Elődöntőben a pólós lányok

A magyar női vízilabda-válogatott 22-4-re legyőzte a házigazda szerb csapatot, és így bejutott a belgrádi Európa-bajnokság elődöntőjébe.

Az közvetlenül a találkozó előtt derült ki, hogy a magyaroknak legalább tíz góllal kell nyerniük a csoportelsőségért – így tudják megelőzni Spanyolországot –, és az ezzel járó automatikus elődöntős helyért.

Az amatőr szerbek végig alárendelt szerepet játszottak, örülhettek, ha egyáltalán lövésig eljutottak. A szükséges előnyt éppen a születésnapos Stieber Mercedesz állította be még a második negyedben.

Szilágyi Péter szövetségi kapitány együttese egy pillanatra sem állt meg, és a gólkülönbségre összpontosítva magabiztosan nyert.

A magyarok egyenes ágon bejutottak a csütörtöki elődöntőbe, míg a spanyol és a holland válogatottra a legjobb négy közé kerülésért újabb mérkőzés vár a másik csoport második és harmadik helyezettjével.

Eredmény (A csoport, 3. forduló):
MagyarországSzerbia 22-4 (6-1, 6-0, 4-2, 6-1)
A magyar góldobók: Primász 6, Stieber 4, Valkay Á. 3, Pelle, Drávucz, Bujka, Benkő 2-2, Brávik 1

SpanyolországHollandia 12-11 (3-0, 3-5, 2-3, 4-3)