Kézilabda: vereség Franciaországban

A magyar férfi kézilabda-válogatott 27-25-re kikapott az Eb-címvédő franciáktól Toulouse-ban, a január 17-én kezdődő norvégiai Eb-re készülő együttesek barátságos mérkőzésén.

Kapcsolódó linkek

kezilabda.lap.hu
sport.lap.hu

Állva hagyta ellenfelét a házigazda, amely védekezésben alaposan meglepte a magyar csapatot. A 12. percben, 6-1-nél Skaliczky László szövetségi kapitány időt kért.

A magyar játékosok ezt követően sorozatban négy gólt lőve szorossá tették a csatát. A franciák azonban újítottak, visszaállt a három-négygólos különbség, majd Fazekas bravúrja után 12-10 lett az állás. Ekkor a hazaiak kértek időt, majd a szünetig hátralévő időben remekeltek.

A második félidő jó magyar szakasszal kezdődött, 16-15-re felzárkózott a gárda.

Herbert kiállítása megtörte a lendületet, a franciák 21-16-ra elhúztak, ám azonos létszámban sikerült közelebb férkőzni. A folytatásban is hullámzott a játék.

Az utolsó öt perc 25-22-es hazai előnyről indult, majd 27-23-nál Skaliczky még egyszer időt kért, és végül sikerült még két gólt szerezni. A honosított Nikola Eklemovics először szerepelt a magyar válogatottban.