Belföld

Dél-Afrika-Szlovénia: 1-0 (a szlovénok kiestek)

Közepesen unalmas meccsen, Nomvethe góljával először győzött Dél-Afrika a vébék történetében. A szlovénok ezzel a meccsel elbúcsúztak, Dél-Afrika pedig továbbra is esélyes a továbbjutásra.

A világbajnoki újonc szlovén csapat és a harcos Dél-Afrika csapatának játéka nem hozott különösebb meglepetést. Dél-Afrika egy suta góllal egy-nullra verte a Zahovic nélkül felálló Szlovéniát. Déli szomszédunk ezzel elbúcsúzott a vébétől, míg Dél-Afrika esélyes a továbbjutásra.

3. perc:

A Japánban működő Milinovic bólint a kapu fölé, szögletből.

5. perc:

A korábbi meccseken nélkülözött Nomvethe (ami magyarul annyit tesz: köszönöm) beadásból gólt térdel, igaz fejjel indul a labdának. Egy-nulla Dél-Afrika javára. Igen esetlen mozdulat volt.

A 16. percig kétszer is lesre futnak a dél-afrikaiak, többnyire ők birtokolják a labdát, uralják a mezőnyt.

19. perc:

A Fortune és McCarthy által vezetett támadás a gyenge kapuralövésben hal el.

30. perc:

Milinovic távoli szabadrúgása után a labda a nézőtéren landol.

33. perc:

Novak cselei és némi tétova után Acimovic bődületes lövése a kapu jobb sarkától alig néhány centire süvít el. Úgy tűnik a szlovénok belehúztak. Katanec-edző izgatott.

40. perc:

Ismét Dél-Afrika támad, McCarthy már csak estében lövi el a labdát. Marad az 1-0, a támadás végén kisebb kakaskodás.

Bevonultak a játékosok, lássuk mit hoz a második 45 perc.

49. perc:

McCarthy egy szép lefordulás után a szlovén kapus szeme közé bombázza a labdát, aki hárít.

65. perc:

A dél-afrikai támadást McCarthy fejezi be gyönyörű fejessel, a labda a kapufára pattan és nincsen folytatás. Illetve dehogynem: egy perccel ezután ismét McCarthy kap gyönyörű labdát, lő, Simeunovic azonban a helyén van és véd.

A két előbbi támadás ellenére szlovén mezőnyfölény a jellemző, amit azonban nem sikerül kihasználniuk.

71. perc:

Hatalmas szlovén helyzet, kimaradt! Talán sikerül kihasználnia Szlovéniának a fölényt.

82. perc:

Szlovén támadás: a második hullámban Rudonja visszagurítja Karicnak, aki fölébombázza. Egy újabb kimaradt szlovén helyzet.

86.perc:

Buckley egyedül viszi a kapura, 14 méterről rúgja a labdát, Simeunovic azonban jól mozdul ki és szögletre teszi ki. A szögletből jövő beadást Koumantarakis fejeli a léc fölé.