Klose a Bundesliga legjobbja

A játékosok véleménye szerint Miroslav Klose, a Werder Bremen válogatott labdarúgója volt a német Bundesliga 2005/06-os idényének legjobbja.

A Kicker által lebonyolított szavazáson – amelyen 233 futballista vett részt – a csatár a voksok 46,8 százalékát kapta, s ezzel toronymagasan előzte meg a második helyen végzett holland Rafael van der Vaartot (Hamburger SV, 9,9 százalék). Érdekesség, hogy a Bayern Münchentől a Chelsea-hez távozó Michael Ballack, a nemzeti együttes csapatkapitánya nem került az első öt közé.

A kapusoknál a hannoveri Robert Enkét (42,6 százalék) látták a legjobbnak a megkérdezettek, a bajnok és kupagyőztes Bayern München portása, Oliver Kahn (16,3 százalék) csak második lett.

A legnagyobb ígéret kategóriát Lukas Podolski nyerte annak ellenére, hogy klubja, az 1. FC Köln kiesett az élvonalból, míg a legjobb bírónak sorozatban ötödször Markus Merket választották a játékosok.