg:
1. Csen Jen-csing (Kína) 244 kg (106 kg, 138 kg)
2. Marina Sajnova (Oroszország) 227 (98, 129)
3. O Jong E (Koreai NDK) 226 (95, 131)

Férfi 62 kg:
1. Csang Hsziang-hsziang (Kína) 319 (143 kg, 176 kg)
2. Diego Salazar (Kolumbia) 305 (138, 167)
3. Triyatno (Indonézia) 298 (135, 163)

Tenisz

Férfiak, 1. forduló:
Federer (svájci, 1.)-Turszunov (orosz) 6:4, 6:2
Nadal (spanyol, 2.)-Starace (olasz) 6:2, 3:6, 6:2
Djokovics (szerb,3.)-Ginepri (amerikai) 6:4, 6:4
Tipszarevics (szerb)-Ferrer (spanyol, 5.) 7:6, 6:2
Lu (tajvani)-Murray (brit, 6.) 7:6, 6:4
Nalbandian (argentin, 7.)-Ceng (kínai) 6:2, 6:1
Wawrinka (svájci, 9.)-Dancevic (kanadai) 4:6, 6:3, 6:2
Simon (francia, 10.)-Söderling (svéd) 6:4, 6:4
Monfils (francia)-Almagro (spanyol, 11.) 6:4, 3:6, 6:3
Juzsnyij (orosz, 13.)-Vanek (cseh) 6:4, 6:1
Kiefer (német, 15.)-Mirnyij (fehérorosz) 6:3, 6:1
Llodra (francia)-Stepanek (cseh, 16.) 4:6, 7:6, 11:9
Johansson (svéd)-Nieminen (finn) 4:6, 6:4, 6:4
Hanescu (román)-Bolelli (olasz) 7:5, 3:6, 6:4
Massu (chilei)-Darcis (belga) 6:4, 7:5
O. Rochus (belga)-Minar (cseh) 6:3, 3:6, 6:3
Mathieu (francia)-Lapentti (ecuadori) 7:6, 6:2
Hewitt (ausztrál)-Björkman (svéd) 7:5, 7:6
Calleri (argentin)-Mullings (bahamai) 6:1, 6:1
Hrbaty (szlovák)-Bellucci (brazil) 2:6, 6:4, 6:2
Arevalo (észt)-Li Hjung-Tajk (dél-koreai) 4:6, 6:3, 6:4
Andrejev (orosz)-Querrey (amerikai) 6:4, 6:4
O. Rochus (belga)-Minar (cseh) 6:3, 3:6, 6:3
Cilic (horvát)-Monaco (argentin) 6:4, 6:7, 6:3
Anderson (dél-afrikai)-Loglo (togói) 6:3, 6:2
Seppi (olasz)-Robredo (spanyol) 6:4, 4:6, 8:6
Schüttler (német)-Nisikori (japán) 6:4, 6:7, 6:3

Nők, 1. forduló:
Cseng Csie (kínai)-Szávay Ágnes 4:6, 6:3, 7:5
S. Williams (amerikai, 4.)-Govorcova (fehérorosz) 6:3, 6:1
Szafina (orosz, 6.)-Santangelo (olasz) 6:3, 7:6
V. Williams (amerikai, 7.)-Bacsinszky (svájci) 6:3, 6:2
A. Radwanska (lengyel, 8.)-Csen (tajvani) 6:1, 7:6
Zvonarjova (orosz, 9.)-Jen (kínai) 6:2, 6:0
Hantuchova (szlovák, 10.)-Szugijama (japán) 6.2, 7:5
Cornet (francia, 15.)-Vaidisova (cseh) 4:6, 6:1, 6:4
Cibulkova (szlovák,16.)-Parmentier (francia) 6:1, 7:5
Martinez Sanchez (spanyol)-Molik (ausztrál) 6:1, 6:1
Peng (kínai)-Suarez Navarro (spanyol) 7:5, 7:6
Schiavone (olasz)-Amanmuradova (üzbég) 6:4, 6:2
Stosur (ausztrál)-Errani (olasz) 6:3, 6:2
Wozniacki (dán)-Szfar (tunéziai) 6:4, 6:1
Pironkova (bolgár)-Domachowska (lengyel) 6:3, 6:4
Llagostera Vives (spanyol)-Zakopalova (cseh) 2:6, 6:3, 7:5
Benesova (cseh)- Mirza (indiai) 6:1, 2:1-nél Mirza feladta


Galéria

Galéria


Úszás

Döntők
Férfi 100 m mell:

1. Kitadzsima Koszuke (Japán) 58.91 mp – világcsúcs (régi: 59.13 p, Brandan Hansen, 2006.08.01., Irvine)
2. Alexander Dale Oen (Norvégia) 59.20
3. Hugues Duboscq (Franciaország) 59.37
4. Brendan Hansen (Egyesült Államok) 59.57
5. Brenton Rickard (Ausztrália) 59.74
6. Roman Szludnov (Oroszország) 59.87
7. Igor Boriszik (Ukrajna) 1:00.20
8. Mark Gangloff (Egyesült Államok) 1:00.24

