Nagy csatában kupagyőztes az Atomerőmű

Az Atomerőmű SE nyerte a férfi kosárlabda Magyar Kupát, miután fináléban kétszeri hosszabbítás után 11 ponttal legyőzte a házigazda Falco KC-Szombathely együttesét. A paksi csapat története negyedik kupadiadalát aratta.

Kiélezett csatában dőlt el az elsőség, felváltva vezettek a csapatok. Az első negyed végén öt pont volt a Falco előnye, amely a második szakasz elején kilencre nőtt, a félidőre viszont fordult a kocka, és a nagyszünetben az Atomerőmű vezetett.

A harmadik negyed elején a paksiak kedve szerint alakult a játék, aztán hirtelen elkapta a fonalat a Falco, előbb egyenlített (49-49), majd a vezetést is visszavette, a záróetapot viszont már megint az Atomerőmű kezdte minimális előnnyel.

A paksi csapat öt ponttal elhúzott, majd a Falco egyenlített és fordított. Négy másodperccel a vége előtt Brooks 76-74-es előnyhöz juttatta az Atomerőműt, de a dudaszó pillanatában elengedett dobással Doyne egyenlített – jöhetett a túlóra.

Jara Rubin Doyne harcolta ki a hosszabbítást (MTI)

A paksiak nyerték az izgalmas finálét (MTI)

Öt perc elteltével 87-87-volt az állás, így tovább folytatódott a mérkőzés. Aztán bő egy perc alatt hét pontot szórt a Paks, innen pedig már nem tudott visszakapaszkodni a rivális. A végén a sorozatos labdaeladások miatt a Paks tetszés szerint dobta kosarait. Az Atomerőmű negyedik kupadiadalát aratta.

Döntő:
Atomerőmű SE-Falco 107-96, kétszeri h.u.
Legjobb dobók: Brooks 27, Murry 21, Gulyás 16, Horváth, Stevenson 12-12, illetve Kazlauskas 27, Doyne 25, Kálmán 24