Az utolsó pillanatban szerzett pontot a Diósgyőr

A listavezető MTK hazai pályán l-1-es döntetlent játszott a Diósgyőrrel a labdarúgó Soproni Liga 19. fordulójának zárómérkőzésén.

Az első félidőben az MTK volt aktívabb, ennek ellenére komolyabb ziccert nem tudott kialakítani. A fordulást követően is a kék-fehérek irányították a játékot, Kanta remek szabadrúgásgóljával a vezetést is megszerezték.

Lambulics (MTK) és Lipusz (Diósgyőr) küzdelme a labdáért (MTI)

Lambulics (balról) és Lipusz küzdelme a labdáért (MTI)

A diósgyőrieknek több lehetőségük is lett volna az egyenlítésre, de a kapu előtt rendre határozatlanok voltak. A rendes játékidő utolsó percében egy szabadrúgás után nem figyeltek a hazai védők és Homma közvetlen közelről egyenlített, ez pedig egy pontot jelentett a Diósgyőrnek.

Soproni Liga, 19. forduló:

MTK Budapest-Diósgyőri VTK 1-1 (0-0)
Hidegkuti Stadion, 1500 néző. Vezette: Bognár
Gól: Kanta J. (54.) illetve Homma (90.)
Sárgalap: Pátkai (82.), Pollák (89.) illetve Pintér Z. (34.), Mogyorósi (45.), Kállai (64.), Elek (72.)
MTK: Végh Z. – Rodenbücher, Lambulics, Pintér Á., Pollák – Kulcsár (Kecskés, 67.), Pátkai, Szabó Á. – Kanta J. – Hrepka, Urbán (Pál, 46.)
Diósgyőr: Köteles – Mogyorósi, Hegedűs Gy., Szélpál (Cardozo, 76.), Elek N. – Kamber, Pelecaci, Pintér Z. (Kállai, 59.) , Virág A. – Simon A, Lipusz (Homma, 9.)

Az élcsoport:
1. MTK 39 pont, 2. DVSC 38 (40-20), 3. Honvéd 38 (37-20), 4. Győri ETO 37, 5. Újpest 35, 6. Kaposvár 33, 7. ZTE 31