Belföld

Formula 3000 -es versenyautó és pilótája a Coca-Cola Beach House-on

Tomas Enge, a Coca-Cola Nordic Racing Team Formula 3000-es versenyautó pilótája volt szerdán a Coca-Cola Beach House vendége. A csapat edzőautója mellett egy szimulátor is ott volt a homokos strandon, amelyet bárki kipróbálhatott.

Tomas Enge, a 22 éves Formula 3000-es pilóta és kísérője látogatott el szerdán a Coca-Cola Beach House-ra. Az autóversenyző a Coca-Cola Nordic Racing Team tagjaként ebben a szezonban áll fel első ízben a rajtvonalhoz. A pilóta a vendégeknek bemutatta az egyik edzéseken használt autót, és azt a szimulátort, amely a versenyautó vezetésének élményét tette átélhetővé mindenki számára, aki erre kíváncsi volt. A szimulátort az elsők között Ábel Anita, az RTL KLUB Reggelijének műsorvezetője próbálta ki, aki saját bevallása szerint is nagyon szereti az autókat. A nap folyamán kígyózó sor várt arra, hogy beülhessen a versenyautó szimulátorba, és megtapasztalja ezt az élményt. A szimulátor és az edzőautó augusztus 20-án, a Coca-Cola Beach House zárónapján is a helyszínen lesz. A Hungaroringen augusztus 18-án, szombaton lesz F 3000-es futam, ahol Tomas Enge is rajthoz áll. A Nemzetközi Formula 3000-es Bajnokság 1985-ben indult, amely a pilótáknak egyben az utolsó állomást jelenti a Formula 1-es bajnokságba való bekerüléshez. A 2001-es bajnokságra a Formula 3000 átalakult, melynek eredményeképpen a verseny még közelebb került a Forma 1-es futamokhoz. A tizennégy csapat 28 autója 12 versenyen vesz részt.