Belföld

Franciaország-Uruguay: 0-0 (kiesnek a franciák?)

A világbajnok Franciaország tíz emberrel küzdve csak döntetlent ért el Uruguayjal szemben: a világbajnok továbbjutási esélyei minimálisra csökkentek.

Franciaország-Uruguay: 0-0 (kiesnek a franciák?) 1A franciák és az uruguayiak nehéz meccs elé néznek: bármelyikük veszít, gyakorlatilag elbúcsúzhat a világbajnokságtól, márpedig a címvédőről és egy kétszeres ex-világbajnok csapatról van szó. Tovább nehezíti a franciák helyzetét, hogy Zidane továbbra sem játszhat a csapatban, helyette Micoud szerepel a nemzeti tizenegyben.

A meccs során felvetődik majd a kérdés: a FIFA miért latin-amerikai bírót küld egy latin-amerikai csapat meccsére?

Kezdődik a mérkőzés, nyomnak a franciák

Nagy vehemenciával esnek egymásnak a csapatok: látszik, hogy élet-halál kérdése számukra a meccs…

5. perc:

Henry és Rodriguez – aki a dánoknak óriási gólt lőtt – összecsapása után francia szöglet következik. A lehetőséget azonban eljátszadozzák a gallok.

7. perc

Henry késik le egy jobboldali beadásról.

8. perc:

Trezeguet a leshatárról kiugrik, gólt lő a kapus felett, de a bíró les miatt lefújja az akciót. Hibázik, mert nem volt offszájd!

9. perc:

Megint lest fúj Micoud indításakor a bíró. Pedig Trezeguet nem volt lesen. (Lehet hogy uruguayi a bíró?)

11. perc:

Pablo Garcia sárgát kap, mert lerúgja a francia – Szenegálban született – Vieirát.

Gyakorlatilag egykapuznak a franciák, az uruguayiak a félpályán is csak néha-néha jutnak túl.

15. perc:

Henry térddel levenné a labdát az uruguayi ötösön, de ketten is berobbannak a védők közül, és tisztáznak előle. Időközben Leboeuföt le kell cserélni, a középső védő helyére Candela áll be a franciáknál.

Az első uruguayi helyzet

18. perc:

Uruguayi támadás két húzásból: Dario Silva negyvnméteres szólót vág ki a jobboldalon, középre ad Recobának, aki 18 méterről lő, Barthez óriásit véd.

Kiállítják Henryt

Franciaország-Uruguay: 0-0 (kiesnek a franciák?) 225. perc:

A mexikói játékvezető kiállítja Henryt. A vébén eddig már sokkal durvább szabálytalanságok is történtek: Henry becsúszása tényleg nem volt szép, és el is talált egy uruguayi játékost, de a sárga talán elég lett volna. Mindenesetre tíz emberrel folytatják a meccset a franciák. (Egyébként a bíró nem uruguayi, hanem mexikói, vagyis Latin-Amerikát képviseli a vébén – elég hatékonyan, hiszen két lest is indokolatlanul fújt be a franciáknak korábban.)

31. perc:

Wiltord cselez a jobboldalon: beadja, Trezeguet azonban fölé fejel.

Petit: kapufa

Franciaország-Uruguay: 0-0 (kiesnek a franciák?) 334. perc:

Francia szabadrúgás 18 méterről: Petit a bal kapufát találja el. Előzőleg Vieirát rúgta fel egy uruguayi védő. (Flash visszajátszás)

40. perc:

Lizarazu kirúgja Dario Silva lábfejét – még a földet érés előtt, a levegőben. Silva megsérül, a bíró nem ítél semmit.

44. perc:

Tizenegyesgyanús helyzet az uruguayi tizenhatoson belül: Micoud-t feltartja az egyik uruguayi védő, a bíró – természetesen a latin-amerikai bíró – nem ad tizenegyest.

Mexikó (a bíró) legyőzi Franciaországot?

Franciaország-Uruguay: 0-0 (kiesnek a franciák?) 445. perc:

Dario Silva lerúgja Vieirát. Vieira is megsérül. A bíró nem ad sem sárgát, sem pirosat. Desailly reklamál: ez miért nem piros? A közönség azóta is azonnal fújol, amint Silvához kerül a labda.

47. perc:

Abreu és Petit is sárgát kap egy összetűzés után. A bíró elvesztette a kontrollt, elképesztően rossz az ítélkezés.

49. perc:

Romero sárgát kap, pedig ki kellene állítani az uruguayit, aki hátulról érkezve rúgja le francia vetélytársát.