Férfi 4×100 m gyorsváltó:
1. Egyesült Államok (Michael Phelps, Garrett Weber-Gale, Cullen Jones, Jason Lezak) 3:08.24 p – világcsúcs (régi: 3:12.23 p, Egyesült Államok, 2008.08.10., Peking)
2. Franciaország (Amaury Leveaux, Fabien Gilot, Frederick Bousquet, Alain Bernard) 3:08.32
3. Ausztrália (Eamon Sullivan, Andrew Lauterstein, Ashley Callus, Matt Targett) 3:09.91
4. Olaszország 3:11.48
5. Svédország 3:11.92
6. Kanada 3:12.26
7. Dél-afrikai Köztársaság 3:12.66
8. Nagy-Britannia 3:12.87

Női 100 m pillangó:
1. Lisbeth Trickett (Ausztrália) 56.73 mp
2. Christine Magnuson (Egyesült Államok) 57.10
3. Jessicah Schipper (Ausztrália) 57.25
4. Csou Ja-fej (Zhou Yafei, Kína) 57.84
5. Li Tao (Szingapúri) 57.99
6. Jemma Lowe (Nagy-Britannia) 58.06
7. Gabriella Silva (Brazília) 58.10
8. Inge Dekker (Hollandia) 58.54

Női 400 m gyors:
1. Rebecca Adlington (Nagy-Britannia) 4:03.22 p
2. Katie Hoff (Egyesült Államok) 4:03.29
3. Joanne Jackson (Nagy-Britannia) 4:03.52
4. Coralie Balmy (Franciaország) 4:03.60
5. Federica Pellegrini (Olaszország) 4:04.56
6. Camelia Alina Potec (Románia) 4:04.66
7. Bronte Barratt (Ausztrália) 4:05.05
8. Laure Manaudou (Franciaország) 4:11.26

Előfutamok

Férfiak
200 m pillangó
4. előfutam:
1. (2.) Cseh László 1:54.48
5. előfutam:
1. (7.) Vu Peng (kínai) 1:55.39
7. (22.) Kerékjártó Tamás 1:57.29
6. előfutam:
1. (1.) Michael Phelps (amerikai) 1:53.70
Cseh László a második idővel jutott az elődöntőbe, Kerékjártó Tamás nem jutott tovább.

Nők
200 m gyors
6. előfutam:
1. (1.) Federica Pellegrini (olasz) 1:55.45 – új világcsúcs
2. (4.) Katie Hoff (amerikai) 1:57.20
3. (5.) Mutina Ágnes 1:57.25
Mutina Ágnes az ötödik legjobb idővel jutott a 16-os elődöntőbe.

200 m vegyes
4. előfutam:
1. (1.) Alicia Coutts (brit) 2:11.55
5. (17.) Hosszú Katinka 2:13.05
5. előfutam:
1. (4.) Hannah Miley (brit) 2:11.72
5. (11.) Verrasztó Evelin 2:12.52
Hosszú Katinka nem került be a 16-os elődöntőbe.

Vitorlázás

Férfi szörf
Gádorfalvi Áron 18. két futam után
Női szörf
Detre Diána 22. két futam után

Vívás

Női tőr
A 32 között:

Knapek Edina-Szun Csao (kínai) 15-13
Varga Gabriella- Mariana Isabel Gonzalez Parra (venezuelai) 15-2
Mohamed Aida-Luan Juji (kanadai) 15-7
Nyolcaddöntő:
Knapek Edina-Szu Van-ven (kínai) 15-10
Jevgenyija Lamonova (orosz)-Mohamed Aida 15-5
Hjun Hi Nam (dél-koreai)-Varga Gabriella 15-4
Negyeddöntő:
Valentina Vezzali (olasz)-Knapek Edina 15-3
A döntőben:
Vezzali-Nam 6-5
A bronzmérkőzésen:
Granbassi-Giovanna Trillini (olasz) 15-12
Végeredmény:
1. Vezzali (Olaszország)
2. Nam (Koreai Köztársaság)
3. Margherita Granbassi (Olaszország)
…5. Knapek Edina
…10. Mohamed Aida
…12. Varga Gabriella

Vízilabda

Nők, csoportkör, 1. forduló
A csoport:
Olaszország-Oroszország 9-8
Egyesült Államok-Kína 12-11
Az állás:
1. Egyesült Államok 2 pont (12-11)
2. Olaszország 2 (9-8)
3. Kína 0 (11-12)
4. Oroszország 0 (8-9)

B csoport:

Ausztrália-Görögország 8-6
Magyarország-Hollandia 11-9
Az állás:
1. Magyarország 2 pont (11-9)
2. Ausztrália 2 (8-6)
3. Hollandia 0 (9-11)
4. Görögország 0 (6-8)

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.