Bernard világcsúcsa Eindhovenben

Alain Bernard 47.50-nel új világcsúcsot ért el a férfi 100 méter gyors döntőjében az eindhoveni úszó Európa-bajnokságon. Három magyar úszó eredménye ért döntőt szombaton: Mutina Ágnes és Verrasztó Evelyn 200 gyorson, Szepesi Nikolett 50 méter háton indulhat a legjobb nyolc között vasárnap este.

Mutina – csupán hat századdal elmaradva pénteken felállított országos csúcsától – 1:58.68 perccel, a teljes mezőny legjobb idejével lett finalista, Verrasztó – aki Mutinához hasonlatosan az olimpiai A szinten belülre került – 1:58.84 alatt, nagy egyéni csúccsal, összesítésben negyedikként teljesítette a távot.

Szepesi a legrövidebb hátúszó számban jelentősen javult a délelőtthöz képest, és hét századra megközelítve magyar rekordját, 29.20 másodperc alatt, összesítésben nyolcadikként – még éppen döntőt jelentő pozíció birtokosaként – ért célba.

Ebben a számban kétszer is megdőlt az Európa-csúcs: az első elődöntőben a horvát Sanja Jovanovic módosította a német Janine Pietsch 28.19-ét 28.17-re, majd a másodikban a spanyol színekben versenyző Nina Zhivanevskaya javított még tovább, 28.13-ra. Ami a további magyar érdekeltségű elődöntőket illeti: Nagy Péter 200 háton 2:03.86 perccel 16.-ként végzett, s nem került döntőbe Bodor Richárd sem, aki 50 mellen 13. lett.

Alain Bernard szombaton is remekelt (MTI/EPA)

A szombat legkiemelkedőbb eredményét a francia Alain Bernard produkálta, aki saját pénteki világcsúcsát javította tovább 47.60 másodpercről 47.50-re 100 gyorson. Nem kis meglepetésre Sarah Sjöström nyerte a női 100 pillangót – a sikere már csak azért is volt váratlan, mert csak 14 éves.

Rekordok Ausztráliában

Az ausztrál Stephanie Rice 4:31.46 perccel új világcsúcsot úszott női 400 méter vegyesen, Emily Seebohm pedig 27.95 másodperccel női 50 háton döntött csúcsot a Sydneyben zajló országos bajnokságon. A 400 vegyes régi, 4:32.89-es rekordját az amerikai Katie Hoff tartotta 2007. áprilisa óta. 50 háton az amerikai Hayley McGregory 28.00 másodperccel volt rekorder, ezt március 7-én úszta meg Austinban.