A Pécs nagy csatát vesztett Brnóban

admin
admin

2008. 02. 05. 21:11

A Pécs nagy csatában kikapott a cseh Brno vendégeként a női kosárlabda Euroliga két sikerig tartó nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A Sopron a franciaországi Bourges-ban szenvedett vereséget.

A pályahátrányból induló pécsiek 6-6-ig jól tartották magukat a 2006-os Euroliga-aranyérmes otthonában, amely csak a negyed végére tudott elhúzni. A csehek 19. és 20. pontját a Mecsekaljáról eligazolt Béres Tímea szerezte.

A folytatásban – bár Vecerova jól dolgozott a palánk alatt – Podrugnak és Coelhónak köszönhetően nem tudott meglépni a házigazda, sőt: a félidő hajrájában Vajda triplájával döntetlen lett az állás (27-27). Mivel ezt követően a mezőny legjobbjává előlépő Coelho ismét betalált, a második játékrészben mindössze 7 pontot kapó Rátgéber-együttes vonulhatott előnnyel az öltözőbe (27-29).

Fordulás után a túloldalon a mali Maiga, magyar részről pedig Fegyverneky vitte a prímet, de Iványi hármasával a 27. percben már 38-42 állt a táblán. Vecerova újabb kosaraival az utolsó felvonásnak már ismét a Brno vághatott neki előnnyel (48-47).

Óriási csatában végül a csehek nyertek (MTI)

A záró periódusban több mint 2 percet kellett várni az első baranyai találatra, de a rivális sem célzott jól. A végjátékban minden cseh kosárra érkezett válasz Vajda, Fegyverneky vagy Iványi jóvoltából, és 18 mp-cel a vége előtt 68-67 volt az állás. Ekkor Iványi “faultolta” tripladobás közben Viteckovát, aki mindhárom büntetőjét értékesítette, így óriási csatában végül a csehek nyertek.

A párharc második felvonására Pécsett kerül sor pénteken 18 órakor, az esetleges harmadik mérkőzést ismét Brnóban rendezik jövő szerdán.

A másik magyar érdekeltségű csapat, az MKB-Euroleasing Sopron Bourges-ban 69-47-es vereséget szenvedett.