Élet-Stílus

Négy újabb taggal bővült a pekingi csapat

admin
admin

2008. 05. 13. 11:00

Az elmúlt héten tovább bővült a magyar olimpiai csapat, így a jelenlegi helyzet szerint 153 versenyzőt lehet nevezni a pekingi játékokra.

A kötöttfogású birkózók Rómában küzdöttek a kvótákért, közülük a 96 kg-os Virág Lajosnak sikerült ötkarikás részvételi jogot szereznie. A hét végén Budapesten zajlott az asztaliteniszezők világselejtezője, melyen Póta Georgina, Lovas Petra és Jakab János jutott pekingi kvótához.

Póta Georgina a budapesti selejtező negyedik helyén végzett (MTI)

Póta Georgina a budapesti selejtező negyedik helyén végzett (MTI)

Egyes sportágakban többen rendelkeznek indulási joggal, illetve a szükséges szinttel, mint ahányan a korlátozó szabályok alapján nevezhetők. Atlétikában számonként maximum három A szintes, vagy azok hiányában egy B szintes indítható, úszásban ugyanez kettő, illetve egy.

Vívásban a csapatokat három-három fő alkotja, tartalékként egy negyedik is utazik majd, de ő az esetleges becseréléséig gyakorlatilag turistának számít.

Az MTI az alábbi összeállításában összegyűjtötte – a Magyar Olimpiai Bizottság listáját alapul véve – az eddig kvótát szerzett sportolókat. A sportágak mögött zárójelben a jelenleg indítható versenyzők száma szerepel.

A pekingi kvótások
Asztalitenisz (4): Tóth Krisztina, Póta Georgina, Lovas Petra, Jakab János

Atlétika (17):
“A” szintesek (8): Kővágó Zoltán (diszkosz), Máté Gábor (diszkosz), Pars Krisztián (kalapács), Zsivoczky Attila (tízpróba), Kálovics Anikó (maraton), Rakonczai Beáta (maraton), Teveli Petra (maraton), Orbán Éva (kalapácsvetés)

“B” szintesek (10): Kiss Dániel (110 m gát), Czukor Zoltán (50 km gyaloglás), Kürthy Lajos (súlylökés), Olteán Csongor (gerelyhajítás), Divós Katalin (kalapácsvetés), Molnár Krisztina (rúdugrás), Kálovics Anikó (10 ezer m), Vári Edit (100 m gát), Petráhn Barbara (400 m), Győrffy Dóra (magas), Füsti Edina (20 km gyaloglás)

Birkózás (8): Lőrincz Tamás (kötöttfogású 66 kg), Bácsi Péter (kötöttfogású 74 kg), Fodor Zoltán (kötöttfogású 84 kg), Virág Lajos (kötöttfogású, 96 kg), Deák Bárdos Mihály (kötöttfogású 120 kg), Hatos Gábor (szabadfogású 74 kg), Kiss Gergely (szabadfogású 96 kg), Aubéli Ottó (szabadfogású 120 kg)

Cselgáncs (6): Ungvári Miklós (66 kg), Hadfi Dániel (100 kg), Bor Barna (+100 kg), Csernoviczki Éva (48 kg), Baczkó Bernadett (57 kg), Mészáros Anett (70 kg)

Evezés (2): Varga Tamás, Hirling Zsolt (könnyűsúlyú kétpár)

Kajak-kenu (14): Nem névre szólnak a kvóták, a jelen állás szerint hét férfi és négy női kajakos, továbbá három kenus képviselheti a magyar színeket Pekingben.

Kerékpár (3): Bodrogi László (országúti mezőnyverseny és időfutam), Kusztor Péter (országúti mezőnyverseny), Parti András (hegyikerékpár)

Kézilabda (14): női válogatott

Műugrás (2): Barta Nóra (3 m), Kormos Villő (3 m)

Ökölvívás (5): Bedák Pál (48 kg), Kalucza Norbert (51 kg), Varga Miklós (60 kg), Káté Gyula (64 kg), Szellő Imre (81 kg)

Öttusa (3): Horváth Viktor, Tibolya Péter, Balogh Gábor, Németh Róbert rendelkezik kvótával, közülük ketten indulhatnak Pekingben. A nőknél Vörös Zsuzsanna szerzett kvótát.

Sportlövészet (5): Sidi Péter (puskaszámok), Gerebics Roland (dupla trap), Tóth Anita (puskaszámok), Csonka Zsófia (pisztolyszámok), Igaly Diána (skeet)

Súlyemelés (1): egy férfi versenyző

Tenisz (1): Szávay Ágnes – nem hivatalos számítás szerint biztos kvótás

Torna (2): Gál Róbert (egyéni összetett), Böczögő Dorina (egyéni összetett)

Úszás (25):
“A” szintesek (13): Bodor Richárd (100 m mell), Cseh László (100 és 200 m hát, 200 m pillangó, 200 és 400 m vegyes), Gyurta Dániel (200 m mell), Kerékjártó Tamás (200 m pillangó, 200 és 400 m vegyes), Verrasztó Dávid (400 m vegyes), Kis Gergő (1500 m gyors, 400 m vegyes), Boulsevicz Beatrix (200 m pillangó), Hosszú Katinka (200 és 400 m vegyes), Jakabos Zsuzsanna (400 m vegyes, 200 m pillangó), Kovács Emese (200 m pillangó), Mutina Ágnes (200 m gyors), Szepesi Nikolett (100 és 200 m hát), Verrasztó Evelyn (200 m hát, 200 m vegyes)

“B” szintesek (12): Balog Gábor (100 m hát), Bodor Richárd (200 m mell), Cseh László (200 és 400 m gyors, 100 m pillangó), Gercsák Balázs (200 és 400 m gyors, 200 m pillangó), Gyurta Dániel (100 m mell), Hős Péter (100 m pillangó), Kis Gergő (400 m gyors), Kozma Dominik (200 m gyors), Makány Balázs (50, 100 és 200 m gyors), Molnár Ákos (100 és 200 m mell), Nagy Péter (200 m hát), Rudolf Roland (200 m hát), Takács Krisztián (50 és 100 m gyors), Verrasztó Dávid (400 és 1500 m gyors), Bor Katalin (200 m mell), Dara Eszter (100 m pillangó), Kovács Ágnes (100 m mell), Kovács Emese (100 m pillangó), Mutina Ágnes (100 m gyors), Nagy Réka (200, 400 és 800 m gyors), Szeder Fanni (400 m gyors), Tompa Orsolya (100 és 200 m gyors), Verrasztó Evelyn (50, 100, 200, 400 és 800 m gyors)

Vitorlázás (3): Berecz Zsombor (Laser), Gádorfalvi Áron (szörf), Detre Diána (szörf)

Vívás (12): férfi párbajtőr- (3) női tőr- (3) és férfi kardcsapat (3), Szász Emese, Mincza-Nébald Ildikó (mindkettő párbajtőr), Nagy Orsolya (kard)

Vízilabda (26): férfi (13) és női (13) válogatott

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.