Chelsea-Liverpool 3-2

A Chelsea hosszabbítás után 3-2-re verte a Liverpoolt a Stamford Bridge-en, és ezzel bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjébe - május 21-én, Moszkvában egy másik angol klubbal, jelesül a Manchester Uniteddel csap majd össze.

Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó:
Chelsea (angol)-Liverpool (angol) 3-2 (3-1, 1-1, 1-0)
London, Stamford Bridge. V.: Rosetti (olasz)
Gól: Drogba (33., 107.), Lampard (98., 11-esből), ill. Fernando Torres (66.), Babel (117.)
Chelsea: Cech – Ash. Cole, Terry, Carvalho, Essien – Ballack, Makelele, Lampard (Sevcsenko, 119.) – J. Cole (Anelka, 91.), Drogba, Kalou (Malouda, 69.)
Liverpool: Reina – Riise, Skrtel (Hyypiä, 22.), Carragher, Arbeloa – Benajun (Pennant, 78.), Mascherano, Gerrard, Xabi Alonso, Kuyt – Fernando Torres (Babel, 98.)
Továbbjutott: a Chelsea, 4-3-mal.

Vége a mérkőzésnek.

117. perc: Babel 30 méterről bombázott a jobb felső sarokba, Cech ugyan hozzáért a labdához, de nem tudott védeni (3-2).

107. perc: Hyypiä került a földre, de Rosetti most nem ítélt büntetőt – az ismétlésből kiderül, rosszul döntött a bíró.

103. perc: Anelka adott középre a jobb oldalról, Drogba pedig 8 méterről a bal alsó sarokba lőtt. Reina csak nézte (3-1).

100. perc: Xabi Alonso közeli fejesét védte Cech.

98. perc: Hyypiä egyértelműen eltalálta Ballack lábát, joggal járt a tizenegyes a Chelsea javára. A büntetőt Lampard végezte el, a jobbra mozduló Reina mellett a bal alsó sarokba lőtt (2-1)

96. perc: Essien lőtt a hálóba – Rosetti azonban les miatt nem adta meg a találatot -, jól ítélt az olasz játékvezető.

95. perc: Drogba lódult meg, ám mielőtt nagy helyzetben lőhetett volna, Carragher bravúrral mentett előle.

93. perc: Gerrard szöglete után Hyypiä fejelt a kapu mellé.

A liverpooli gól után a heves birkózáson túl alig történt valami. Hosszabbítás következik. Tavaly a Liverpool tizenegyesekkel jutott tovább az elődöntőben a Chelsea-vel szemben.

77. perc: Essien iramodott meg a jobb oldalon, betört a tizenhatosra, majd éles szögből az oldalhálóba lőtt.

64. perc: Benajun cselezte magát középre, majd Fernando Torreshez játszott, a spanyol csatár pedig 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt – szezonbeli 31. gólját szerezte (1-1).

63. perc: Joe Cole távoli lövése nem okozott gondot Reinának.

52. perc: Lampard 18 méterről, kapásból lőtt, de a liverpooli hálóőr biztos kézzel fogta a középre tartó labdát.

49. perc: Kuyt közelről piszkálta kapura a labdát, Cech azonban védett, majd egy újabb kavarodás után Drogba tisztázott.

Szakadó esőben folytatódott a mérkőzés.

A többet támadó, kapura veszélyesebb Chelsea megérdemelten vezet a szünetben, s 45 perc választja el a döntőtől.

42. perc: Ballack 20 méterről végezhetett el egy szabadrúgást. Néhány centivel a jobb felső sarok mellé küldte a labdát.

Didier Drogba fontos gólt szerzett (MTI/EPA)

33. perc: Kalou lövését még védte Reina, az ismétléssel szemben azonban már tehetetlen volt – Drogba 7 méterről, jobbról a kapu bal alsó sarkába bombázta a labdát (1-0).

26. perc: ismét távolról veszélyeztetett a Chelsea. Ballack életerős lövése után Reina a mezőnybe öklözte a labdát.

21. perc: Essien 21 méterről célozta meg a liverpooli kapu jobb alsó sarkát – Reina vetődve magabiztosan védett.

19. perc: Drogba kényszerítőzött Lamparddal, majd a visszakapott labdát 8 méterről a bal kapufa mellé gurította.

12. perc: Lampard passzával Drogba ugrott ki, de Reina a kapujából messzire kifutva lábbal tisztázott a csatár elől.

8. perc: Gerrard indítása után Torres került helyzetbe, éles szögből leadott lövését azonban Cech szögletre paskolta.

6. perc: Essien 22 méterről lőtt – fél méterrel a kapu fölé.

6. perc: Drogba villant, az elefántcsontparti támadó távoli lövése után Reina a bal alsó sarok elől ütötte ki a labdát.