Belföld

Németország-Korea: 1-0 – a németek a döntőben

A németek Ballack góljával a döntőbe kerültek. A koreai csapat foggal-körömmel küzdött, ez azonban kevés volt a Nationalelf ellen. A kérdés, hogy ki lesz a németek ellenfele a döntőben, holnap eldől.

A németek Oliver Kahn csodakapusra (a német tizenegy eddigi csak egy gól kapott a vébén!), a koreai csapat pedig leginkább a bírókra számíthat a világbajnokság elődöntőjében. Korábban senki nem számított a két most mérkőző csapat ilyen eredményes szereplésére, főleg a koreaiak menetelése lepi meg a közönséget.

A játékvezető a jól ismert Urs Meier.

Kezdődik a mérkőzés

2. perc:

Az első kapuralövés Carsten Ramelow-tól származik, a koreai kapus simán véd.

A hetedik percig nem alakul ki komolyabb támadás, a csapatok a szűk középpályán bírkóznak, azonban egy koreai támadás során Li Csun Szo lő kapura a jobb oldalról 10-12 méterről. Kahn csodák-csodájára hárít, pedig a védőktől aligha láthatta a labdát.

17. perc:

A koereaiak lerohanják a németeket, kisebb kavarodás után azonban gyenge lövés a befejezés. Kanhnnak ez ugyebár gyerekjáték.

Rögtön ezt követően Neuville hatalmas kapáslövéssel fenyegeti Li Von Dzsét, aki azonban hárít.

Keményen játszik mind a két csapat, nem kímélik egymást, Urs Meier azonban alig fúj, hagyja őket.

23. perc:

Ramelow színészkedik, a bíró hisz neki.

24. perc:

Neuville íveléséről Klose marad le, majd a nagy sietségben elesik.

27. perc:

A koreaiak nagyon lazán cselezgetnek védekezés közben, a németeknek majdnem helyzetet szereznek belőle.

29.perc:

Neuville kerül óriási helyzetbe, a játékos azonban nem tud a kapu felé haladni és kikeveredik a 16-os szélére.

A németek beszorultak saját kapujuk elé, a koreaiaknak azonban csak gyenge kísérletekre futja.

38. perc:

Két német szöglet. A kísérletek – bár az egyik Bode ígéretes középre fejelésével végződik – nem járnak sikerrel. Több tízmillió koreai lélegezhet fel.

41. perc:

Újabb német támadás, a kis területen azonban nem jutnak el csak egy védőről lepattanó lövésig. Ramelowot nem sikerül indítani, a csatárok mintha nem értenék egymást.

44. perc:

Német szabadrúgás. A felfejelt labdát Bode próbálja ollózni, azonban luftot rúg. Éppenhogy…a félidő végére a koreaiak szorultak be a kaujuk elé.

Német szöglet, a beadást hatalmas kavarodás követi a kapu előtt, kész csoda, hogy nem csorgott be.

Kezdődik a második félidő

A kapitányok nem cserélnek egyik csapatban sem.

4. perc:

Klose beadást Bode éppenhogy lekési (ebben a koreai hátvéd csúsztatása is benne volt), pedig a koreai hálóőr sehol nem volt. A szögletet ismét Bode veszi fejre, ezúttal eléri, ám mellébólint.

5. perc:

Ballackot rúgják fel, kissé sántikál, szabadrúgás következik. A beívelt labda az ötös környékén kavarog, a német csatárok mintha egymást zavarnák.

8. perc:

Hiddink cserére készül. An Dzsung Hvan érkezik, akit a sértődött Perugia ki akart rúgni, ám mára már, mit ad Isten, meggondolták magukat.

12. perc:

Ramelow beívelését már megint nem Bode éri el, Szung ott leselkedik.

18. perc:

Ballack beadását Klose fejeli kapura az ötösről, a labda finoman a koreai kapus kezében landol. Majd gyors koreai ellentámadás. A házigazda csapat túlbonyolítja a helyzetet, teszik-veszik a labdát, ám semmire nem jutnak.

20. perc:

Ramelow lapos beívelését Klose kapásból próbálja rálőni, de a német csatár nem találja el pontosan a labdát.

23. perc:

Rövisesen Bierhoff jön be a pályára, de addig talán még jut idő egy támadásra…Nem, Miroslav Klose helyére áll be a ki tudja hányadik Oliver.

25. perc:

Ballack kap sárgát, így a koreaiak nagyon jó helyről, 17-18 méterről rúghatnak, szemben a kapuval. Óriási lehetőség….de a lövés szögletre pattan a sorfalról.

Ballack góljával 1-0 a németeknek!!! Ballacknak ez a harmadik gólja a vébén. A támadás jobbról indult, Neuville ad be és a második hullámban érkezik Ballack.

Bő tíz perc van még hátra.

Német szabadrúgás: Bode hatalmas lövése a kapu bal sarka felé száguld, a kapus azonban magabiztosan véd.

A gól óta német fölény a pályán, ismét német szabadrúgás: a csúsztatott fejest (nem tudjuk ki volt) a kapus fogja.

A meccs végére beáll még Jeremies, majd Neuville kap sárgát egy hatalmas bakugrásért, amit a 16-oson belül követ el.

A koreaiak foggal körömmel harcolnak.

Neuville helyett Asmaoah áll be, még három perc a hivatalos játékidőből.

A koreaiak ívelgetnek, főleg a bal oldalról próbálkoznak…nagyon ígéretes támadás, tiszta helyzetben, gyöhnyörű visszapassz után Park lő felé-mellé…talán a legnagyobb koreai helyzet.

Meier lefújja a meccset, a németek a döntőben, a koreaiak emelt fővel távozhatnak.