Továbbra is nyeretlen a Watford

Továbbra is nyeretlen a Watford az angol első osztályú labdarúgó-bajnokságban, a Premier League-ben. Hétfő késő este, a 7. forduló zárómérkőzésen a Fulham lopott pontot az újonc otthonában.

Solskjaer 2

A Watford a második játékrész elején már 2-0-ra vezetett, a végén azonban az egy pontért is meg kellett izzadnia az újonc csapatnak, amelyben Priskin Tamás ezúttal sem kapott lehetőseget, a válogatott csatár még a kispadra sem ülhetett le.

A londoniak a csereként beállt Brian McBride pazar lövésével és Heidar Helguson fejesével igazították 2-2-re az eredményt, Damien Francis roppant szerencsétlen öngóljának köszönhetően pedig vezetést is megszerezték a 87. percben.

Két perccel később, Ashley Young lába “sült el”, 16 méterről, kapásból lőtt a Fulham kapujába. A 21 éves középpályás a második gólját szerezte a mérkőzésen, nagy szívességet téve így a Watfordnak.

“Kétgólos vezetésünknél azt gondoltuk, könnyedén nyerünk. Csalódott vagyok” – nyilatkozta a Watford menedzsere, Adrian Boothroyd. Kollégája, Chris Coleman a találkozó után elmondta, a döntetlennel egyik csapat sem lehet elégedett, majd hozzátette, számára legfeljebb az nyújt vigaszt, hogy együttese jelentős hátrányból volt képes felállni.

A Fulham kilenc ponttal a 11. pozíciót birtokolja a Premier League tabelláján, míg a még nyeretlen Watford négy pontjával az utolsó előtti helyen szerénykedik, csak a Charltont előzi meg.

Premier League, 7. forduló:
Bolton-Liverpool 2-0 (1-0)
Gól:
Speed (30.), Ivan Campo (51.)

Sheffield United-Middlesbrough 2-1 (1-0)
Gól:
Hulse (35.), Jagielka (91.), ill. Aiyegbeni (49.)

Charlton-Arsenal 1-2 (1-1)
Gól:
D. Bent (21.), ill. Van Persie (32., 49.)

Chelsea-Aston Villa 1-1 (1-1)
Gól:
Drogba (2.), ill. Agbonlahor (45.)

Everton-Manchester City 1-1 (1-0)
Gól:
Andy Johnson (44.) , ill. Richards (94.)

West Ham-Reading 0-1 (0-1)
Gól:
Szeol Ki-Hjeon (2.)

Blackburn-Wigan 2-1 (1-1)
Gól:
Bentley (45.), McCarthy (81.), ill. Heskey (2.)

Manchester United-Newcastle 2-0 (1-0)
Gól:
Solskjaer (41., 49.)

Tottenham-Portsmouth 2-1 (2-1)
Gól:
D. Murphy (2.), Defoe (35., 11-esből), ill. Kanu (40.)

Watford-Fulham 3-3 (1-0)
Gól:
M. King (23., A. Young (46., Young, 89.).ill. McBride (71.), Helguson (83.), Francis (87., öngól)

Az élcsoport: 1. Manchester Utd 16 pont (14-4), 2. Chelsea 16 (12-4), 3. Bolton 14 (7-3), 4. Portsmouth 13 (10-3), 5. Everton 13 (12-6), 6. Aston Villa 13 (9-4).