Belföld

Horvátország-Ecuador: 0-1 (mindkét csapat kiesett)

Ecuador nyert, Mendez góljával. Így a dél-amerikaiak megszerezték első pontjaikat, az előző vébé bronzérmese, Horvátország búcsúzott az idei tornától.

Horvátországnak és Olaszországnak egyaránt 3 pontja volt a meccs előtt, az ecuadoriak pont nélkül álltak a harmadik kört megelőzően. Így ha a hatpontos mexikóiak nagy gólkülönbséggel nyertek volna az olaszok ellen – amire igen kevés volt az esély -, akkor még vagy a horvátok vagy az ecuadoriak is továbbléphettek volna. De nem.

Kezdődik a mérkőzés

4. perc:

Az ecuadori de la Cruz húzza meg a jobbszélen, de beadását kifejelik a tizenhatosról a horvát védők.

9. perc:

Az ecuadori Mendez szöglete nem okoz sok veszélyt.

10. perc:

Ayovi lő messze a horvát kapu mellé.

15. perc:

Rapaic helyzete marad ki az ecuadori kapu előtt. Pedig szépen vette le a labdát, de aztán fölé bombázott…

23. perc:

Chala lő távolról: a lövés a horvát kapus, Pletikosa ölében hal el.

25. perc:

Mendez 30 méterről lő, Pletikosának csak másodszorra sikerül megszelídítenie a labdát.

Mintha Ecuadornak lenne fontosabb a győzelem: a labda 55 százalékban náluk van az első fél órában…

32. perc:

Boksic lő fordulásból – nincs gól.

39. perc:

Boksic újabb lövése lepattan a védőkről.

40. perc:

A sérült Obregón helyére Aguinaga áll be az ecuadoriaknál.

A félidő végére már nem változik az eredmény, így marad a gól nélküli döntetlen. Ha az olaszok kikapnak, akkor ezzel az eredménnyel a horvátok lennének továbbjutók.

Kezdődik a második félidő, vezet Ecuador!

48. perc:

Mendez lő gólt: óriási meglepetésre Ecuador vezet! 1-0! A jobboldali beadást de la Cruz ívelte be, Delgado megcsúsztatta, fejese Mendezhez került, aki 9 méterről lőtt a horvát hálóba.

50. perc:

Simic jön be Vugrinec helyett a horvátokhoz.

53. perc:

Rapaic szabadrúgása a sorfalról pattan szögletre.

60. perc:

Vranjes jön be Niko Kovác helyett a horvátokhoz.

61. perc:

Mendez lő a horvát kapu fölé.

67. perc:

Saric helyett Stanic áll be a horvátokhoz.

70. perc:

A horvát Tomas kap sárgát.

74. perc:

Delgado passzol Mendezhez, aki rosszul lő. Marad az egygólos ecuadori vezetés.

79. perc:

Kaviedes áll be Tenorio helyett az ecuadoriakhoz.

86. perc:

Chala kap sárgát az ecuadoriak közül.

90. perc:

Stanic gyengén lő az ecuadori kapura. Nincs gól.

Ezután már nem született újabb gól, maradt az 1-0-s ecuadori vezetés. A vébé-újonc Ecuador győzelmével megszerezte első világbajnoki pontjait, és kiejtette az 1998-as bronzérmest, Horvátországot. A csoportból így Mexikó és Olaszország jutott tovább, akik döntetlent játszottak.