Hozták a kötelezőt Pálingerék

A keddi, németek elleni súlyos vereséget követően a magyar válogatott 16 góllal legyőzte Lengyelország csapatát a kézilabda Eb középdöntőjének második fordulójában. Csütörtökön hét góllal kell megverni a címvédőt a négy közé jutásért.

A találkozó nagy kérdése volt, hogy a keddi pofont sikerült-e valamennyire elfelejtenie Németh András együttesének, és tudják-e érvényesíteni a papírformát. Az első percek alapján úgy tűnt, igen, mert ugyan a “nyitótámadás” még labdavesztéssel zárult, Pálinger bravúrja után azonban megszerezte a vezetést a magyar együttes, majd gyorsan növelte előnyét. Védekezésben remekül dolgoztak a játékosok, s ha kellett, Pálinger védett bravúrral, a lengyelek így nyolc perc után is gól nélkül álltak, 4-0-ás magyar előnynél pedig edzőjük kikérte idejét. Támadásban, főleg felállt fal ellen nem brillíroztak Görbiczék, ám a leindítások jól működtek, s – elsősorban Tóthnak köszönhetően – tíz perc után már 6-0-ra vezetettek.

A 11. percben megszületett az első lengyel találat, de újabbak sokáig nem követték, így a különbség már a periódus közepére megnyugtatóvá vált (10-2). A hajrára fordulva aztán kissé kapkodóvá vált a magyar támadójáték, az ellenfél pedig egyre többször talált rést a védelmen, Németh András ezért négy perccel a vége előtt, ötgólos vezetésnél kért időt. A kis pihenő jót tett a gárdának, amely a dudaszóig 16-9-re alakította az eredményt.

A fordulást követő néhány percben a lengyelek mintha a pályán sem lettek volna, ezt pedig két és fél perc alatt négy góllal büntette a magyar válogatott. A villámrajt el is döntötte a mérkőzést, ami érezhető volt a folytatáson. A sokáig bénult rivális 22-9 után lőtt ismét gólt, majd szinte felváltva estek a találatok, így a különbségek szinte alig változott.

Az utolsó negyedórára Herr váltotta a jól teljesítő Pálingert, s tulajdonképpen valamennyi játékos szóhoz jutott. A felszabadult végjátékban egyre-másra születtek a magyar találatok, minden mezőnyjátékos – a mérkőzést kihagyó Borbély Zsanetten és Balogh Beatrixszon kívül – eredményes volt a végül kiütéses, 16 gólos győzelemmel zárult találkozón.

Németh András, a magyar válogatott szövetségi kapitánya elégedetten nyilatkozott a találkozót követően: “Nagyon nehéz helyzetből kezdtük a találkozót, ezért is örülök annak, hogy a lányok fel tudtak állni a padlóról. Különösen az elején játszottunk jól, koncentráltan. A norvégok elleni találkozón is nyerni szeretnénk, de óriási hiba lenne most számolgatásokba kezdeni. Nagyon boldog leszek, ha legyőzzük őket.”