US Open: Federer már döntős

Elsőként a címvédő és 2004-ben is győztes Roger Federer jutott be az amerikai nyílt teniszbajnokság döntőjébe, miután három sima játszmában verte az orosz Nyikolaj Davigyenkót.

Az első szettet alig félóra alatt nyerte a világelső, a másodikban (34 p) ellenfele már sokkal bátrabban és főleg pontosabban teniszezett és tartotta a lépést a bázeli fenoménnel, ám 5:5 után megremegett a keze, és pillanatok alatt elvesztette a játszmát.

A harmadik, egyben utolsó felvonásban 5:4-nél három meccslabdája volt Federernek, ám Davigyenko – minden mindegy alapon – valamennyit hárította. Egy kiválóan helyezett, bombaerős adogatás után azonban már szaladt is a hálóhoz, kezet fogni a zsenivel.

Federer idei harmadik, pályafutása kilencedik Grand Slam-sikerét szerezheti meg, ha megnyeri a vasárnapi finálét. Ellenfele a Roddick (amerikai, 9.)-Juzsnyij (orosz) párharc győztese lesz.