Belföld

Korea győzelemmel kezdte a vébét

A koreai gárda megszerezte első vébé-győzelmét, az utóbbi öt alkalommal ugyanis legfeljebb a döntetlenig jutottak. A lengyeleknek látszólag esélyük sem volt a diadalra, a házigazda folyamatos mezőnyfölényben volt.

Korea győzelemmel kezdte a vébét 1A két gól közül az elsőt Li hajszálpontos beadását követően Hwang tolta kapásból a lengyel kapu jobb sarkába. Dudek hiába vetődött a labda után. A második félidőben Dzso Szang Csul talált a lengyelek hálójába, Dudek ismét tehetetlennek mutatkozott, így a végeredmény: 2-0.

A lengyelek csak az első 15 percben voltak aktívak

Az első percekben a lengyelek támadnak. Olisadebe balra teszi a labdát, a másik érkező csatár a kapu mellé lő.

11. perc: Dudek védi az első veszélyes koreai helyzetet, egy fejest az ötösről.

12. perc: Olisadebe, a lengyelek ásza megvillan, de nem adja le idejében a labdát, így a koreai védők lemeszelik.

14. perc: úgy tűnik ismét egy lendületes, pergős meccsben lesz részünk, a koreaiak ismét a lengyel kaput ostromolják. A kapusig azért nem jut el a labda.

Korea győzelemmel kezdte a vébét 220. perc: a Japánban játszó Yoo hatalmas lövése elkerüli a kaput annak bal oldalán. A rutinos játékost korábban a Real Madriddal is hírbe hozták. (Flash visszajátszás)

26. perc: Li hajszálpontos, bal oldalról érkező beadását Hwang tolja kapásból a lengyel kapu jobb sarkába, rövidre. A lengyel sztár, Dudek hiába vetődik utána. (Flash visszajátszás)

31. perc: Krzynowek kap sárgát, amiért belecsúszik lábbal Yoo-ba.

A félidő utolsó bő negyed óráját leginkább az unalom szóval lehetne jellemezni. Pedig erős volt a kezdés, izgalmas játékban reménykedtünk.

Lemosták a lengyel gárdát

Korea győzelemmel kezdte a vébét 3A második félidő megkezdésekor a koreai szurkolók jól begyakorolt mozdulatokkal két óriási vörös zászlót feszítenek ki, az egész lelátó vörösben úszik, a látvány lenyűgöző.

49. perc: óriási kapáslövés a bal oldalról, koreai részről, a labdát Dudek pöcköli a kapu fölé. (Flash visszajátszás)

50. perc: beáll a koreai lányok nagy kedvence, Jon Dzsong Hvan, cserél a lengyel csapat is, hátha felpezsdül a játék.

54. perc: Dzso Szang Csul talál a lengyel hálóba, a lengyel védelem szétnyílt előtte. (Flash visszajátszás)

60. perc: a második koreai gól szerzőjét hordágyon viszik le a pályáról, megérkezik a csere, Li Csun Szo. A húszéves játékos, aki iránt európai klubcsatpok is érdeklődnek, egy gyönyörű indítás során hatalmas helyzetbe kerül. A labdát azonban az oldalháló fogja meg, kívülről.

69. perc: lendületes baloldali támadás a lengyelek részéről, a beadást azonban a koreai Hvan fejeli el oldalra, szögletre. Pedig Waldoch már készen állt a kapáslövésre.

72. perc: Marcin Zewlakow szabadrúgása bő méterrel az ellenfél kapuja fölött száll el. (Flash visszajátszás)

79. perc: a lengyel Hajto sokadik szabálytalansága után most sárgalapban részesül.

A koreai csapatnak jó eséllyel ez lesz az első vébén elért győzelme. De közben a 85. percben Hvan fantasztikus passzban részesül a jobb oldalon, lövésre is van ideje, ezúttal azonban Dudek a helyén van, s véd.

82. perc: a tízedik koreai szögletből Hvan fejelhet, a kapu mellé. A lengyelek tehetetlennek tűnnek ezen a meccsen.

89. perc: Dudek ismét megmutatja, hogy klasszis kapus, két egymást követő koreai bombát hárít.

A koreai gárdának még az utolsó pillanatban is van ereje támadni, a végére azonban marad a 2-0.