Sainz nyerte a Közép-Európa-ralit, Kis a 13.

A spanyol Carlos Sainz nyerte az autósok versenyét a Közép-Európa-ralin. A pénteken élre álló pilóta mögött a francia Stéphane Peterhansel lett a második, míg a német Dieter Depping végzett a harmadik helyen a tereprali Dakar-széria első viadalán. A legjobb magyarként Kis Sándor a 13.

A motorosok versenyét a francia David Casteu nyerte. Az első alkalommal megrendezett viadalon a chilei Francisco Lopez lett a második, a francia Cyril Despres pedig a harmadik. Nagy Péter a 30., Hermann Henrik pedig az 55. lett. A quadosoknál a francia Hubert Deltrieu győzött.

A győztesek: Carlos Sainz (k), és Michel Perin (b) (MTI)

A verseny befejező szakasza sem telt eseménytelenül Kis Sándor és Czeglédi Péter számára: kb. 50 km-nél eltörött az autó bal hátsó féltengelye, így a gyorsaságit hátsó hajtás nélkül, óvatos tempóban kellett teljesíteniük. Az összetett értékelésben egy helyet így visszacsúsztak, s ezért abszolútban a 13., saját géposztályukban 10., kategóriában pedig az 5. helyezést érték el, amivel a Technosport Hungary párosa lett a legeredményesebb magyar egység.

“Kalandos, munkás, hosszú és izgalmas verseny volt” – árulta el Kis Sándor a technosport.hu oldalnak nyilatkozva. „Sajnos az utolsó szakaszon kb. 50 km-nél eltörött a bal hátsó féltengelyünk, ezért csak nagyon óvatosan, közel sem versenytempóban tudtunk lejönni, több mint 100 kilométert. Így az összetett 12. helyünket nem tudtuk megtartani, de hát ez benne van. Sok problémánk volt ezen a versenyen, hirtelen nem is tudom hány defekt, műszaki hiba volt, ami hátráltatott bennünket. Előjött néhány olyan hiba, amit korábban nem tapasztaltunk, illetve egyszer szinte az egész autót újjá kellett építenünk. De a srácok kiváló munkát végeztek, hajnalig szereltek, és reggel egy tökéletes autó várt. Mindent összegezve elégedett vagyok az eredményünkkel, hiszen a gyári csapatok mögött ott vagyunk rögtön, illetve saját kategóriánkban az első ötbe fértünk, ami úgy gondolom, önmagáért beszél.”

A szombati záró szakasz előtt a 14. helyen álló Szalay Balázs Opeljének motorja leállt.
„Két km-rel a vége előtt megadta magát a motor. A közönség és az utolsó részen található lejtő segítségével sikerült bejutnunk a célba” – jegyezte meg Szalay.