Belföld

Hiába küzdött az USA a bíró ellen: elődöntőben a németek

Németország 1-0-ra legyőzte az USA-t. A bíró nem adott büntetőt az amerikaiaknak, és a gól is furcsa volt. A németek kapufát is fejeltek, és bejutottak az elődöntőbe, elsősorban világklasszis kapusuknak, Kahnnak köszönhetően.

Az USA óriási meglepetésre jutott a negyeddöntőig, de a német válogatott is meghökkentette az otthoni szurkolókat azzal, hogy a legjobbak közé került az idei vébén.

Kezdődik a mérkőzés

A napokban elhunyt világbajnok német futballistára, Fritz Walterre egyperces néma vigyázállással emlékeztek a csapatok. Walter tagja volt az Aranycsapatot 1954-ben legyőző német válogatottnak.

7. perc:

Egyelőre nem történik semmi különös: mindössze Metzelder próbált beadni balról, de az amerikai kapu mögé került a labda, legalább látunk egy kirúgást.

9. perc:

Neuville lő az amerikai kapu mellé, kapásból, tíz méterről.

10. perc:

Az amerikai Reyna stoplis cipővel széttapossa a német Metzelder fejét. A bíró természetesen amerikai szabadrúgást ítél. A lövés messze a német kapu fölé száll.

13. perc:

Lewis fut el a baloldalon: bead, a labdára már érkeznek a csapattársak, de Kahn, a német kapus remekül avatkozik közbe. A kipattanót egy német próbálja kirúgni, egy amerikai ráront, de végül sikerül felszabadítania Linkének.

17. perc:

Az amerikai Donovan lő 15 méterről, egy jobbról kapott beadás után, Kahn óriási reflexszel véd!

20. perc:

Egy német játékos – talán Klose – esik el az amerikai tizenhatos előtt. Dallas bíró (ő nem amerikai, hanem skót) továbbot int.

23. perc:

Klose és Neuville egymást zavarja az amerikai tizenhatos előtt, végül lövéshez sem jutnak.

24. perc:

Ziege üti el Hejdukot, amerikai szabadrúgás. Lewis ível be, Berhalter fölé fejel, 10 méterről. (Berhaltert éppen Ziege gyilkolta a fejelés közben.)

26. perc:

Ballackot üti le az egyik amerikai. Ápolni kell a német középpályást.

30. perc:

McBride cselez szépen a középpályán, két passz után Donovanhez kerül a labda, aki már egyedül törhet – a leshatárról kiugorva – a német kapura. Közeli lövése azonban a fantasztikus formában védő Kahnról az alapvonalon túlra pattan.

33. perc:

Német szabadrúgás: Schneider csavarása után iszonyatos tumultus a kapu előtt, de lövéshez nem jutnak a németek.

34. perc:

Neuville ollózik Ziege bedobása után: de éppen a mögötte álló amerikai védőt találja arcon a német csatár labdája.

35. perc:

Ballack öt méterről fejel az amerikai kapu mellé – legalább hat méterrel.

36. perc:

Lewis – tíz méterről leadott – óriási bombáját védi Kahn, aki elképesztően jól teszi a dolgát.

Vezetnek a németek!

38. perc:

Német szabadrúgás: Ziege ível be, Ballack fejel, gól – 1-0, a németek javára! Ballack remekül érkezett, és az amerikai kapus, Friedel hóna alatt fejel a hálóba, körülbelül hat méterről! (Ziege ívelésénél elképzelhető, hogy két német is lesen volt – nem Ballackról van szó – de a bíró nem fújt. Annak ellenére nem ítélt kifelé szabadrúgást, hogy a labda a lesen állók felé – is – ment.)

40. perc:

Lewis lerúgja Neuville-t, sárgát kap az amerikai.

41. perc:

Pope is kap egy sárgát, megintcsak Neuville elleni szabálytalanság miatt.

Német kapufa!

43. perc:

Klose marad üresen, és öt méterről fejel: a labda az amerikai kapufáról pattan a mezőnybe!

45. perc:

Ziege lő szabadrúgást. a labda az amerikai kapu fölé száll.

Ezután már nem változik az eredmény, a szünetre maradt az 1-0-s német vezetés.

Kezdődik a második félidő

4. perc:

Német szabadrúgás: az ívelést most kifejelik az amerikaiak a tizenhatosról.

Nem adott meg egy jogos tizenegyest a bíró

5. perc:

Amerikai szöglet: Berhalter öt méterről, kapásból lő, Kahn véd, de közben Frings kezére pattan labda, aki a gólvonalon hárított karjával. A bíró nem ad tizenegyest, óriási hiba! Az is vitatható egyébként, hogy Kahn a gólvonal mögül kotorta-e ki a labdát, de ebben az ügyben valószínűleg helyesen döntött a bíró, vagyis teljes terjedelmével a labda nem jutott túl a vonalon.

7. perc:

O’Brien lövését fogja Kahn.

9. perc:

Egy újabb amerikai lövést véd Kahn.

10. perc:

Donovan lő a német tizenhatosról, Kahn védi a nem túl erős kísérletet.

13. perc:

McBride lejön a pályáról, cseréje Mathis az amerikai csapatban.

15. perc:

Jeremies áll be Schneider helyére a német csapatban.

19. perc:

Amerikai előreívelés: Kahn fejjel véd, de bólintása éppen középre megy, ahol Reynához, az amerikai középpályáshoz kerül a labda. Reyna ível, de egy kicsit fölé száll a labda, amely Kahn fölött repült – a kezdőkörből! – a német kapu fölé.

Kitört a “sárgaláz”

21. perc:

Mathist buktatja a német Kehl, sárgát kap az európai játékos. A szabadrúgás elvégzését dulakodás nehezíti, ezért Neuville és Reyna kap sárgát. A német Neuville egyébként nem volt az eset közelében…

24. perc:

Mastroeni kap sárgát, a Neuville elleni szabálytalanság miatt.

25. perc:

Berhalter Klosét rúgja fel, ő is sárgát kap.

29. perc:

Neuville lő az amerikai kapu mellé-fölé.

34. perc:

Neuville helyett Bode áll be a németekhez.

35. perc:

Mastroeni helyett Stewart jön a pályára az amerikaiaknál.

39. perc:

Sanneh fejel egy amerikai szabadrúgást a német kapu mellé, de a bíró amúgy is lefújta les miatt az akciót (nem biztos, hogy jogosan).

43. perc:

Klose helyett Bierhoff jön a német csapatba.

45. perc.

Egyenlítési lehetőséget hibáznak el az amerikaiak: Mathis jobbról ad be, Sanneh négy méterről fejelhet, rezeg a háló – de csak az oldalháló…

46. perc:

Bode fut végig – egyedül – az amerikai térfélen. Senkitől sem zavartatva, hét méterről gyengén az oldalhálóba lő.

48. perc:

A németek sem akarják eldönteni a mérkőzést: Bode és Bierhoff két abszolút ziccert hibáz.

Továbbjutott Németország

A bíró ezután lefújja a mérkőzést, és így Németország bejutott a világbajnokság elődöntőjébe. A meccs hőse egyértelműen Oliver Kahn, a Bayern München kapusa, aki nemcsak az amerikai szemét, hanem lövéseit és fejeseit is kivédte!