Belföld

Tunézia-Japán: 0-2 (Japán továbbjutott)

Tunézia egyetlen pontjával kiesett a további küzdelmekből, Japán viszont magabiztosan, hét ponttal került a legjobb tizenhat közé.

A japánok csoportelsőként várhatták az utolsó fordulót. Négy pontjukkal már egy döntetlen is elég lett volna számukra Tunézia ellen a továbbjutáshoz. Ám a távol-keletiek ki akarták szolgálni a hazai közönséget, és végül magabiztos győzelmet arattak az észak-afrikaiak felett.

Kezdődik a mérkőzés

2. perc:

A japán Ono szabadrúgása nem okoz gondot a tunéziaiaknak.

5. perc:

A japán Suzuki lő 25 méterről, labdája a léc fölött hagyja el a játékteret.

12. perc:

Boumnijel, a tunéziai kapus védi Miodzsin középre tartó lövését.

A japánok ezekben a percekben folyamatosan támadnak. szabadrúgásaik, beadásaik azonban nem jelentenek komoly gólveszélyt a tunéziai kapura.

21. perc:

A tunéz Bouazizi kap sárgát, miután szabálytalankodott Yanagizawával szemben. (A kezdőkörben akasztotta a tunéz a japán lábát.)

Ezekben a percekben is a japánok vannak fölényben, de nem sok esemény történik – a mezőnyjátékon kívül – a pályán.

29. perc:

Inamoto labdáját fogja a tunéz kapus, Boumnijel.

Ezután megint japán támadások következnek, a tunéz védelem – ha az utolsó pillanatokban is – azonban ment.

34. perc:

Boumnijel védi szép vetődéssel Yanagizawa 25 méteres lövését.

38. perc:

Dzsaziri 25 méterről tűzi rá a labdát, de nincs tunéziai gól. Marad a 0-0.

43. perc:

Veszélyes tunéziai szöglet, de ebből sem születik gól, minthogy Badra fölé fejel.

45. perc:

A tunéz Trabelsi esik el a tizenhatoson belül, nincs tizenegyes.

A szünetig már nem változik az eredmény, a bíró lefújja az első félidőt, amely gól nélkül fejeződik be.

Kezdődik a második félidő, vezet Japán!

47. perc:

Vezet Japán! A csereként beállt Morishima egy “kallódó” labdát szerzett meg az ellenfél tizenhatosán, majd kapura csavarta, és így a távol-keletiek kerülnek előnybe: 1-0, a javukra!

53. perc:

Morishima fejel, és csaknem megszerzi a második gólját. Suzuki beadását éppenhogy mellé bólintotta.

61. perc:

Clayton helyett Mhadebi jön be a tunézekhez.

65. perc:

Ono fejel a tunéz kapura, Nakata szabadrúgása után. Boumnijel szépen hárít.

75. perc:

Hidetosi Nakata megszerzi Japán második gólját. Ichikawa beadásából Nakata, az Olaszországban játszó japán csatár, Boumnijel lába között talál a hálóba, és növeli a távol-keletiek előnyét. 2-0!

81. perc:

A tunéz Badra kap sárgát, Suzuki faltolása miatt.

85. perc:

Nakatát lecserélik.

86. perc:

Szabadrúgásból Badra kapufát lő: a tunéziaiaknak nincs szerencséjük.

A bíró lefújja a mérkőzést: Japán továbbjutott, Tunézia kiesett. A japánok magabiztosan, hét ponttal léphetnek a legjobb tizenhat közé, míg a tunéziaiak egyetlen pontjukkal búcsúztak a vébétől.