Kezdődik a második félidő

2. perc:

Dario Silva visszahúzza Lizarazut. Sárga lapot kap, pedig ez volt a legkisebb szabálytalanság(a) a vébén.

4. perc:

Wiltord próbál átemelni Carinin, az uruguayi kapuson, nem sikerül. Rodriguez az ellenakcióban Rodriguez a félpályáról cselez a tizenhatosig, ott elesik, de nem történik semmi. (Flash visszajátszás)

5. perc:

Carini véd ismét, majd Desailly fejel szöglet után. Marad a 0-0. Jobbak a franciák tíz emberrel is. Hát ha még a bíró se lenne a pályán!

Recoba, Recoba, Recoba!!!

Franciaország-Uruguay: 0-0 (kiesnek a franciák?) 57. perc:

Az uruguayi Recoba tör előre a baloldlon: éles szögből leadott lövését Barthez védi, a kipattanót ismét Recoba tűzi kapura, ezt is védi a francia hálóőr. (Flash visszajátszás)

7. perc:

Recoba kicselezi a baloldalon Barthezt, az üres kapuba viszont nem képes betalálni, mert belebikázik a labdába, ahelyett, hogy ívelt volna.

8. perc:

Recoba harmadszor megy el a baloldalon: bead, Abreu melléfejel.

9. perc:

Trezeguet közeli lövését védi Carini, az uruguayi kapus. Utána újabb védést mutat be a hálóőr.

12. perc:

Abreu, az uruguayi lő: Barthez a páncélmellény ellnére is megfogja a labdát (másodszorra). elképesztő az iram, váltakozó helyzetek, mindkét csapat hajt, és a franciák tíz emberrel továbbra is küzdenek az életben maradásért.

14. perc:

Lehozzák Dario Silvát, akit már rég ki kellett volna állítani, és akit a közönség hatalmas füttykoncerttel búcsúztat. Helyette Magallanes jön be az uruguayiakhoz.

17. perc:

Recoba ível a francia kapu elé: senki sem éri el a labdát.

Elképesztő a bíró: most nem látja a tizenegyest

20. perc:

Trezeguet egyedül tör kapura, elsodorják a tizenhatoson belül, a bíró nem ad tizenegyest. Hihetetlen. Utána a franciák elpuskázzák a helyzeteket. A közvetítés során megszűnik a visszajátszás, a közvetítők nem akarják hergelni a közönséget, amely a helyszínen is látja a visszajátszásokat.

23. perc:

Montero buktatja Trezeguet-t: francia szabadrúgás. Carini hatalmasat véd – Micoud szúrta rá a labdát.

27. perc:

Trezeguet mellé lő a tizenhatosról.

28. perc:

Rodriguez helyett bejön Guigou az uruguayiakhoz.

29. perc:

Micoud-t buktatják az uruguayiak: a bíró továbbot int. Visszajátszás nincs!

32. perc:

Magallanes leüti Micoud-t, nem kap sárga lapot az uruguayi.

34. perc:

Lizarazu lerúgja uruguayi ellenfelét. Ő sem kap büntetést. A szabadrúgást Recoba fölé lövi.

36. perc:

Trezeguet helyett Djibril Cissé jön be.

40. perc:

Magallanes lő szabadrúgást: a távoli lövést Barthez biztosan fogja.

41. perc:

Cissé lövését fogja Carini.

44. perc:

Cissé lő fölé.

46. perc:

Wiltord előtt a legnagyobb helyzet: egyedül törhetett kapura, de az utolsó pillanatban becsúszott egy uruguayi, és mentett a francia elől.

47. perc:

Magallanes még nagyobb helyzetben hibáz a túloldalon: Barthezbe lő 8 méterről, teljesen egyedül maradva.

48. perc:

Vieira mellé fejel. Ez volt a mérkőzés utolsó helyzete. A bíró lefújja a meccset, és ezzel 0-0 marad az eredmény.

Így a franciák esélye tovább csökkent a továbbjutást illetően. Egy pontjuk van két meccs után, miközben Szenegál és Dánia 4-4 ponttal várja a harmadik kört, az uruguayiak pedig ugyanúgy állnak, mint a franciák, egy pontjuk van. Ezzel együtt nem lehetetlen a franciák továbbjutása, hiszen ha a dánokat nagy gólkülönbséggel legyőzik az utolsó körben, akkor második, de akár első helyen is továbbléphetnek. Mindenesetre a dán válogatott nem tűnik ehhez “megfelelően gyenge” partnernek…