Vuelta: tartja a tempót Bodrogi

A nyitószakaszon második, hazai kedvenc Oscar Freire nyerte a 62. Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros körverseny vasárnapi, második etapját.

Kapcsolódó linkek

bicikli.lap.hu
sport.lap.hu

A mezőny Allarizból Santiago de Compostelába kerekezett, a 148,7 km-es táv végén tömegbefutó döntött – a Rabobank háromszoros világbajnokának javára. A második helyen az olasz Paolo Bettini, a harmadikon pedig a kolumbiai Leonardo Duque végzett.

A szombaton elsőként célba érkezett olasz Daniele Bennati két kilométerrel a vége előtt bukásba keveredett, nem vehetett részt a döntő sprintben, így át kellett adnia az összetettben élen állót megillető sárga trikót Freirének.

A viadal honlapjának tanúsága szerint Bodrogi László, a Crédit Agricole magyar versenyzője azonos idővel a 66. lett, összetettben pedig a 106. helyen áll. Hétfőn a Viveiro és Luarca közötti 153 km leküzdése vár a résztvevőkre.