Cseh László hozta a kötelezőt

Az 58 versenyző alkotta magyar úszóválogatottból 20-an szálltak vízbe a margitszigeti Európa-bajnokságon péntek délelőtt, s közülük hatan jutottak tovább a délutáni-kora esti elődöntőkbe.

A pénteki nyitószám selejtezőiben Cseh László és Rudolf Roland is gond nélkül jutott tovább a délutáni elődöntőbe 200 m háton. Cseh az Európa-bajnoki csúcstartó osztrák riválisával némileg presztízsízű csatát folytatott közös futamában, de mivel a dolognak nem volt érdemi jelentősége, a magyar klasszis nem erőlködött, hogy minden áron utolérje Markus Rogant.

Az összesítésben az osztrák elé került a németek Európa-bajnoka, Helge Meeuw (1:56.34 p), Csehé lett a negyedik idő (2:00.45), míg Rudolf Roland (2:01.89) kilencedikként vette a csak a legjobb 16-ot továbbengedő akadályt. Sallai Márk (2:06.19) a 27., Dajka Ádám pedig (2:06.67) a 28. helyen végzett.

Hosszúnak ezúttal sikerülhet

Hosszú Katinka 2:02.35-ös idővel a 14. helyen bejutott a elődöntőbe 200 m gyorson, a margitszigeti úszó Európa-bajnokságon. Lipcsei Krisztina (2:04.13) a 31., Nagy Réka (2:05.26) a 36., Dara Eszter (2:06.89) pedig a 40. helyen végzett a 46 indulót felvonultató mezőnyben.

Nem jutott magyar versenyző a férfi 100 méteres pillangóúszás elődöntőjébe a margitszigeti Európa-bajnokságon. A 48 induló közül Hős Péter 54.47-es egyéni csúccsal a 25., Gáspár Zsolt 54.87-el a 30., Madarassy Ádám 54.90-es – szintén egyéni rekordot jelentő – idővel a 32., Kovács Norbert pedig 55.42-vel a 39. helyen végzett.

Verrasztó kiesett

Két friss magyar Európa-bajnoki hatodik helyezettet is rajthoz szólítottak a női 50 m hát selejtezőiben, de közülük csak a 100-on finalista Szepesi Nikolett lesz ott a pénteki folytatásban, Verrasztó Evelyn, a 200-as táv hatodikja az egy uszodahossznyi vetélkedésben ugyanis a 23. helyet szerezte meg. Szepesi a kilencedik, 29.44 másodperces jó idővel lett elődöntős, Verrasztó 30.37 másodpercet úszott. Kalicz Helga 30.56-tal a 26., Maxim Dóra 30.57-tel a 27. helyet szerezte meg 38 indulót felvonultató 50 hátas mezőnyben.

A férfiak 50 méteres mellúszásában Flaskay Mihály (27.96) ötödikként, Bodor Richárd (28.23) pedig tizenharmadikként jutott tovább. Financsek Gábor 28.94-gyel a 31., Závodszki Dániel 30.35-tel az utolsó, 54. helyen végzett.