Szuperkupa: Fehérváron szerzett előnyt a Debrecen

A bajnok Debrecen idegenben, a kupagyőztes FC Fehérvár otthonában egygólos előnyt szerzett a csütörtöki visszavágóra a labdarúgó Szuperkupában.

Szuperkupa, első mérkőzés: FC Fehérvár – DVSC-AVE Ásványvíz 0-1 (0-1), Székesfehérvár, 2500 néző, v: Bede
gólszerző: Bogdanovic (4.)
kiállítva: Vincze Z. (26.)
sárga lap: Horváth G. (35.), illetve Zsolnai (70.), Éger (75.)
Fehérvár: Sebők – Csizmadia, Kuttor, Koller, Vincze Z. – Bozic, Schwarcz, Farkas B. – Nagy D. (Lattenstein 56.), Horváth F. (Horváth G. 29.), Sitku (Dajic 81.)
DVSC: Csernyánszki – Bernáth, Éger, Máté P., Szatmári – Dombi (Madar 64.), Vukmir, Sándor T. (Dzsudzsák 70.), Halmosi – Bogdanovic, Brnovic (Zsolnai 64.)

A mérkőzés elején, a negyedik percben a fehérvári védelem díszkíséretében Szatmári kényszerítőzött Bogdanoviccsal, aki tiszta helyzetből, 17 m-ről a bal alsó sarokba lőtt (0-1). Bő húsz perccel később Vincze Zoltán a pálya közepén arcon könyökölte Dombit, ezért Bede játékvezető kiállította a fehérvári védőt, és a szuperkupa-döntő első mérkőzése lényegében el is dőlt.