Belföld

Németország-Kamerun: 2-0 (továbbjutottak a németek)

Németország biztosan győzte le a kameruniakat, akik így búcsúztak a vébétől. Külön ki kell emelni Lopez Nieto bírót, aki hihetetlen ámokfutást rendezett: két piros és másféltucat sárga lapot osztott ki a találkozón.

Németország fölényes szaúdi győzelme után az írekkel keserves döntetlent játszott. Ezzel saját dolgukat nehezítették meg, és Kamerunnal életre-halálra szóló meccset kell vívniuk. Kamerun csak nehezen győzte le a szaúdiakat, viszont az íreknél jobban játszott. Ám a kameruniak is csak döntetlent tudtak elérni a szívós írekkel szemben, úgyhogy most küzdeniük kell a továbbjutásért.

Kezdődik a mérkőzés

1. perc:

Jancker lő a kameruni kapu fölé-mellé.

9. perc:

A harcos – talán túlzottan is harcos – Jancker kap sárga lapot.

10. perc:

Ballack lő 17 méterről, a kameruni kapu mellé. (Egy védő is szorongatta a német középpályást.)

11. perc:

Schneider ad be, Rigobert Song (Kamerun) másodszor lövi ki úgy labdát, hogy saját kapujára veszélyes.

13. perc:

Olembe egyedül vezetheti a labdát Kahnra, a német kapus azonban véd. A kipattanót Olembe szerzi meg, beadni próbálja, Kahn furcsán ér a labdába, majdnem róla pattan a hálóba, de végül megszelídíti a lövést.

25. perc:

Klose lő: Rigobet Songról, a kameruni védőről lepattan a labda.

26. perc:

Kameruni szabadrúgás: Mboma lő, Kahnról kipattan a labda, egy német védőig jut, és onnan szögletre kerül a játékszer.

28. perc:

Foé fejel mellé, kameruni baloldali beívelés után. Foé teljesen egyedül törhetett kapura, fejese csak centikkel ment mellé.

29. perc:

Hamann megunja Foé villogását: a kameruni középpályás remek cseleit egy durva becsúszással akadályozza meg. Hamann sárgát kap, ezért ki kell hagynia a következő meccset!

31. perc:

Ballack rúgja le a megiramodó Laurent – most Ballack kap sárgát. Teljesen jogosan.

33. perc:

Wome először lekönyököli, majd fejberúgja Klosét. A kameruni nem kap sárga lapot. Érdekes a bíró felfogása (ha van neki ilyen).

36. perc:

Ziege ível a jobbszélről szabadrúgást. A labda a jobb felsőbe csavarodik, de Alioum, a szenegáli kapus visszér, és akrobatikus mozdulattal hárít. (Előzőleg a kameruniak szabálytalankodnak, talán megütöttek egy német játékost, de a bíró nem vett észre semmit. Közben a pályán tömegjelentek zajlottak, de aztán megnyugodnak a kedélyek.)

39. perc:

Ramelow kap sárgát.

Kiállítják Ramelow-t

40. perc:

Eto’o bukik fel Ramelow mellett, amint kapura törne. Ramelow-t kiállítják.

41. perc:

A Ramelow miatt megítélt szabadrúgást Wome a sorfalba lövi, onnan szögletre pattan a labda.

42. perc:

Rigobert Song és Kahn kap sárgát. Nyolc sárga volt eddig a meccsen és egy piros lap. A portugál bíró elvesztette a fejét.

43. perc:

A kameruni Tchato kap sárgát.

47. perc:

Kameruni szabadrúgás: Geremi beívelése szögletre pattan. A szögletet Geremi kirúgja a pályáról.

Így az eredmény nulla-nulla marad a szünetre. A csapatok nem lőttek gólt, de a bíró bármikor eldöntheti a mérkőzést.

Kezdődik a második félidő

Szép kameruni támadásokkal kezdődik a játékrész. Gyönyörű passzok, de az utolsó átadás mindig hibádzik. Marad a 0-0.

Gólt szereznek tíz emberrel a németek!

50. perc:

A zseniális Klose, a torna társgólkirálya elképesztően szépen passzol Bodéhoz, aki elgurít Alioum mellett, és megszerzi a németek vezető gólját. Klose gyönyörűen cselezett három kameruni között, és tette az üresen álló Bodéhoz a labdát.

56. perc:

Geremi kap sárgát.

60. perc:

Kome lő a baloldalról. Lehet, hogy beívelésnek szánta, de a labda inkább a kapura volt veszélyes. Mindenesetre fölé csavarodik a beadásszerű lövés.

72. perc:

Lauren fejel kapura: a kapufát találja el a kameruni játékos. Az ismétlést Kahn fogja.

A kameruniak is tíz emberre fogyatkoznak

77. perc:

Kiállítanak egy kamerunit is: Suffo kap pirosat. Ez volt a tizenötödik lap a mérkőzésen, és a második kiállítás.

Megint német gól!

78. perc:

Klose fejel gólt. Ez az ötödik gólja a vébén, és az ötödik fejesgólja. A jobboldali beadásra remekül érkezett a lengyel származású német csatár, aki a dán Tomassonhoz hasonlóan minden eddigi vb-mérkőzésén eredményes volt.

82. perc:

Ballack fejel közelről. A kapus véd.

Ezután már nem változik az eredmény: a németekbiztosan nyernek, és ezzel továbbjutottak a csoportból. Akárcsak az írek, akik a szaúdiakat verték 3:0-ra. A nagy vesztes Kamerun, amely közel állt a harmadik kör előtt a továbbjutáshoz, a végén mégis lemaradt a legjobb tizenhat közé kerülésről.