Görbiczéket megbabonázta a brazil kapus

Az utolsó másodpercben dobott góllal mentett pontot a magyar női kézilabda-válogatott Brazília ellen a pekingi olimpia csoportmeccseinek második fordulójában. Hajdu János szövetségi kapitány csapata 28-28-ra végzett a dél-amerikai együttes ellen.

Akárcsak a svédek ellen, ezúttal is a mintegy 200 fős magyar szurkolótábor “Szervusztok!” és “Itthon vagyunk, itthon vagyunk!” kiáltásai fogadták a kivonuló csapatokat. A játékosok a labdarúgásból kölcsönzött módon az ellenfél mezébe öltöztetett gyerekeket vezettek kézen fogva, akik különösen élvezték a bemutató ceremóniát, a hangulat fokozásáról pedig a kivezényelt, s egyensárgában pompázó hazai önkéntesek gondoskodtak. Protokoll részről Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, Kamuti Jenő főtitkár és Aján Tamás, a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség elnöke drukkolt Görbiczéknek.

A magyarok jól kezdtek: Tóth lövése ugyan még mellé szállt, majd Pálinger hárított, Görbicz betalált, a magyar kapus újabb védése után pedig Kovacsicz, majd Szamoránsky góljával pillanatok alatt 3-0 volt az eredmény. Az 5. percben azonban egyenlítettek a brazilok, sőt egy leindítás után Pelé névrokona, Nascimento is betalált (3-4). Ekkor Hajdu János szövetségi kapitány időt kért, ami hamar az eredményen is megmutatkozott. A magyarok elhúztak 7-4-re, a 19. percben pedig már ötgólos volt az előny (12-7). A különbség a szünetig megmaradt, a magyarok tetszés szerint érték el góljaikat, különösen a sérülését már teljesen feledni látszó Görbicz volt elemében, egy kihagyott hetese ellenére hatszor talált be.

Galéria

Galéria

Fordulás után két emberelőnyt kihasználva öt perc alatt egyenlítettek a brazilok. Sikerült két góllal ellépni, de hátrányban ismét döntetlen lett az állás (20-20). A dél-amerikaiaknál elsősorban a kapus remekelt, sorozatban fogta a magyarok ziccereit, és Görbicz heteseit is jó pár alkalommal megfogta.

A 25. percig fej-fej mellett haladt a két együttes, a dél-amerikaiak keményebben védekeztek, a magyarok főleg egyéni akciókból voltak eredményesek, de sok helyzet kimaradt, s Görbicz újra büntetőt hibázott. Kovacsicz kiállítása alatt átvették a vezetést az egyre lelkesebb brazilok, akik az utolsó percre egygólos előnnyel fordulhattak (27-28), s ekkor veszni látszott a mérkőzés. A sorozatos faultok miatt 1 mp-cel a vége előtt még mindig az ellenfélnél vezetett, Tomori a dudaszó pillanatában talált a hálóba egy szabaddobás után.

A magyar csapatból ismét Pálinger és – bár sok labdát eladott – Görbicz vitte a prímet, mellettük a beállós Szamoránsky nyújtott kiemelkedőt. Továbbra is negatívum viszont az átlövő Tóth teljesítménye, aki két meccsen mindössze három gólt lőtt, s ezúttal végleg kiállították.

A magyarok következő ellenfele Németország szerdán.

Női kézilabda, B-csoport, 2. forduló:
Magyarország-Brazília 28-28 (17-12)
Magyarország: Pálinger Katalin – Kovacsicz Mónika 6, Tomori Zsuzsanna 3, Szamoránsky Piroska 6, Tóth Tímea 1, Görbicz Anita 8/3, Vérten Orsolya 2
Csere: Hornyák Ágnes, Ferling Benadett 1, Bódi Bernadett, Szűcs Gabriella 1
A brazil gólszerzők: Amorim 10, Nascimento 6/1, Oliveira 4, Santos 4/1, Rosas 2, Silva 1, Cavaleiro 1
Hétméteres: 6/3 illetve 2/2
Kiállítás: 12 illetve 10 perc

A csoport másik mérkőzésein:
Oroszország-Svédország 28-24 (14-12)
Koreai Köztársaság-Németország 30-20 (12-9)
Az állás:
1. Koreai Köztársaság 3 pont (59-49), 2. Magyarország 3 (58-52), 3. Oroszország 3 (57-53), 4. Németország 2 (44-52), 5. Brazília 1 (50-52), 6. Svédország 0 (48-58)

A-csoport:
Franciaország-Kazahsztán 21-18 (10-8)
Norvégia-Angola 31-17 (14-6)
Románia-Kína 34-20 (17-11)
Az állás:
1. Románia 4 pont (65-39), 2. Norvégia 4 (61-40), 3. Franciaország 4 (53-39), 4. Kazahsztán 0 (37-52), 5. Kína 0 (43-64), 6. Angola 0 (38-63)
. Oroszország 3 (57-53), 4. Németország 2 (44-52), 5. Brazília 1 (50-52), 6. Svédország 0 (48-58)