Sarapova győzött San Diegóban

Marija Sarapova nyerte az 1,3 millió dollár összdíjazású San Diegó-i női tenisztornát, miután a döntőben két szoros szettben jobbnak bizonyult az első helyen kiemelt belga Kim Clijstersnél.

A 19 éves orosz klasszis március óta először került WTA-viadal fináléjába, és ki is használta az alkalmat: idei második, pályafutását tekintve pedig 12. tornagyőzelmét aratta egyesben. A két játékos ötödször találkozott egymással, s Clijsters először szenvedett vereséget.

Eredmény, döntő: Sarapova (orosz, 2.)-Clijsters (belga, 1.) 7:5, 7:5

Davigyenko és Clijsters a hét győztese

A vasárnap véget ért sopoti tornán győztes Nyikolaj Davigyenko sikerének köszönhetően a hatodikról az 5. helyre lépett előre a férfi teniszezők hagyományos világranglistáján. Az orosz játékos az idei eredmények alapján készülő ATP Race-ben is javított: itt jelenleg a hetedik. Változatlanul mindkét rangsor élén a svájci Roger Federer és a spanyol Nadal áll.

Clijsters megközelítette Mauresmót

Maradt ugyan a második helyen a San Diegó-i tornán döntős Kim Clijsters a női teniszezők világranglistáján, de értékes pontokat szerzett a tengerentúli viadalon, és így 180 pontra megközelítette az éllovas francia Amélie Mauresmót. A magyarok közül továbbra is Czink Melindát jegyzik a legelőkelőbb helyen, ő jelenleg a 82.