Belföld

Törökország-Kína: 3-0 (a törökök továbbjutottak)

Törökország három nullára nyert Kína ellen, és ezzel ők a továbbjutók, nem a brazilok ellen 2-5-re végző Costa Rica-iak!

Egyetlen ponttal árválkodtak az utolsó forduló előtt a csoport harmadik helyén a dúló-fúló törökök: Brazília elleni meccsükön igazságtalanságok sorozatát szenvedték el, pontot sem szereztek, így most Kína ellen kellett bizonyítaniuk.

Kezdődik a mérkőzés

A törököknél játszik Hakan Ünsal, akit emlékezetes módon állíttatott ki Rivaldo, mesteri színészkedéssel összeesve…

Nem játszik viszont a törököknél Alpay, aki eltiltása után elvileg szintén szerepelhetne a válogatottban.

1. perc:

Hakan Ünsal keresztlabdáját Hakan Sükür nem tudja kapura tenni. Sükür fejelni szeretne, de a jobboldali beadást nem tudja elérni.

3. perc:

A török Emre szabadrúgása pattan le a sorfalról.

4. perc:

Hao lövéskísérleteibe belelép Fatih. Ez volt az első (két) kínai próbálkozás.

Vezetnek a törökök!

6. perc:

Hasan Sas megszerzi az első gólt: vezet Törökország. Sas a tizenhatos vonalánál, a jobboldalon csap rá a labdára, lecselezi a kínai védőket és a hálóba lő a kapus mellett.

8. perc:

Bastürk lövése pattan szögletre a kínai védőkről.

Újabb török gól!

8. perc:

A szögletből Bülent Korkmaz lő újabb gólt! 2-0, a törökök javára! Ezt a gólt Hasan Sas készítette elő: beadását Bülent fejelte át a kapuson, négy méterről, Hakan Sükür kísérte a labdát, de nem kellett hozzáérnie – a gólvonal előtt.

14. perc:

Hakan Ünsal lő valamivel a kínai kapu mellé.

18. perc:

Li Wei-peng lő a török kapu fölé.

20. perc:

Emre kap sárgát, miután szabálytalankodott Janggal szemben.

22. perc:

Rüstüt, a török kapust kell ápolni.

Kínai kapufa

27. perc:

Jang-csen, az Eintracht Frankfurt idegenlégiósa lő kapufát. A törököknek figyelniük kell a jól cselező csatárra!

30. perc:

A másik Emre is sárgát kap a törököknél.

34. perc:

Sas lő szabadrúgást, amely Emre Asik felé száll. Emrével szemben valószínűleg szabálytalankodik Jang-csen, de a bíró továbbot int…

35. perc:

A sérült török kapust, Rüstüt lecserélik, Catkic jön be helyette.

45. perc:

A kínai Jang Pu kap sárgát, miután a bíró szerint szimulált, amikor elesett a török tizenhatoson belül.

A törökök óriási akaraterővel, hatalmas elánnal kezdték a félidőt. Kétgólos vezetést szereztek, ezután viszont a kínaiak is magukhoz tértek, sőt, kapufát is lőttek. A törökök vezetése azonban biztosnak tűnik, hiszen a félidőben 2-0 az állás, a javukra.

Kezdődik a második félidő

46. perc:

Wu helyett Sao jön be a kínaiakhoz.

49. perc:

Sas lövését hárítja a kínai kapus.

55. perc:

Török szabadrúgás 30 méterről. Nincs újabb gól.

Emberhátrányban a kínaiak!

58. perc:

Piros lapot kap az imént beállt Sao: Emre Belözogluval szemben szabálytalankodik, tízen maradnak a kínaiak.

61. perc:

Li Vej-peng kap sárgát. A török szabadrúgás kicsivel a kínai kapu előtt megy el, Sükür lemarad a labdáról.

70. perc:

Ilhan jön be Bastürk helyett a török csapatba.

72. perc:

Hakan Sükür fejesét védi a kínai kapus.

73. perc:

Ilhan lő a kínai kapu fölé.

76. perc:

A kínai Qu lő mellé, 20 méterről.

81. perc:

Hasan Sas kap sárgát.

Ümit bebiztosítja a török továbbjutást!

84. perc:

Ümit Davala lő újabb gólt: bebiztosítja a török továbbjutást. 3-0! Óriási kapásgólt szerez a török játékos!

89. perc:

Hasan Sas-Emre-akció: Emre a kínai kapu mellé lő!

90. perc:

Ilhan lő a tizenegyespont magasságából: a kínai kapus óriásit véd.

Így Törökország jutott a legjobb tizenhat közé, míg Kína három vereséggel búcsúzott a vébétől. A Costa Rica-iak nem jutottak tovább, mivel nagy gólkülönbséggel kaptak ki a braziloktól, akik már korábban biztosították a 16 közé kerülésüket.