Nem megy Gyurta Dánielnek

Gyurta Dániel kellemetlen meglepetésre nem jutott tovább a 200 m mell első elődöntőjéből, miután 2:14.14 perces idővel csak 11. lett összesítésben. Kiss László szövetségi kapitány csak annyit mondott: ő sem érti a dolgot. A másik elődöntőben Molnár Ákost szabálytalan lábtempó miatt kizárták.

Verrasztó Evelyn hatodik lett

Verrasztó Evelyn a 200 m hát keddről szerdára halasztott döntőjében a hatodik helyet szerezte meg. A szerda délutáni-esti program nyitányán az ifjú versenyző, aki bő két hete ünnepelte 17. születésnapját, gyengén rajtolt, s a kezdeti hátrányát csak csökkenteni tudta a folytatásban. Bár jól hajrázott, a nézőtéren ülő nagy előd, a szám világcsúcsát 2:06.62 perccel 15 éve rendületlenül őrző Egerszegi Krisztina is szomorúan konstatálhatta, hogy Evelynnek be kellett érnie a hatodik hellyel. A célba 2:13.07-tel csapott be, vagyis elmaradt keddi egyéni rekordjától (2:12.50). Az Eb-aranyat a francia Esther Baron érdemelte ki.

Európa-csúcs 800 női gyorson

A francia Laure Manaudou új kontinencsúccsal nyerte a női 800 méteres gyorsúszást a margitszigeti Európa-bajnokságon. Manaudou az NDK-s Anke Möhring 1987-es rekordját (8:19.53 p) javította meg. Magyar versenyzők ebben a számban nem jutottak döntőbe.

Eredmény (800 m, női gyors)
1. Laure Manaudou (Franciaország) 8:19.29 p – Európa-csúcs
2. Rebecca Adlington (Nagy-Britannia) 8:27.88
3. Rebecca Cooke (Nagy-Britannia) 8:28.40

Hoogenband simán győzött

A holland Pieter van den Hoogenband fölényes győzelmet aratott a férfi gyorsúszók 200 méteres döntőjében.