Del Potro Roddickot is legyőzte

Az argentin Juan Martin del Potro nyerte a 475 ezer dollár összdíjazású Los Angeles-i férfi tenisztornát, miután a döntőben könnyedén múlta felül az első helyen kiemelt amerikai Andy Roddickot.

A keménypályás tornán először remeklő langaléta argentin tinédzser szűk egy hónap alatt harmadik tornáját nyerte meg, s 14 mérkőzés óta nem talált legyőzőre.

Az amerikai ellen remek fonákegyenesekkel riposztozó Del Porto az első játszmában három alkalommal vette el Roddick szerváját – óriási tett, hisz a torna során addig Roddick adogatójátéka makulátlan volt.

Del Potro háromszor vette el Roddick adogatását (Getty)

Del Potro óriási fejlődésen ment át a nyáron. Miután Münchenben Richard Gasquet ellen július 13-án megnyerte első tornáját, a szintén salakos kitzbüheli torna döntőjében Jürgen Melzert győzte le.

Los Angelesben úgy állt rajthoz, hogy a top10-es játékosok ellen 1-13 volt a mérlege.

Ez a kaliforniai városban jelentősen javult. Ráadásul Pete Sampras 1991-es diadala óta ő az első, aki húsz éves kora előtt tudta megnyerni a híres versenyt.

„Az első szettben Juan pazarul játszott, de ettől függetlenül is kiváló játékos” – méltatta legyőzőjét Roddick, aki úgy véli, Del Potro egyszer majd bekerülhet a világ 15 legjobb játékosa közé, sőt akár az első ötbe is. „Kétségtelenül nagyon tehetséges, a fonákja pedig kiemelkedő. Érdekes lesz nézni a fejlődését, csak rajta áll, mire viszi.”

A Los Angeles-i győztes a trófeával (Getty)

Los Angeles, férfi torna
Döntő:
Del Potro (argentin, 3.)-Roddick (amerikai, 1.) 6:1, 7:6

—-Női világranglista: Szávay maradt a 14.—-

A szerb Jelena Jankovics átvette a vezetést honfitársától, a pekingi olimpiától ujjsérülés miatt távolmaradó Ana Ivanovicstól a női teniszezők legfrissebb világranglistáján, amelyen Szávay Ágnes változatlanul a 14. A magyar játékos első pekingi ellenfele, a hazai közönség előtt szereplő Cseng Csie – a kínaiak legmagasabban jegyzett női versenyzője – ő a 38.

—-Férfi világranglista: még Federer vezet—-

Egy hétig még Roger Federer vezeti a férfi világranglistát. Az már cincinatti tornán eldőlt, hogy augusztus 18-án – 235 hetes uralkodás után – a spanyol Rafael Nadal veszi át a svájci klasszistól az elsőséget. Az idei eredményeket összegző ATP Race-t változatlanul Nadal vezeti, Djokovics és Federer előtt.